Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורס נהיגה מונעת - יומן התרשמות

wil
שימו לב! השרשור הזה בן 7539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה... עבדכם הנאמן התקשר לפני שבועיים למכון להכשרת נהגים ו"גילה" שהוא חייב להם קורס על-מנת להימנע מאי-חידוש רשיון.

מועד החידוש עוד יותר משנה, אבל מאחר ואני לא מעוניין בהמרת הניקוד הישן לחדש החלטתי לגשת לקורס.

הגעתי היום שמח וטוב לב ( :wink: ) לבי"ס עירוני ט' בת"א, שם מתקיים השיעמומון הנ"ל.

מקום נחמד, חניה בשפע, הביאו לי את הטופס המאיים שלהם (הגעתי בלי כלום, רק ת.ז/רשיון נהיגה) ואפשר לשלם עד המפגש האחרון (כלומר לשיעור האחרון צריך להביא את הטופס כשהוא משולם, עם חותמת הבנק.)

שלושים ומשהו "תלמידים", מתוכם כ-5 נשים והיתר גברים. כולם באו עקב נקודות השיטה הישנה.

החצי שעה הראשונה היתה די משעממת, דנו בשיטת הניקוד החדשה והשלכותיה ובכל מיני עניינים מנהליים אחרים.

המפגש הראשון עסק בעיקר בדיני זכויות-קדימה בצמתים, איסורי פרסה, ולהפתעתי גם דיון רציני בעבירות של "קיפוח זכות" כלומר אלו הנדחפים לנתיב פניה עמוס ברגע האחרון וכו'.

נושא המהירות כמעט ולא הוזכר - ההתייחסות היחידה של המרצה לעניין היתה "לא אכפת לי אם תסעו 5 קמ"ש מעל המותר" או משהו כזה.

אני הראיתי ידע מעל הממוצע ב"הצבעות" שנערכו על כל מיני שאלות, עד כדי כך שבפעמים האחרונות אנשים כבר הצביעו מה שאני הצבעתי בקריאות של "אני עם הילד" :lol:

במשך השיעור גם הספקתי לקרוא עד עמוד 16 ב"בלייזר". אני מקווה לסיים את המגזין עד סוף הקורס, לכל הפחות :p

המרצה מתנדב במשטרת התנועה בזמנו הפנוי (הוא כנראה משועמם ברמה...) ולפי מה שסיפר עד עכשיו מתמקד באכיפת עבירות אמיתיות, מסוכנות באמת (אנשים שנוסעים נגד הכיוון בצמתים, כלומר נניח שמאלה במקום שאין בכלל רמזור לפניה הזו).

אמשיך לעדכן מהחזית בהמשך השבוע, בינתיים אני מופתע לטובה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מעצבן הדבר הזה עברתי את זה פעם אחד ואני עובר את זה שוב סוף החודש הזה

לעזאזל איזה מעצבן ומשעמם הדבר הזה בגלל 8 נקודות אני צריך לעבור עוד פעם את הסיוט הזה.

וזה עוד כלום יש פה משהו שאני לא מבין נסעתי לאילת לפני חודש ותפסו אותי על 120 ולא

היה רשום בתופס של הנהיגה מונעת את העבירה הזאת(אולי בגלל שעוד לא שילמתי :?: )

מישהו יודע כמה נקודות זה :?: השוטר הזה הכניס לי עד הסוף 750 שח :mad: (ראם אייר :lol: )

מישהו גם יודע אחרי הנהיגה המונעת מתי יורד לי הנקודות האלה :?:

איזה עצבים בא לי להרוג מישהו לא הולך לי אם השוטרים האלה :mad::evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלך החאפריות עוד עברה בשקט,

בקורס שאני עשיתי (אין לי נקודות) המרצה כמעט נגרר לאלימות פיזית עם אחד מהקורסיסטים.

ממש לא נחסכו שם אי אילו קללות ואפילו המשטרה כבר הייתה בדרך אחרי שאותו תלמיד סירב להתפנות מהשיעור.

בסוף הוא ניאות להתפנות ואחרי שהוא פיספס את כל השיעור הראשון (מתוך שניים) הוא גם קיבל אישור השתתפות בקורס כמו כולנו.

תלמיד למופת. :roll:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה... היום הייתי בפגישה השניה (מתוך 3) של חבורת העבריינים המצוייה, להלן העדכון:

קודם כל, היום היינו בחדר אחר בו המזגן באמת עבד כמו שצריך. זה לכשעצמו כבר התקדמות.

היום כבר דובר על שיקול-דעת, עקיפות, אפילו קצת ענייני מהירות-בהתאם-לתנאי-הדרך.

דברים שהופתעתי לטובה שהוזכרו:

1. תרבות נהיגה. (האמת זה הוזכר בפעם שעברה פשוט שכחתי לכתוב)

2. טלוויזיות-הענק בצמתים שמסיחות את דעת הנהג.

הוזכרה גם הדילמה של האם-להיכנס-לצומת-באדום-כאשר-רכב-חירום-מצפצף-מאחוריך והתשובה מבחינת החוק היא שלא, אפילו אם מאחוריך ניידת משטרה שכורזת לך "סובארו התקדם קדימה" או משהו דומה. אם אתה נכנס לצומת זה 100% על אחריותך, לטענת המרצה אפילו במקרה של צילום למשל הנהג שנכנס לצומת על-מנת לסייע לרכב חירום אוכל אותה.

