Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות שונות ומשונות בפורד פוקוס 02'

אלעד
שימו לב! השרשור הזה בן 6457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ראשית, עלי לציין שהרכב בבעלות הוריה של חברתי ולכן קשה לי קמעה לתת את הפרטים המלאים. כל הפרטים שאתן פה הם רק מנסיוני עם הרכב האמור.

על כל פנים, הרכב נמצא בבעלות המשפחה כשנה וחצי ובעל נסועה מכובדת כל שנה (מעל 20,000 ק"מ). לפני מספר חודשים התחלתי להבחין שבזמן עמידה עם אורות דולקים, עוצמתם אינה אחידה והם כל הזמן מרצדים.

התרעתי בפני אביה של חברתי על העניין, ולפי מה שאמר לי הוא דווקא לקח את הרכב למוסך, אך לטענתו דבר לא נתגלה.

בכל מקרה, הריצוד המשיך ועם הזמן נוסף אלמנט חדש: מידי כמה דקות הרדיו היה מפסיק לעבוד לשניה וחוזר לפעולה כאילו לא קרה דבר. זאת בנוסף לכך שתוך כדי שיוט במהירות בינעירונית, כל המחוגים בלוח המחוונים היו קופצים, מנורת ה-ABS היתה נדלקת והגיר הוריד הילוך מבלי שקיבל כל פקודה לכך (אם בצורת קיק ואם ע"י הזזת הבורר).

אתמול גיליתי הפתעה חדשה (בנוסף לאלה שכבר ציינתי) : לוחצים על כפתור החלון האחורי כדי להוריד אותו. החלון נשאר בשלו, ורק לאחר כמה דקות הוא מתחיל לרדת בקצב איטי ומוזר.

עד כאן העובדות, מרגע זה הכל ספקולציות:

לדעתי מדובר בכשל של האלטרנטור שאינו מייצר מספיק חשמל למערכת, מה שמביא למצב שבו המחשב של הרכב משתגע וזה מקור כל השגעונות שמניתי.

אבא של חברה שלי, לעומת זאת, טוען בתוקף שהוא לקח את הרכב לכמה מוסכים שבחלקם אף התחברו עם מחשב לרכב (אף אחד מהם לא היה מוסך מורשה של פורד) וכולם העלו חרס בבדיקתם. יוצא דופן הוא מוסך אחד שטען שיתכן שיש אי-שם איזה חיבור רופף (?) שגורם לכל המהומה. לי אישית זה קצת נשמע מצוץ מהאצבע.

הלואי שהייתי יכול לקחת את הרכב לבדיקה בעצמי אצל מוסכניקים שאת טיב עבודתם אני מכיר ואשר להם הציוד המתאים, אך לצערי הדבר איננו אפשרי.

לאור תנאים הנוכחיים, הייתי רוצה לשאול אם מישהו מבעלי הפוקוס אי פעם נתקל באחת מהתופעות הנ"ל?

כמו"כ, אשמח לשמוע כיוונים אפשריים לאבחון התקלה.

תודה רבה ושבוע טוב,

אלעד.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריצוד אורות יכול לנבוע דווקא מוסת מתח פגום של האלטרנטור וזה ניתן למדידה בקלות ע"י חיבור מד מתח

(וולטמטר) אל הדקי המצבר ובדיקת המתח אם אינו מרצד ואם עוצמתו כשורה (ללא צרכני חשמל פועלים בין 13.8-14.5 וולט).

מתח טעינה גבוה מדי ו/או מרצד עלול לפגוע ברכיבי אלקטרוניקה ומחשבים ברכב.

תקלת השעונים עלולה להיות ממגע חופשי אך אם מדובר בלוח שעונים המופעל ע"י מחשב הרכב אז גם תקלה "מחשבית" רגעית תיתכן.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6457 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...