Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט סוואנה / פורד אקונוליין- מי מכיר?

יובל.
שימו לב! השרשור הזה בן 6416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שוקל לרכוש את הרכב הנ"ל. אני לא בעל עסק ולא קבלן אלא שכיר והרכב הוא בהחלט לא לעבודה, אולם מאז ומעולם היתה לי "סריטה" לגבי שני הרכבים הללו. אני מעוניין לקבל מידע אודות עלות האחזקה, אמינות וצריכת הדלק. אגב, מדובר ברכב יד שניה, שמשיקולי תקציב יהיה משנתון ,99.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבוס שלי לשעבר היה רכב מסוג GMC. מנוע 4700 אני חושב (אני לא בטוח, זה היה לפני 6 שנים)

הרכב היה מתחילת ה90. שאני חושב שנת 92.

הרכב היה זללן בדלק.

לא נוח מאחורה. ומרעיש.

ושוב זה מה שאני זוכר לגבי הסגנון.

אני לא מכיר את הדגמים החדשים!

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששירתתי בצבא, יצא לי לטחון את הרכבים האלו טוב טוב.

נתחיל ונאמר שלפי דעתי, אם אתה לא צריך את הגודל, וותר. אם אתה רוצה את הרכב ל"הנאה" (למרות שאני לא מבין למה) זה כבר משהו אחר.

סוואנה - רכב די מיושן, אם אני לא טועה הדגמים שהגיעו לארץ בתקופת שברולט ה"ישנה" (לפני קניית דייהו) באו במנועי בנזין 5700 (כ-300 כ"ס) ומנועי 6.5 ליטר דיזל 195 כ"ס.

בצבא היו לנו הדיזלים - רכב מאוד מאוד חזק, מאיץ יפה מאוד (במיוחד לקראת סוף הסקאלה), סוגר כ-180 (לא כשאני נהגתי, לא מומלץ להגיע למהירויות כאלו בסוואנה). מושבי הנוסעים נוחים, אם כי לא מפנקים יותר מדי. הרכב עצמו די ספרטני.

צריכת דלק די גבוהה (טנק דלק בערך 90 ליטר) והיינו עושים בערך 600 ק"מ למיכל ביום טוב.

אקונוליין - מגיע בדיזל 7.3 ליטר, 250 כ"ס. הרבה פחות מהיר מהסוואנה, בגלל משקל הרבה יותר גבוה (ודגמי הצבא היו מוגבלים ל120/140). מושב הנהג מאוד מאוד נוח, אבל מושבי הנוסעים מציקים בנסיעה ארוכה (זוית המושב קרובה מדי ל90 מעלות). שטח הטענה ענקי (הרבה יותר מהסוואנה).

התנהגות כביש של שתיהן לא משהו בכלל, של הסוואנה עדיפה (למרות ששתיהן יודעות לזרוק תחת).

אמינות - הרכבים נקרעו בכל תנאי אפשרי והיו די אמינים ("טיפול" צבאי כל שבוע). אני מאמין שבבעלות פרטית יפגינו אמינות לא רעה.

עלויות אין לי מושג.

אני אישית, אם הייתי חייב, הייתי הולך על סוואנה חדשה, השמועות מספרות שהיא טובה בהרבה מהדגם היוצא.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ניסיון עם מספר סוואנות (5-6 אקזמפלרים במשך 3 שנים):

