Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע מומלץ לגולף GTI [הכותרת נערכה].

johnny.glick
שימו לב! השרשור הזה בן 6374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה.

יש לי רכב חדש, גולף GTI. אחרי כמה מאות קילומטרים, החלטתי שאני צריך לדעת איזה שמן עדיף. התקשרתי אל המוסך המרכזי, ואמרו לי 15w40 חצי סינטטי, הגיוני? לפי הידע שלי כמה שיותר סינטטי יותר טוב? לא עדיף 5W40 סינטטי מאה אחוז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) תעשה חיפוש, יש יותר מדי חומר ודיונים על זה.

ב) תגדיר, מה זה "עדיף"? האם זה עלות מול תועלת? האם זה עדיפות אולטימטיבית ללא קשר למחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מצטער על ההקפצה, או שאני לא יודע לחפש או שאין על זה ת'רדים. חיפשתי גולף gti ושמן מנוע אבל אין התאמה.

אני מתכוון מה הכי טוב למנוע. קניתי אוטו יחסית יקר, אני לא אתקמצן על השמן. לא עדיף סינטטי מלא? 5W40?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לקבל תשובה רצינית יש לשאול תשובה כמו שצריך.

האם מדובר בגולף GTI 1600 שנת 78 או 1800? או 1800 16V? או 2000 16V? או 1800 טורבו? או אולי אפילו 2000 טורבו חדשה?

מבין על מה אני מדבר?

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברה.

יש לי רכב חדש, גולף GTI. אחרי כמה מאות קילומטרים, החלטתי שאני צריך לדעת איזה שמן עדיף. התקשרתי אל המוסך המרכזי, ואמרו לי 15w40 חצי סינטטי, הגיוני? לפי הידע שלי כמה שיותר סינטטי יותר טוב? לא עדיף 5W40 סינטטי מאה אחוז?

15W/40 אינו שמן חצי סינטטי!!!

את טיב או יותר נכון הצמיגות של השמן מדווחות שתי הספרות הראשונות שמן חצי סינטטי הינו 10W/40 סינטטי מלא הינו 5W/40. הסיפרה השניה אחרי ה - / מדווחת על טווח טמ"פ של הסביבה שבו מומלץ להישתמש בשמן זה. לאותו שלך עדיץ לשים 10W/40 או 5W/40 היות ומדובר בגולף GTI חדשה כפי שאתה אומר.

בכל מקרה תבדוק בספר רכב וקרא על זה בפורום.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את טיב או יותר נכון הצמיגות של השמן מדווחות שתי הספרות הראשונות שמן חצי סינטטי הינו 10W/40 סינטטי מלא הינו 5W/40. .

אני קניתי פעם 15W40 שהיה מינרלי לגמרי.:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=90007&page=1&pp=15

מה הקשר בין הצמיגות לעובדה שהוא חצי סינטטי. יש גם שמן של ACDELCO 15W40 שהוא חצי סינטטי.

ד"א יש גם שמן 5W30 שהוא רק חצי סינטטי ,ולא סינטטי מלא.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות למרק:

1. האם אתה משתמש בשמן מנוע סינטטי מלא 5W40 המומלץ ע"י היבואן, או שמה 5W30 (כמו במאזדה\פורד של השנים האחרונות) ?

2. האם יצא לך לעשות השוואה *מעשית* בין שמנים ? דהיינו, האם היה בבעלותך רכב שלגם 10W40 באופן קבוע לאורך זמן, ולאחר תקופה עברת ל 5W40 או 5W30 והרגשת שינוי בביצועים או צריכת דלק ?

תודה

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק שלום,

אכן הגעת לכתובת הנכונה..

1. היצרן VW ממליץ להשתמש בשמן בצמיגות 5W40 עבור מנועי בנזין ועדיף סינטטי מלא.

* בגולף הקודמת שהיתה ברשותיי מנוע 1.6L בנזין שנת 2000, במשך 3 שנים הראשונות מקניית הרכב נסעתי על שמן חצי סינטטי בדרגת צמיגות 10W40 של חברת LM בדרגת איכות SL.

לאחר מכן על-פי הנחיות היצרן עברתי לשמן 5W40 סינטטי מלא של חברת LM בדרגת איכות SM עד מכירתו שזה בערך 3 שנים.

הרכב סה"כ נסע כ-50K במהלך 6 שנים.

השינוי שהרגשתי במעבר לשימוש בשמן סינטטי מלא בדרגת צמיגות 5W40 הם:

1. פחות הצטברות של לכלוך על מכסה מילוי שמן מנוע או בכלל לא.

