Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור נוסף ב-VTR

שימו לב! השרשור הזה בן 7569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום חמישי אחרי מספר ברורים טלפוניים הגעתי את המשתיק בחולון להתיעצות פנים אל פנים.

הבחור שאחריאי על לקוחות כמונו נקרא ליאור ומעבר לעובדה שהוא נחמד סבלני ויודע לתת שרות כמו שצריך ומעבר הוא גם עשה עלי רושם כאחד שלא מנסה לדחוף לי מוצרים שאיני זקוק להם.

הבעיה העיקרית שלי היתה שסעפת פליטה (הסיבה העיקרית להגעתי) ואולי גם חלקים נוספים יש להזמין מאיטליה ובתקופת הפגרה זה הולך להיות סיפור ארוך מאד.

התכנית המקורית שלי היתה להתקין סעפת ודוד מעבר עם צנרת קומפלט עד לדוד אחורי. והכל של סופרספרינט. ובשלב מאוחר יותר דוד אחורי של סופר ספרינט.

מה שליאור הראה לי שלמעשה אין שום הבדל בין המערכת הקימת בקטע שביו הממיר לדוד האחורי מבחינת קוטר ומסלול (כיפופים) לבין המערכת של סופרספרינט. הוא ציין שדוד המעבר שלי פתוח לחלוטין ולמעט גילו המתקדם אין מה לשפר בו.

ההמלצה שלו בעניין זה היתה (בגלל הקושי הכלכלי שלי) לותר, לפחות לבינתיים, על צנרת המעבר של סופרספרינט ולהסתפק בהסרת הממיר בלבד. כמוכן בשל זמן ההמתנה הארוך להזמנה והשינוי בשער היורו הוא המליץ לי לשקול את הדוד האחורי של סופרספרינט שנשאר במלאי.

הדוד אינו מהיפים שראיתי, לטעמי, אבל הצורה שלו אינה המניע העיקרי לרכישה והמחיר (למרות שהוא אמור להיות מהדודים היקרים יותר) יוצא יותר נמוך מהדוד הזול ביותר לפי שער היורו החדש.

לגבי הממיר היו לי אפשרויות של צינור מעבר, בלון אוניברסלי רגיל תוצרת הארץ או בלון מתוצרת פברישקאפ שעולה קצת יותר אבל מצליח לספק צליל יותר בסי ומעט יותר שקט מהרגיל וזאת ללא הפרעה למהלך גזי הפלטה. בחנתי את הבלון היקר וראיתי שאכן מסלול הגזים פתוח לחלוטין וללא כל הפרעה והחלטתי שאני מוכן להוסיף 100 שקל לשקט נפשי תרתי משמע. כמוכן לקחתי גם את הדוד מהמלאי וסגרתי את העסקה ב- 2000 שקל אחרי מע"מ.

לאחר ההתקנה ליאור שאל אם אפשר לקבל סיבוב על הרכב ושמחתי להושיט לו את המפתחות.

הצליל הפתיע אותי מאד. ציפיתי להמון רעש ו"צילצולים" אבל למעשה בסל"ד שפוי (פחות מ 4000) היה צליל בס נמוך ושקט מאד, כמעט לא מורגש. אבל אי שם למעלה המנוע התחיל לשיר בצליל ערב במיוחד. בכל מקרה הרכב לא הרבה יותר רועש מסעפת היניקה אחרי הראם אייר.

לפתע ביציאה מרמזור התחילו כל מני קירקושים מוזרים שהורידו את החיוך מפני אבל ליאור טען שהרעש לא קשור למערכת הפליטה כי הוא בא מלפנים ואינו דומה לצליל של חופש או בריחת גאזים. פנינו מיד בחזרה ופתחנו את מכסה המנוע. אחרי בדיקה יסודית אך מהירה ליאור מצא מספר חופשים בהתקנת הראם איר שהתקנתי ולמרות שבלב הוא בודאי חשב לעצמו "...איזה חאפר..." הוא הקפיד להחמיא לי על ההתקנה ומיהר לחזק את כל מה שנפתח. סגרנו בדקנו ונפרדנו לשלום, לא לפני שהוא הזכיר לי לא להסס להגיע עם כל בעיה שאלה הכי קטנה גם אם יעבור הרבה זמן מההתקנה. הוא גם הסביר לי שהשיפור בביצועים מגיע בהדרגה אז לא להתאכזב מהדקות הראשונות של הנסיעה. הזכרתי לו לברר לגבי הזמנה של סעפת ולחזור אלי בעניין.

אחרי מספר ימים שאני נוסע עם השיפור הנ"ל אפשר לתאר את התוצאות :twisted:

קודם כל אני רוצה להגיד שהציפיות היו נמוכות כי השיפור האמיתי עוד לא ייושם.

אז באמת לרכב לקח זמן להגיב לשינוי (אולי המחשב היה צריך להתעדכן).

אם לאחר התקנת הראם אייר התיחסתי לשיפור בביצועים ברגשות מעורבים כי מצד אחד ההספק עלה אבל מצד שני שילמתי מחיר כבד בגמישות, אז בא השיפור הזה ותיקן את המעוות.

איזור ה-3000 שהיה מלא במומנט בריא לפני הראם אייר, ואיבד את כל אונו אחרי הראם אייר, הצליח להשתקם באופן חלקי בלבד.

באיזור שבין 4000 ל-5000 מורגש שיפור של ממש במומנט לעומת המצב שלפני הראם אייר.

ככל שמתקרבים למנתק זה מתחיל להיות ממש ואוו. מחוג הסל"ד פשוט נכנס בנקודת ניתוק ההצתה הדמיונית כמו שור זועם. מה שגורם לי לתהות בכמה אני צריך להרים את המנתק בכדי להינות מהשיפור בצורה מלאה.