בארץ רוב האקזמפלרים הם 6.5 טורבו דיזל. המנוע חזק ולא חסר כוח. ההגה רך, רך מידי ומנותק לגמרי משאר הרכב. הבולמי זעזועים גם רכים מידי מה שגורם לרכב להרגיש כמו ספינה. הרכב כבד והבלמים טיפה חלשים, לכן תמיד צריך לתכנן את העצירות ולעצור מעט לפני ממה שהיית עוצר ברכב רגיל. הכורסאות (בכוונה כורסא ולא מושב) של הנהג והנוסע נוחים מאוד.יש ברכב מחזיקי בקבוקי 1.5 ליטר (אני מניח שזה גודל של כוס שתייה בארה"ב).שאר המושבים ברכב לא נוחים(הרכבים שהיו אצלי היו של חברת השכרה ) והכסאות של הנוסעים מאחורה ושאר הריפודים ופנים הרכב מורכבים בארץ ב vandor ובשאר החברות שמתקינות כסאות וריפודים. לכן יש הרגשה של מונית שירות. על כביש רטוב ועל שבילי כורכר קצת בעייתי לנסוע וצריך להיזהר. הרכב מאבד אחיזה ביציאה מהמקום ומקפץ (אלא אם כן אתה עמוס עם נוסעים או ציוד מאחור). התקלות החוזרות שנתקלתי בהן: בעיקר תקלות חשמל ואלקטרוניקה מעצבנות, הרכב נכבה תוך כדי נסיעה או מסרב להניע. מעבר לכך שום תקלה סדרתית או חוזרת שאני נזכר בה והרכבים שהיו אצלי היו עובדים קשה מאוד.

אם אתה לא צריך את הגודל אז כדאי להימנע. האמת שגם אם אתה צריך את הגודל אבל לא חייב את הכוח יש אופציות יותר טובות וזולות לאחזקה מהמפלצות האמריקאיות.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית לא היה, אבל לקרוב משפחה שלי היתה סוואנה במשך שנתיים.

הרכב לא עבר חיים קלים, והיה לרוב אמין, אבל היו לו כל הזמן בעיות מע' הדלק,

שלא נפתרו ע"י המוסך. הוא טיפל במרכזי, שאמורים לתת מענה לכאלה מקרים,

אבל ללא הועיל...

הרכב היה דיזל, וכמו שכתב קודמי, רכב מאוד חזק.מגיע בקלות ל 180.

מה שלא אהבתי זו איכות הרכבה זוועתית.

כל הפלסטיקה כבר מהחודשים הראשונים

רעדה וקרקשה, ואחרי קצת יותר משנה החלה להתפרק.

בעיות אחרות אני לא זוכר, וגם שנתיים זה לא המון זמן.

מה שכן הרכב עבר 90,000 ק"מ בשנתיים האלה,

וכמו שאמרתי לא בשימוש עדין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרשור כלשהו זכור לי שאיציק נ. דיבר על השוואה בין הפורד אקונוליין לשברולט/GMC סוואנה, בעיקר מבחינת אמינות. שווה חיפוש.

שי. :-)

שי אסרף - Team Kobi-Racing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי על המון כאלו בשירות הצבאי שלי.

אם לנסות ולהוריד את הפרשי הגיל והנסועה הגבוהים שהיו בין הדגמים שנהגתי עליהם, אז הסאוונה לא מתאימה לצרכים שלך, היות והאמינות שלה לא היתה מרשימה במיוחד, תצרוכת הדלק שלה גבוהה (במיוחד בעליות ודרכים מהירות) ועלויות האחזקה לא נראו זולות במיוחד.

מצד שני, הפורד היתה אמינה מאוד, נוחה מאוד לנהיגה ונוחה בכלל. אמנם מעט איטית יותר מהסאוונה, אבל גם הפורד משאירה מאחור יפאנומטיות ברמזורים, אז כדאי להשאיר הכל בפרופרוציות.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שהיה בצבא עוד בתקופה שנכנסו הסוואנות טורבו דיזל 6.5 ל' לצה"ל (אצלנו ביחידה היתה *גם* סוואנה בנזין *אחת* מהבודדות שקיימות בארץ !, ברכש פרטי של היחידה) וטחן לא מעט גם על הוואנדורות (ארוכות\קצרות) ועוד יותר על ה"ראלי" (שהיא למעשה וונדורה מפוארת בגרסה 2X4 או 4X4, אצלנו היו רק 2X4) אני יכול לסכם, בכל מה שקשור לסוואנה, שמדובר באוטו חזק (מנוע \ גיר) אבל זבל בכל מה שקשור לאיכות כללית (במיוחד פלסטיקה) או נוחות - ושלא לדבר על אחיזת כביש או דברים "אסורים" אחרים.