2. צריכת השמן ירדה.

3. נושא של צריכת דלק לא עקבתי אחרי זה.

היום אני נוסע על גולף דור 5 עם שמן בדרגת צמיגות 5W40 של חברת MOBIL1 מיום קניית הרכב.

שמן בדרגת צמיגות 0W30 או 5W30 מאושר לשימוש במנועי דיזל מסויימים אך לא עבור מנועי בנזין.

שחכתי לציין שכול כמה שנים היצרן מעדכן את ההמלצות האלה ,היום היצרן ממליץ להשתמש בשמן בדרגת צמיגות 5W40 ומומלץ סינטטי מלא גם עבור מנועים שיוצרו משנת 1996 מה שקודם לכן היה מאושר רק לרכבים החל משנת 2000.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את טיב או יותר נכון הצמיגות של השמן מדווחות שתי הספרות הראשונות שמן חצי סינטטי הינו 10W/40 סינטטי מלא הינו 5W/40. הסיפרה השניה אחרי ה - / מדווחת על טווח טמ"פ של הסביבה שבו מומלץ להישתמש בשמן זה.

מהיכן הבאת את מה שאתה כותב? אני פשוט לא יודע האם לבכות או לצחוק. אין שום קשר בין מה שכתבת כאן לבין המציאות.

דרגת הצמיגות קובעת את עמידותו של השמן בפני עיוותים כתוצאה מלחץ. במקרה של שני מספרים, מדובר בשמן רב דרגתי, שב 20 מעלות צלסיום, יתנהג כבעל צמיגות נמוכה לפי הרשום במספר הנמוך מהשניים, וב 100 מעלות צלסיום, יתנהג כבעל צמיגות גבוהה לפי הרשום. רוב השמנים בשוק, הם דווקא לא "סינטתי מלא". ההגדרות על האריזה, כגון: Synthetic Based או Semi Synthetic מצביעות על שמן סינטתי חלק, דהיינו שהשמן הבסיסי, לפני שהוסיפו לו את חבילת התוספים מעורבב ממינרלי וסינטתי.

בצ'מפיון מוטורס עובדים על פי תקני שמנים של פולקסווגן. זה לא סתם לקחת 5W40. זה לקחת לפי תקן 502.00 לבנזין, 505.00 לדיזלים עם משאבה ו 505.01 לדיזלים עם מזרק משאבה ועם מסילה משותפת. העבודה על פי תקנים החלה לקראת כניסת מנועי המזרק משאבה לארץ, והיא באה אחרי בדיקות ארוכות ביחד עם היצרן. בעותה עת עבדתי במחלקה הטכנית של צ'מפיון, ועל כן אני מכיר את הנושא.

בשנים האחרונות, אני משתמש במנועי סאאב, בשמן 5W40 סינטתי חלקי לפי תקן פולקסווגן 505.01. כפי שמרק צין, אחוז הלכלוך והמשקעים ירד פלאים, ואמינות המנועים (אלו שעובדים קשה) השתפרה., גם אחוז התקלות בטורבואים ירדה.

שבת שלום לכלם,

אורן

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברה.

בדקתי לחבר לא מזמן, בהנחה שמדובר על הגולף 5 GTI, לפי הזכרון שלי הומלץ על ידי פולקסווגן להשתמש בקסטרול Syntec, סינטטי מלא כמובן, בצמיגות 5-40.

אבל אולי אני טועה, בדוק ב http://www.vwvortex.com, ובכל מקרה, לעולם, לעולם אל תקשיב להמלצות היבואן אלא להמלצות היצרן בלבד. לא רק זה, אלא שבמקומך, הייתי גם מוודא שבטיפולים, הרכב מקבל את השמן שמומלץ על ידי היצרן ולא מה שהחליטו לשים במוסך.

בהצלחה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להקשיב להמלצות הייבואן בארץ וכמובן לבדוק בפורום או באתר היצרן של VW בקישור, מידי פעם היצרן מפרסם טיפים שונים בנושא אחזקת הרכב.

http://www.vw.com/owners/serv_care.html

או להיות מנוי על ספרות אחזקה שמתעדכנת לפחות פעם בשנה באתר בקישור לאחר שאתה נרשם וקונה קובץ להורדה אתה מקבל במייל הודעה על עידכון:

https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברה, כן מדובר בדגם החדש.

אני השתמשתי ב5w40 כפי שאמרתם, אבל מה ההבדל בין החברות שמייצרות אותו? הם לא מתאימים כולם?

ההבדל הוא

במחיר

בצבע המיכל

ובדרגת האיכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...