חוץ מזה היה דיון משעמם על תמרור עצור וכמה-פעמים-ואיפה-חובה לעצור, הספקתי לקרוא עוד אי אלו עמודים ב"בלייזר" בזמן דיון זה.

אגב, הגעתי הפעם לבוש בחולצת אתר "ספידטראפס" (אם היתה לי חולצה של קארספורום הייתי לובש אותה, נשבע לכם :lol: ) אבל אף אחד לא שם לב בכלל ולא התייחסו. אם אספיק לכבס אותה עד המפגש הבא אני אגיע בה שוב...

ולקינוח שאלה לחברי הפורום: אני זוכר שהיתה פעם פסיקה של בית משפט שנהג שעצר אחרי רכב אחר שעצר בתמרור עצור - פטור מעצירה נוספת. המרצה טען שלא כך הדבר, אם מישהו יוכל לתת לי לינק לפסק-הדין הנ"ל אודה לו מאוד מאוד... תודה :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוזכרה גם הדילמה של האם-להיכנס-לצומת-באדום-כאשר-רכב-חירום-מצפצף-מאחוריך והתשובה מבחינת החוק היא שלא, אפילו אם מאחוריך ניידת משטרה שכורזת לך "סובארו התקדם קדימה" או משהו דומה. אם אתה נכנס לצומת זה 100% על אחריותך, לטענת המרצה אפילו במקרה של צילום למשל הנהג שנכנס לצומת על-מנת לסייע לרכב חירום אוכל אותה.

אם יש מאחוריך רכב בטחון עם סירנה ואתה נכנס לצומת באדום - זה על אחריותך.

אם רכב משטרה אומר לך בכריזה :" סובארו התקדם קדימה" ואתה נוהג בסובארו - אתה חייב להתקדם.

הוראה של שוטר מבטלת כל תמרור(לפחות ככה זה היה קשלמדתי תיאוריה).

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רכב משטרה אומר לך בכריזה :" סובארו התקדם קדימה" ואתה נוהג בסובארו - אתה חייב להתקדם.

אז זהו שלא.

הוראת שוטר כמובן מבטלת כל תמרור ורמזור, כאשר השוטר עומד במרכז הצומת ומכוון את התנועה. כאשר השוטר נמצא בניידת שעומדת מכונית או 2 מאחוריך ברמזור הוא אינו מבטל את הוראות התמרור/רמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שלא.

הוראת שוטר כמובן מבטלת כל תמרור ורמזור, כאשר השוטר עומד במרכז הצומת ומכוון את התנועה. כאשר השוטר נמצא בניידת שעומדת מכונית או 2 מאחוריך ברמזור הוא אינו מבטל את הוראות התמרור/רמזור.

ומה זה בדיוק משנה היכן השוטר נמצא?

הוראת שוטר היא הוראת שוטר בכל מצב.

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה אמרו לי בקורס הנ"ל.

לדעתי ההבדל הוא מכיוון שהשוטר בניידת מאחוריך לא רואה את הצומת ולכן לא יכול לקבל את ההחלטה במקומך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלך החאפריות עוד עברה בשקט,

בקורס שאני עשיתי (אין לי נקודות) המרצה כמעט נגרר לאלימות פיזית עם אחד מהקורסיסטים.

ממש לא נחסכו שם אי אילו קללות ואפילו המשטרה כבר הייתה בדרך אחרי שאותו תלמיד סירב להתפנות מהשיעור.

בסוף הוא ניאות להתפנות ואחרי שהוא פיספס את כל השיעור הראשון (מתוך שניים) הוא גם קיבל אישור השתתפות בקורס כמו כולנו.

תלמיד למופת. :roll:

עצוב אבל רוב הסיכויים שהוא לא הפסיד כלום.

במפגש האחרון של הקורס שאני ביצעתי הגענו לשלב המבחן.

כל ה"גאונים" של הכיתה חששו מהאפשריות שהם לא יעברו אבל פתאום בא הבוחן בהצהרה

"חבר'ה יש בעיה, אין לנו מספיק טפסי שאלות אז תשבו בבקשה בקבוצות של חמש ותעשו יחד"

אני כמובן " :shock: "

קיצור

ח א פ ר י ם

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wil, יש לי בעיה זמנית במחשב, לכן אני מעלה את הסריקה לגלריה שהרגע פתחתי במיוחד בשביל זה ועוד כמה... הסריקה היא של הכתבה על פסיקת בית המשפט לגבי תמרור עצור...

זה נמצא ב-http://photos.walla.co.il/p205

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wil, יש לי בעיה זמנית במחשב, לכן אני מעלה את הסריקה לגלריה שהרגע פתחתי במיוחד בשביל זה ועוד כמה... הסריקה היא של הכתבה על פסיקת בית המשפט לגבי תמרור עצור...

זה נמצא ב-http://photos.walla.co.il/p205

תודה רבה... רק מאיזה תאריך הפסיקה או לחלופין העיתון?

מספר תיק בימ"ש גם יעזור מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הבעיה... ניסחתי את ההודעה הרבה פעמים, כי היו לי בעיות וזה לא עבר, והפעם פשוט לא היה לי כוח לציין שאין תאריך (ככה קיבלתי את זה) ואין שום דבר שיכול לגרום לזה להיות קביל... גם אין במה להתפס כדי למצוא מאיפה זה בא.. קשה... וחוץ מזה אמא אמרה לא להאמין למה שכתוב בעיתונים!!!

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...