Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר: מי מכם היה בלבנון לפני חודש במסגרת מילואים ומהי דעתו בנושא?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 6425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עורך מחקר קטן ואודה אם גם בפורום זה יענו ויתנו הדעת: האם היית בלבנון בשירות מילואים?

• באיזה תפקיד (כלומר: לוחם או תומך לחימה)?
  • בן כמה אתה?
  • אם תפקיד חיצוני (תותחן, למשל) - נא לציין.
  • דעתך האישית: האם היו מחדלים?
  • אם כן: מי צריך לתת את הדין ובאיזה אופן?
  • האם נפגעת במהלך השירות פיזית?
  • האם נפגעת במהלך השירות נפשית?
  • האם אתה מקבל טיפול ראוי?
  • האם היה ציר לוגיסטי בזמן שהותך בפנים?
  • האם השתמשו בציר הלוגיסטי?
  • האם לדעתך ישתנו נהלים ותו"לים בצה"ל ובמדינה או שמקרי 73', של"ג ולבנון 06' יחזרו על עצמם גם בעתיד, חס וחלילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה העלית שאלות פוליטיות בפורום פתוח (לדידי, אלו שאלות שנוטות לכיוון מאד מסויים ולא נכון) - אזי אני אענה לך לפי ראות עיני ולא עפ"י סדר שאלותיך.

אני אפתח ואומר כי לא הייתי בלבנון ולא נלחמתי במלחמה האחרונה ואולם הייתי (כמרבית תושבי המדינה) צמוד לאמצעי המדיה השונים .

צפיתי, שמעתי והאזנתי ל"פרשנים" שונים ומשונים בעלי יכולת הבנה וניתוח כאלו ואחרים ורק אציין כי אני ספקן מטבעי ובדר"כ מנסה להבין בעצמי את הסיטואציה ללא - "עזרה" מבחוץ וללא דעות קדומות.

רבים מדברים על מלחמה ש"הפסדנו" - הפסדנו עפ"י איזו קביעה? אסטרטגית , טקטית, פוליטית.....?

התוצאה הסופית היא - שאין חיזבאלה על גדר הגבול (ולא מעניין אותי שהם עורכים טיולים שנתים אליה), אין חיזבאללה מחופר מדרום לליטני (ולא איכפת לי שיש אנשים בעלי נשקים מוסתרים בבתים), אוייבינו הבינו היטב שאנו סופגים פגיעות עד גבול מסויים ולאחריו אנו הורסים את מקור הירי (לרבות בתיו, כבישיו, מכוניותיו....) ולראיה הסורים החלו לחשוש ממתקפה ישראלית, כמו הפלסטינים שהבינו היטב כי אנו "הולכים לטפל" בהם בדומה ללבנון - ומייד החלו בהחלפת הממשלה ובנסיונות להפחתת קאסמים. הלבנונים באמצעות ממשלתם קיבלו אחריות לכל שיטחם - ועכשיו באחריותם ל"טפל" במליציות החמושות.

לאור כל זאת - אסטרטגית - לי באופן אישי אין ספק שניצחנו ובגדול. ואני מקווה "להפסד" כזה גם מול הפלסטינים.

אין ספק שטקטית היו כשלונות - וכמו בכל מלחמה היו הרוגים - למי ששכח וגם/או לא ידע מעולם - במלחמת ששת הימים נהרגו קרוב ל-1000 חיילים והיא נחשבה למלחמה "מוצלחת".

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עורך מחקר קטן ואודה אם גם בפורום זה יענו ויתנו הדעת: האם היית בלבנון בשירות מילואים?

• באיזה תפקיד (כלומר: לוחם או תומך לחימה)? תומך לחימה

• בן כמה אתה? 23

• אם תפקיד חיצוני (תותחן, למשל) - נא לציין. טכנאי

• דעתך האישית: האם היו מחדלים? כן, והרבה

• אם כן: מי צריך לתת את הדין ובאיזה אופן? דרג הפיקוד הבכיר, שלא ירד לשטח ונדמה היה שקיבל את האינפורמציה שלו מהתקשורת.

• האם נפגעת במהלך השירות פיזית? לא, אבל הורדתי כמה קילוגרמים.

