Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן מנוע מ-20W50 ל-10W40?

avihai007
שימו לב! השרשור הזה בן 6343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי פיאט פונטו 95 S75(עברה 108K)

כרגע יש לי באוטו שמן מנוע שמוכרים בתחנת דלק של פז. 20W50, חצי סינטטי.

ראיתי המלצות שכדאי לשים שמן 10W40 של ליקווי מולי.

האם כדאי עכשיו להוציא את השמן שיש ולהחליף?

תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת פיאט היא שמן חצי סינטטי 10-40 .

למה לשים 20-50 ?

למה לקנות בתחנת דלק, גם במבצע הם שודדים !

מה דרגת האיכות של השמן? אולי זה זבל אורגני?

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליפני כ 8000 ק"מ בטיפול האחרון גם אני עברתי לחצי סינטטי של ליקוןוי מולי השמן לא זול כ-210ש"ח ל 5 ליטר אבל שווה את זה .

פעולת המנועה הפכה לחלקה הטורים ירדו במיקצת ,זאת אומרת ליפני הטיפול ב100 קמ"ש זב היה 3100 טור והיום זה 2900 טור כמו כן המנוע עובד בצורה שקטה יותר ומגיב טוב יותר .

אני ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליפני כ 8000 ק"מ בטיפול האחרון גם אני עברתי לחצי סינטטי של ליקוןוי מולי השמן לא זול כ-210ש"ח ל 5 ליטר אבל שווה את זה .

פעולת המנועה הפכה לחלקה הטורים ירדו במיקצת ,זאת אומרת ליפני הטיפול ב100 קמ"ש זב היה 3100 טור והיום זה 2900 טור כמו כן המנוע עובד בצורה שקטה יותר ומגיב טוב יותר .

אני ממליץ בחום.

זה לא אמור להיות כך . בגיר תקין , מרגע שהשתלב הילוך סופי החיבור קשיח . לא יכול להיות שינוי בס"לד/ קמ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת לא יכול להיות?

אני אומר לך כשהיה באוטו שמן רגיל לא סינטטי (מינרלי) במהירות 100 קמ"ש האוטו היה על 3000+ טורים היום לאחר החלפת השמן הטיפול טוב האוטו על 100 נוסע ב2800-2900 סל"ד והגיר כן תקין .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדברי חנניה רייכמן ז"ל בספרו בן האלמוות 'פתגמים ומכתמים':

מן הסתם המתוכחים

שני טפשים או שני פיקחים;

כי הרי אדם פיקח

עם טיפש לא יתווכח.

בגלל ה'המלצה' שהצגת - חבר בפורום - אחרוג מכלל הברזל הנ"ל:

ברכב קונבנציונלי אין כל אפשרות לשינוי הסל"ד ביחס למהירות הנסיעה בגלל החלפת שמן, ולא חשוב אם במנוע יש שמן או אבק כוכבים.

בוודאי שניתן לחשוב ולתכנן תמסורת כזו (למשל לתכנן יעודית ווארייאטור עבור קטנוע), שבה יתקיים קשר לא לינארי בין הסל"ד ליציאת התמסורת, אבל גם אז החלפת שמן במנוע לא תגרום לירידה בסל"ד במהירות נסיעה נתונה.

אם תוכל לספק הסבר ממשי, אני קונה לך 4 קוורטים של שמן סינטטי איכותי מתוצרת 'רויאל פרפל' במתנה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתה טיפש ושאר המשפט..........

אני לא עוסק לא במדע ולא בפיסיקה והעובדות מדברות בעד עצמן .

את השמן אתה מוזמן לשלוח לירושלים מעדיף ליקווי מולי+תוסף כמו שיש לי כרגע באוטו.:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל אינני יכול להתאפק.

חיים נחמן ביאליק חיבר (כך אני חושב, הספור מופיע בספר שלו) סיפור בו אני משתמש בחיי היום יום בהתקלי בעקשות חסרת טעם.

הספור נקרא שלמה והתור המתהלל (או משהו קרוב ממש) והוא חלק מאסופה של אגדות מחיי דוד ושלמה, מלכי ישראל בעבר הרחוק. העברית בספור מקסימה, אבל היא ספרותית וקשה מאד למי שהשפה איננה שגורה בפיו, ראו הוזהרתם.

