Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר - ניסאן אלמרה אוט'

amicool
שימו לב! השרשור הזה בן 6367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עוזר לחבר שיש לו ניסאן אלמרה אוטומטית 1600 מודל 2000, ואין לו ספר טיפולים של הרכב. אנו מנסים לברר מה הוראת היצרן לגבי הצורך בהחלפת שמן גיר, כל כמה זמן, כל קמה ק"מ. איזה שמן גיר נכנס וכמה. לבסוף, האם צריך להחליף פילטר שמן גיר, ועד כמה הדבר קל. מי שמכיר ויכול לתרום מידע יבורך.

עמית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעל מודל 98 ידני, הסתכלתי בספר רכב עבור מנוע GA16DE ממסרה אוט':

מצויין "ATF נוזל מקורי של ניסאן או שווה ערך" אבל הכמות לא מצויינת. כתוב שיש להחליפו כל 60,000 או כל שנתיים. בפרסומת של חברת "פז" בספר, מצויין שמן של "Castrol dexron 3" כמתאים עבור הרכב (אותו שמן אגב מופיע כמתאים גם עבור הגה כוח). מידע עבור מסנן שמן גיר לא מצאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטיפול הבא מתכוון להחליף שמן גיר.

לגבי שמן - במוסך מורשה שמים שמנים של פז. לי נראה קצת יותר הגיוני להשקיע עוד 50-100 שקל

בשמן טוב כי מימלא מחליפים אותו פעם בשנתיים או 60,000.

לגבי פילטר, הבנתי שלא מחליפים אותו. אני אשמח לקבל עוד מידע אם למישהו יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה אישית ממני, לקנות שמן גיר DEX III של חברת ACDELCO יש להם שמנים מצויינים.

אצל הפרסי אתה קונה גלון ב 40-50 שקל תלוי איך אתה נראה לי בזוית של העין.

פילטר ואטם יעלה לך סביב ה 150+- זה בא ביחד.

זה עונה לך על השאלה שכן מחליפים פילטר!

בעניין ההודעה הראשונה.

אניע לא יודע מה היצרן "ניסן" אומר.

אני ממליץ להחליף שמן גיר פעם בשנה ופילטר לגיר כל 50-60K.

ככה תשמור לאורך השנים על גיר שיתפקד טוב יותר ועם מינימום של בלאי.

מקווה שעזרתי.

אם יש עוד בעיות צור איתי קשר בפרטי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר +אטם,אתה לא צריך להחליף,לפחות לא עכשיו.

מה שכן, תחליף שמן גיר,בתכיפות יותר ממה שממליץ היצרן עקב תנאי הנהיגה בארץ(הרבה פקקים\סע-עצור...)והאקלים החם השורר כאן.

עלות החלפת השמן היא קטנה יחסית, 70-150 שקל תלוי אם אתה עושה לבד או הולך לסיכה .

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על השאלה אבל לא הצלחתי להבין האם צריך להחליף מסנן שמן בתיבת גיר אוטומטי. הרכב הוא שנת 2000 עבר 100,000 ק"מ. הספר של היצרן (אין לי מדריך טכני של היינס אלא ספר הפעלה שמגיע עם הרכב) מראה על החלפת שמן אך אין איזכור להחלפת פילטר.

אשמח לקבל הבהרה בענין זה. כמו כן- האם החלפת פילטר היא דבר פשוט שאפשר לבצע לבד או שיש צורך לפרק את הגיר.

תודה,

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר +אטם,אתה לא צריך להחליף,לפחות לא עכשיו.

מה שכן, תחליף שמן גיר,בתכיפות יותר ממה שממליץ היצרן עקב תנאי הנהיגה בארץ

אם אני מחליף את השמן גיר בעצמי, כל מה שצריך זה לנקז את השמן ולמלות חדש?

הבנתי שבגיר נשאר תמיד הרבה שמן ישן שלא יצא החוצה. צריך לעשות שוב פעם החלפה של השמן לאחר X ק"מ? או שיש דרכים אחרות לניקוז כל השמן? אם צריך אין לי בעיה להגיע למוסך - הבנתי שהם שואבים את כל השמן עם איזשהו מכשיר (?!)

תודה ויום טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ להחליף לשמן סינטטי מלא,תמיד יכול לעשות פלאים,לרוב מחליפים עם פילטר,משום שבפילטר יש עדיין כמות לא קטנה של השמן הישן,וגם בשביל השקט הנפשי.

אם אתה מהשמן הישן אשר עדיין יש בתיבה יש לך 2 אפשרויות:

1)לנסוע עם שמן סינטטי מלא שעומד בתקנים אבל לא כול כך יקר כמה אלפי ק"מ ואז להחליף שוב.

2)לבצע פלאש לגיר ואז לבצע אחריו את ההחלפת שמן גיר.

אני היתי משתמש באפשרות הראשונה.

בקשר לכמות,יש שני מדידים שנתקלתי בהם,אחד הוא בורג(מילוי שמן)שיש עליו מין הארכה שיורדת כלפי מטה ומציינת את כמות השמן עליה,כמו המקל של המדידת שמן של המנוע.

האפשרות השניה היא שאין שום מדיד,ופשוט ממלאים את השמן עד קצה הבורג.

מוצרפות תמונות להמחשה.

אגב,המודאגים יכולים גם לשים אטם נחושת על הבורג,לבחירתכם.

MR293R190_20_2.jpg

MR293R190_20_3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
סליחה על השאלה אבל לא הצלחתי להבין האם צריך להחליף מסנן שמן בתיבת גיר אוטומטי. הרכב הוא שנת 2000 עבר 100,000 ק"מ. הספר של היצרן (אין לי מדריך טכני של היינס אלא ספר הפעלה שמגיע עם הרכב) מראה על החלפת שמן אך אין איזכור להחלפת פילטר.

אשמח לקבל הבהרה בענין זה. כמו כן- האם החלפת פילטר היא דבר פשוט שאפשר לבצע לבד או שיש צורך לפרק את הגיר.

תודה,

אלון

אין פילטר שמן באלמרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...