• האם נפגעת במהלך השירות נפשית? לא

• האם אתה מקבל טיפול ראוי?
  • האם היה ציר לוגיסטי בזמן שהותך בפנים? הייתי על קו הגבול, וגם לשם לא היה ציר לוגיסטי

• האם השתמשו בציר הלוגיסטי? לא. לא היה אוכל..

• האם לדעתך ישתנו נהלים ותו"לים בצה"ל ובמדינה או שמקרי 73', של"ג ולבנון 06' יחזרו על עצמם גם בעתיד, חס וחלילה? ניכר שיש שיפור רק שלצערי הוא לא טוב כפי שהוא היה צריך להיות.

מתי מקבלים את מענק הלחימה המיוחד?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• באיזה תפקיד (כלומר: לוחם או תומך לחימה)?תותחן
  • בן כמה אתה?37
  • אם תפקיד חיצוני (תותחן, למשל) - נא לציין.תותחן
  • דעתך האישית: האם היו מחדלים?ראש ממשלה ושר ביטחון שלא מבינים במלחמות
  • אם כן: מי צריך לתת את הדין ובאיזה אופן?שיפטרו את הש"ג
  • האם נפגעת במהלך השירות פיזית?השמנתי
  • האם נפגעת במהלך השירות נפשית?הייתי בבנון בסדיר.זה לא היה רציני
  • האם היה ציר לוגיסטי בזמן שהותך בפנים?לא הייתי בפנים ואיך אתם רוצים ציר לוגיסתי בשטח אוייב????
  • האם השתמשו בציר הלוגיסטי?הבעיה שהורידו כל מסוק שניסה להיכנס
  • האם לדעתך ישתנו נהלים ותו"לים בצה"ל ובמדינה או שמקרי 73', של"ג ולבנון 06' יחזרו על עצמם גם בעתיד, חס וחלילה?המצב רק יתדרדר.אין לנו רצון להילחם.בשביל זה זה נראה ככה

Tzvika-Pick מגיע לטכנאי מענק לחימה?

אני רציתי סיכה שמקבלים בסוף כל מלחמה.

אבל אמרו שזאת לא מלחמה כי מלחמה עולה לממשלה יותר כסף.

הציבור אמוד תמך בלוחמים.קיבלנו המון אוכל,היה לנו 4 ארוחות ביום,2 חמות.

הרבה בשר על האש.

צריך לשאול חברה שהיו בכניסה ללבנון בפעם הקודמת.

אני לא מבין איך היו יכולים להביא אוכל לחברה שנמצאים 20 קילומטר בשטח אוייב.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהיה כתוב בעיתון - מגיע מענק מיוחד לכל מי שגויס למילואים במהלך הלחימה.

לא יודע מה היה אצלך, אבל במוצב בו אני הייתי רוב הזמן לא היה אוכל. היינו מקבלים חמגשית קרה מבאר-שבע פעם ביום, ובשאר הזמן מכינים אורז ואוכלים ממתקים שהבאנו מהבית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• באיזה תפקיד (כלומר: לוחם או תומך לחימה)? לוחם
  • בן כמה אתה? 27
  • אם תפקיד חיצוני (תותחן, למשל) - נא לציין.
  • דעתך האישית: האם היו מחדלים? כמובן
  • אם כן: מי צריך לתת את הדין ובאיזה אופן? חלוץ-להתפטר,אולמרט-עדיף שיתפטר עוד חצי שנה, פרץ-לתפקיד אחר
  • האם נפגעת במהלך השירות פיזית? לא
  • האם נפגעת במהלך השירות נפשית? חויתי חויה לא קלה
  • האם אתה מקבל טיפול ראוי? טיפול בצה"ל? הצחקת אותי
  • האם היה ציר לוגיסטי בזמן שהותך בפנים? כן
  • האם השתמשו בציר הלוגיסטי? כן
  • האם לדעתך ישתנו נהלים ותו"לים בצה"ל ובמדינה או שמקרי 73', של"ג ולבנון 06' יחזרו על עצמם גם בעתיד, חס וחלילה? טעויות תמיד יגרמו , מחדלים גם כן.
  • אם תרצה לשאול מעבר לכך, רק בה"פ .
  • השרשור הזה עלול לגבול בבעיות של בטחון שדה לדעתי.
  • מה מטרות המחקר??