לטעמי הספור שווה קריאה, רק שהלקח העולה ממנו עצוב למדי.

כל מילה נוספת מיותרת.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטומט יכול להיות שהמצמד גישור לא תקין אז יכול להיות שינוי כזה או אחר בטורים לאומת המהירות

במיוחד שהשמן החדש איכותי יותר ולכן גם השימון טוב יותר הדחיסה טיפה עולה ולחלקים יותר קל לנועה ולכן הירידה הקלה בטורים. כאשר מצמד גישור תקין במהירות הנ"ל הגיר מחובר ישירות למנוע כך שאין סיכוי לשינוי טורים (כמו הילוך חמישי בידני יחס של 1:1) ותקנו אותי אם אני טועה.

והכי חשוב:

למה לשלם כלכך הרבה על השמן הזה! באוטו דיפו (היקרנים מאוד) זה עולה סביב 130 ש"ח. למיכל צהוב ו 180 למיכל אפור עם תוסף MOS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטומט יכול להיות שהמצמד גישור לא תקין אז יכול להיות שינוי כזה או אחר בטורים לאומת המהירות

במיוחד שהשמן החדש איכותי יותר ולכן גם השימון טוב יותר הדחיסה טיפה עולה ולחלקים יותר קל לנועה ולכן הירידה הקלה בטורים. כאשר מצמד גישור תקין במהירות הנ"ל הגיר מחובר ישירות למנוע כך שאין סיכוי לשינוי טורים (כמו הילוך חמישי בידני יחס של 1:1) ותקנו אותי אם אני טועה.

והכי חשוב:

למה לשלם כלכך הרבה על השמן הזה! באוטו דיפו (היקרנים מאוד) זה עולה סביב 130 ש"ח. למיכל צהוב ו 180 למיכל אפור עם תוסף MOS.

.

משוגע מי שמשלם מחירים כאלו לשמנים הללו של LM !

הזהב - 70-80 ש"ח

אפור (מתוסף) - 110-120 ש"ח

יוסי.

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי הסבר אפשרי

יכול להיות שעקב כך שהמנוע מסתובב חופשי ובקלות יותר עקב השמן הדליל יותר,הוא מגיע להספק שלו בסל"ד מעט נמוך יותר.

שזה אומר מהירות נתונה בסל"ד נמוך יותר

כלומר - אם עד עכשיו עם שמן סמיך היה צורך ב 4000 סל"ד כדי להפיק 100 כ"ס

מאחר והמנוע "חופשי " יותר בפעולתו - הוא משיג את אותם 100 כ"ס ב 3900 סל"ד.

ובקשר למחיר - נכון

המחיר לשמן המתוסף-בערך 120 שקלים

הסינטטי המלא עולה כ 180 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדברי חנניה רייכמן ז"ל בספרו בן האלמוות 'פתגמים ומכתמים':

מן הסתם המתוכחים

שני טפשים או שני פיקחים;

כי הרי אדם פיקח

עם טיפש לא יתווכח.

בגלל ה'המלצה' שהצגת - חבר בפורום - אחרוג מכלל הברזל הנ"ל:

ברכב קונבנציונלי אין כל אפשרות לשינוי הסל"ד ביחס למהירות הנסיעה בגלל החלפת שמן, ולא חשוב אם במנוע יש שמן או אבק כוכבים.

בוודאי שניתן לחשוב ולתכנן תמסורת כזו (למשל לתכנן יעודית ווארייאטור עבור קטנוע), שבה יתקיים קשר לא לינארי בין הסל"ד ליציאת התמסורת, אבל גם אז החלפת שמן במנוע לא תגרום לירידה בסל"ד במהירות נסיעה נתונה.

אם תוכל לספק הסבר ממשי, אני קונה לך 4 קוורטים של שמן סינטטי איכותי מתוצרת 'רויאל פרפל' במתנה.

יוסי

גם בקטנוע אין החלקה אחרי סיום השילוב . אחרת היה צורך דלק, מתחמם ומקצר חיי וריאטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...