Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חומר מונע חלודה על ברזל חשוף

much
שימו לב! השרשור הזה בן 6451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין שהברזל יישאר בצבעו המקורי ללא צבע, והחלק אמור להיות חיצוני על הרכב ובגלל תנאיי

מזג האוויר והלחות הברזל אם הזמן יחליד, האם יש איזה חומר למריחה/ספריי לשים על הברזל עצמו

ע"מ למנוע התחמצנות/חלודה בעתיד?

האם ספריי לכה שקופה יכול לעזור?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון לכה יכולה למנוע את היווצרות החלודה אבל לא כמו גילוון (ציפוי אבץ) או צבע ייעודי לברזל.

באופן כללי כול חומר אשר ימנע מגע של הברזל עם מים אוויר ימנע היווצרות חלודה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר את זה לגלילון שלי מהסדיר..

בחלק מהמקומות החלודה חזרה לאחר מספר ימים. אני מניח שזה תלוי במיקום החלק וכן אם קיימים חלקי ברזל חשופים נוספים הנוגעים בו (רוב החלודה נוצרה במקומות החיכוך הנ"ל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיש עם הגלילון... יש הבדל בין פלדה עשירה בפחמן לבין ברזל ברמות החימצון...

ולעניין, אם אתה מעוניין לאחסן ברזל "שחור" (וכשאני אומר שחור אני לא גיזעני אלא מיתכוון לברזל רגיל ולא צבוע/מגולוון) בחוץ אתה צריך למרוח אותו עם שמן סמיך, משהו טיפה יותר סמיך מWD40 שמיתפוגג אחרי חצי שעה בשמש + אבק ארצישראלי... אני הייתי מורח שמן 10/40 בהתזה או ע"י מריחה במיברשת...

אם אתה מיתכוון לצבוע את הברזל כדי להציגו בתנאי חוץ במבע שקוף כדי להנות מהגימור של המתכת (למשל גרם מדרגות או פסל או שער וכו') כדאי שתרד מהעניין...

צביעה ע"י לכה היא המקובלת, כיום גם הלכות שמיועדות לברזל לא ממש "מבריקות" בהגנה שלהן.

לדוגמא, גרם מדרגות שנימצא בבית ולא תחת כיפת השמיים גם מקבל נקודות חלודה שאם לא מטפלים בהן הן מיתפשטות. תאר לעצמך מה יקרה בתנאי חוץ...

אני הייתי צובע את הברזל בצבע עם גימור מתכתי אחר... בצביעה כזו אתה יכול להגן על הברזל בצביעת יסוד טוב וצבע חסין UV דבר שלכה לבד לא תיתן לך...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאספן סכינים אני יכול להעיד מניסיוני שספריי לכה מונע חלודה לאורך זמן.

אחד מהפריטים באוסף שלי הוא גרזן שעבר היתעללות בחייו והחלטתי לשחזר אותו למצב כמעט מקורי(התעללות קשה מידיי...).היכן שהיה צבע צבעתי, ואת ה"buisness end" ריססתי בלכה. לשם בדיקה האם הטיפול שווה משהוא, יש לי גרזן אחר שלא ריססתי בלכה.הגרזן האחר החליד בינתיים, המרוסס עדיין ניראה חדש.הלכה שאני ממליץ עליה היא של חברת ECCO, הגימור שלה יוצא מבריק ונראה "עבה"(לא יודע איך לתאר את זה אחרת....),יוצא נחמד מאד.

כל הקטע הוא שהלכה מונעת מגע בין הברזל לחמצן, והחמצן כידוע הוא זה שגורם לחלודה.

מקווה שעזרתי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...