אנו הולכים בדרך, כדי להבין את הדרך שבה אנו הולכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• דעתך האישית: האם היו מחדלים? כן.
  • אם כן: מי צריך לתת את הדין ובאיזה אופן? רוה"מ, שר הבטחון, הרמטכ"ל, התופעה המופרעת שנקראת מפלגת קדימה, עם ישראל.
  • האם לדעתך ישתנו נהלים ותו"לים בצה"ל ובמדינה או שמקרי 73', של"ג ולבנון 06' יחזרו על עצמם גם בעתיד, חס וחלילה? יחזרו. תוצאות המלחמה משקפות את מצב החברה הישראלית, שלוקה בשיתוק כוכב נולד, שבוחרת מנהיגים מושחתים ואומללים, שמחפשת פתרון מהיר לטווח קצר לכל בעיה, בכל תחום ובכל מחיר, שאיבדה את תחושת שותפות הגורל שאפיינה אותה בעבר. אהוד גולדווסר ואלדד רגב עדיין שם, אף אחד לא זוכר מי אלה בכלל, כי זה "הסכם טוב".
עניתי על מה שנראה לי רלוונטי.

LotusElise, ציר לוגיסטי הוא ציר שדרכו מעבירים נשק ומזון לחיילים. מן הסתם דבר כזה יתכן אך ורק בשטח שבו מתנהלת לחימה. במקרה הזה, שטח אויב. העובדה שניסו להוריד כל מסוק שנכנס לא אמורה להרתיע אף אחד, ואכן כך היה.

מחפש סאבפריים קדמי למיני (שנת 76 ומעלה, בורג אחד בכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי על מה שנראה לי רלוונטי.

LotusElise, ציר לוגיסטי הוא ציר שדרכו מעבירים נשק ומזון לחיילים. מן הסתם דבר כזה יתכן אך ורק בשטח שבו מתנהלת לחימה. במקרה הזה, שטח אויב. העובדה שניסו להוריד כל מסוק שנכנס לא אמורה להרתיע אף אחד, ואכן כך היה.

בצורת לחימה נורמלית נכנסים לאט לאט לתוך שטח האוייב וככה יש ציר לוגיסטי.

במקרה המוזר שלנו זרקו חיילים 20 ק"מ פנימה,לא היה ציר עד למיקום שלהם והרמטכל פחד על החברים הטייסים שלו אז הוא לא שלח טייסי קמיקזה רק בשביל אוכל.

אני לא חושב שיש משהו שחושב שהכל היה תקין במלחמה הזאת.

אם תקחו בחשבון שעשרות אלפי אנשים גוייסו בצו חרום ב1 בלילה ונתבקשו להגיע ב 8 בבקור.

סה"כ היה ביצוע לא רע של צהל.

הבעיה הייתה עם מי שמעל לצהל.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצורת לחימה נורמלית נכנסים לאט לאט לתוך שטח האוייב וככה יש ציר לוגיסטי. :shock: איפה קראת את זה? הפסדנו במלחמה הזו בגלל שנכנסנו לאט לאט. בליץ זה מומחיות ישראלית, מאז ומעולם השקיעו בשיריון ובחיל אוויר. בשנים האחרונות לעומת זאת, מה שחשוב זה כנראה קומנדו, כי זה מילה מגניבה, זה נראה טוב בעיתון, וכי הפלשתינאים הם האיום היחיד שיש על ישראל.

במקרה המוזר שלנו זרקו חיילים 20 ק"מ פנימה,לא היה ציר עד למיקום שלהם והרמטכל פחד על החברים הטייסים שלו אז הוא לא שלח טייסי קמיקזה רק בשביל אוכל. לא יודע איפה אתה היית, אבל טייסים של ח"א הם בהחלט קמיקזות איפה שאני הייתי. וטוב שכך.

הבעיה הייתה עם מי שמעל לצהל.

אני ממליץ לך לצפות בוואלה בדו"ח המלחמה ששודר בערוץ 10. גם כי זה מעניין, וגם כי זה מראה לך שהצבא דפוק לגמרי, לא רק מי שמעליו.

מחפש סאבפריים קדמי למיני (שנת 76 ומעלה, בורג אחד בכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...