אז זהו, היום אני מרגיש שהשלדה הנהדרת של ה-VTR מתחילה לקבל את המנוע שהגיע לה, מנוע עם בייצים :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם הורדת ממיר והחלפת דוד אחורי בלבד. אתה טוען שהשיפור בא רק לאחר כמה זמן וזה נראה לי מוזר - יש סיבה אמיתית לזה? (דיוויד?)

בכל מקרה תמיר, אתה מתכוון להשקיע בסוף עוד כמה אלפים בשיפורים? אם כן - למה לא לחשוב על החלפת מנוע?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתלת מנוע 16V עולה קצת יותר ממערכת פליטה

:idea:

וגם קצת יותר מועילה

:idea:

למנוע 16V בכל מקרה צריך סעפת שונה, אם לא מערכת שלמה אחרת.

בוא נתפשר - הכי טוב להחליף מנוע ומערכת פליטה. או פשוט לשנורר מרוני את האוטו ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל מדובר על הוצאה גדולה מאד והמון עבודה !

במכונית כמו 106 ראלי העלות יכולה להגיע בקלות לאיזור ה-15K וגם יותר , לדוגמה.

מדובר בעלות רכישה של 8-10K מספק אמין (מנוע בלבד + צמה)

מחשב ניהול מנוע עוד 1500-2000 ש"ח

תושבות מנוע חדשות

צנרות מים והידראוליקה חדשות

מזגן ?

שמנים,נוזלים,מסננים חדשים

סעפת יניקה וסעפת פליטה לא תמיד מגיעות עם המנוע - כנ"ל לגבי מצערת

חיישנים שונים

וכל זה לא כולל עבודה ויש לא מעט עבודה

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמו שסער ציין השינוי המשמעותי הוא הסעפת וכמובן שרצוי לרכוש את כל המערכת ולא חלקים ממנה.

המערכת באה בחלקים.

בסופו של התהליך יהיו לי שניים מתוך שלושת החלקים כשלחלק ה"חסר" אמורה להיות תמורה שולית אם בכלל.

אני תמיד יכול בהמשך להוסיף את צינור המעבר של סופרספרינט עם או בלי דוד מעבר.

אתה הרי יודע שלא מדובר במערכת אחת אלה בלגו של אפשרויות.

ולגבי החלפת מנוע הנושא נשקל ואינו דומה בעלותו לסכום שאני מתכוון להשקיע. (זה בערך פי שלוש) אז לא שזה לא שווה את הכסף אבל אם היו לי 20K~ להשקיע הייתי קונה את ה-s16 של יוגב :wink: יותר זול ויותר פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחסוך 950 ש"ח (עלות הצינור המרכזי+דוד מעבר ללא ממיר) אתה יודע מה, אפילו פחות בקיזוז עלות הסרת הממיר ורכישת דוד מעבר.

מערכת פליטה מלאה היא סך כל הרכיבים והושקעו לא מעט זמני פיתוח ותיכנון במערכת כזאת

לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל 950 ש"ח זה כבר לא. במחיר החדש ואחרי מע"מ זה בערך 1500

שנית לא אמרתי שמחר אני מחליף לצינור מעבר של סופרספרינט. אמרתי שזו אופציה.

ובסופו של דבר אני בספק גדול אם בצינור המסכן הזה הושקעו מאמצי פיתוח רבים כי אילוצי המקום לא משאירים מרחב תמרון לסופרספרינט. כמו שאמרתי צינור המעבר הוא בקוטר זהה למקור ובעל מסלול זהה המוכתב ע"י המסלול הנתון בגחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מחירים גם עם יובל מלמד - 1500 ש"ח ?? אף מטבע לא עלה בשיעור כזה.

עלות של הסרת ממיר ובתקנת דוד מעבר אוניברסאלי היא לפחות 300-400 ש"ח, אמת ?

אם רוכשים את הצינור המרכזי שכולל כבר דוד מעבר אין צורך בכך ואז העלות מתקזזת.

תתפלא אבל גם בצינור כזה+דוד מעבר מושקעים זמני פיתוח

801602.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי הצעה מיובל ולא רק שהוא יותר יקר מהמשתיק הוא גם רוצה עלות התקנה של סעפת לעומת המשתיק שלא מחייב אפילו על התקנת סעפת. בכל מקרה שניהם כבולים בזמני אספקה ארוכים ואי ודאות לגבי המחיר בעקבות שינוי בשער היור עד מועד האספקה.

950 זה המחיר של הסחורה שהיתה למשתיק מלפני הרבה זמן בימים ששער היורו היה נמוך בהרבה. 1500 זה הערכה שלי אחרי גילום שערים ומע"מ.

אבל מה זה חשוב אני לא יכול לעשות undo אז הבנתי את עמדתך ואני אחיה עם הבחירה שלי לפחות בשנה הקרובה :).

על כל פנים שכחתי לספר קוריוז קטן.

ביקשתי מליאור אישור תקינות של משרד התחבורה כמו שהוא מפרסם.

וקיבלתי אישור תקינות של משרד התחבורה............האיטלקי :!: באיטלקית :!:

שמתי לב רק בבית ולא ידעתי אם לצחוק או להעלב. החלטתי לקבל את זה ברוח טובה,

למרות שכשאחזור להתקנת סעפת הנושא לא יעבור בשתיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה תמיר זאת קניה טובה מאד ותמיד ניתן לקנות את החלק המרכזי בעתיד

כמו שאמרתי לך בעבר שיפור אפקטיבי הוא טיפול במכלול של רכיבים - יניקה,פליטה,דלק וניהול מנוע מתאים.

כשתשיג את האישור תפקסס לי אותו שלי הלך לאיבוד :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...