האקונוליין היא כל מה שאין בסוואנה.

היא נוחה יותר בצורה משמעותית, פשוט כייפית. לא רוכנת ולא מקרקשת כמו משאית עלובה. הברקסים טובים, תא הנוסעים מפואר עשרות מונים מזה של הסוואנה, הבידוד הרבה יותר מוצלח, האוטו לא מרגיש זקן ולא מתפורר גם אחרי 150K ק"מ והרבה מעבר לזה (צבא, זוכרים ?) והאמינות טובה ביחס לסוואנה. אומנם ה"יציאה מהמקום" שלה יותר מהוססת מהסוואנה - אבל לא חסר לה כח בכלל.

יסלח לי ידידי "יבין" על דבריי בהמשך, אבל מי שחושב שההתנהגות כביש של הסוואנה טובה יותר מזו של האוקונוליין, כנראה ששכח לקחת את מנת הכדורים שלו בבוקר :screwy:

מי שמחפש את הבהמות המגודלות הללו ורוצה גם להנות מהן, שיקח פורד אקונוליין בלי חשוב פעמיים ב-כ-ל-ל !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, יכול להיות שאני אכן טועה, אבל ההתרשמות שלי מהסוואנה בכבישי הצפון בעיקר, הייתה טובה יותר משל הפורד. יכול להיות שזה בגלל שהפורד נכנסה לקראת סוף השירות שלי, ולא "סבלתי" ממנה באותה מידה כמו הסוואנה. היא פשוט מרגישה קלילה יותר, ויותר צפויה (לא סתם הנהגים ביחידה העדיפו אותה).

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית (ושוב, אני מזכיר שזו דעתי האישית בלבד :p :P ) הנהגים ביחידה מעדיפים את הסוואנה רק בגלל הביצועים.

בכל שאר הפרמטרים האקונוליין עושה בית-ספר לסוואנה. הסוואנות היו טובות כשהן חדשות (וגם אז היו תקלות מעצבנות) רק חבל שלהזדקן הן לא יודעות (במיוחד כרכב עבודה) ועוד יותר חבל שהאמריקאים האלו עוד לא הבינו שגם ברכב עבודה רצוי שהפלסטיקה תהיה "קצת" יותר חזקה מה"נורמה" שלהם. עוד לא דיברתי על הדלתות החלולות וההגה הזוועתי - אבל חפיף :p

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הבלמים של הפורד זכורים לי מאוד לרעה. בפעמים הראשונות שעצרתי פשוט התחלתי להתפלל, היות והרכב פשוט לא עוצר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר מאוד חשוב שאף אחד לא הזכיר:

בעוד מספר חודשים ייכנסו לתוקף תקנות רישוי חדשות המגבילות את המשקל המותר לנהיגה ברישיון. מי שיש לו רישיון עד 4 טון (כלומר רישיון ב') יוגבל עד 3.5 טון. אקונוליין שוקל (אם איני טועה) 3.7 טון. לגבי סבאנה-לא בדקתי משקל.

ברגע שהחוק ייכנס לתוקף ,ינתן לבעלי המכוניות שנופלות ב"תפר" אישור מיוחד לנהיגה על מכוניתם שיהיה תקף לשנה. (או עד לרגע המכירה. תבדוק באינטרנט. אין לי כוח. מוקדם בבוקר).

כתוצאה מכך, האקונוליין, יסבול ירידות ערך קשות מאוד. אולי גם הסבאנה (לא בדקתי את משקלה) וכמובן שאתה, בשלב כלשהוא לא תוכל לנהוג על המכונית שקנית.

תבדוק את הנקודה הזו לפני שתקנה אחד מהשניים.(כמובן שאם יש לך רשיון ג' הכל בטל ולא רלוונטי).

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...