Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי מזרקים אחד ומוסר השכל גדול- ואיך תגרמו למנוע ברכבכם(ולכם)לחייך

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 6365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היכן ניתן לקנות באזור המרכז?

איציק תוכל להתייחס לשאלה שלי?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איציק תוכל להתייחס לשאלה שלי?

האמת שקניתי את החומר הזה לפני הרבה זמן, אני מעריך לפחות מספר חודשים, בחנות חלפים בפתח-תקוה דרכה אני רוכש באופן קבוע את החלקים לטיפולים באוטו שלי.

אני יכול לבדוק אם החומר עדיין קיים, למרות שבאתרי אינטרנט ימליצו גם על תרסיס לניקוי קרבורטורים שלמיטב ידיעתי גם כן עושה עבודה דיי טובה - אבל אם אפשר להשיג תרסיס ייעודי (שאולי פחות מזיק או לא מזיק בכלל לאטמים או חיישנים) אז עדיף. עקרונית כדאי לבדוק דרך האינטרנט או על האריזה עצמה של המוצר שהוא אכן אינו מזיק לחיישני למדה ו/או חיישנים בכלל (וכן, זה מופיע ברוב המפרטים של התרסיסים כיום).

על התרסיס שהיה לי היו הוראות ליישום ב-2 דרכים, אחת על מנוע פועל והשניה על מנוע כבוי. אני בחרתי בזו של המנוע הפועל - שדורשת ניתוק צנרת הפלסטיק מבית המצערת (אצלי גם נאלצתי לנתק חיישן זרימת אויר ולהדליק נורת "CHECK ENGINE" מאחר ואם החיישן מחובר הרכב לא מניע כי הוא אינו מזהה זרימת אויר) והתזה לסרוגין של החומר בזמן שהמנוע עובד בסל"ד ביניים.

לאחר הטיפול הנ"ל (והזרקת 44K למזרקים ביחס של 1:1 עם בנזין - בהם המנוע פעל בסרק כ 20 דקות עד שהחומר נגמר) ביצעתי טיפול גדול לרכב (שמן מנוע, מסננים, מצתים, נוזל קירור, נוזל בלמים) והחלפתי את החיישן למדה לאחד ח-ד-ש (של בוש) שקניתי לפני כמעט חודשיים וטרם הספקתי להרכיב.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך תגרמו למנוע ברכבם (וגם לכם) לחייך ?

ניקוי בית המצערת וסעפת היניקה. קיים תרסיס מיוחד (של חב' GUNK שנקרא "AIR INTAKE CLEANER") שאותו ניתן ליישם ב-2 דרכים; על מנוע פועל ועל מנוע כבוי.

איציק

ללא ספק, לדעתי בכל אופן ומתוך נסיוני, זהו התרסיס הטוב ביותר שקיים בשוק (על אף שתרגום המילה אמורה להיות ((וסליחה...)) "זבל/דרעק"?

הוא פשוט מעולה, הכי טוב שהכרתי והתנסיתי.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק, לדעתי בכל אופן ומתוך נסיוני, זהו התרסיס הטוב ביותר שקיים בשוק (על אף שתרגום המילה אמורה להיות ((וסליחה...)) "זבל/דרעק"?

הוא פשוט מעולה, הכי טוב שהכרתי והתנסיתי.

דני

דני, מילון "מורפיקס" בא לעזרתך ואומר שהתרגום למילה GUNK הוא כדלקמן:

"(בלשון הדיבור) חומר שמנוני, חלקלק או מלוכלך"

:D

שלום איציק נ.

מה המתרה של החלפת חישן חמצן לחדש?

בגלל שהו של בוש? ומה היה לפניו?

תכל'ס אין שום מטרה. החיישן המקורי שהיה ברכב היה של "בוש". אחרי התקנתי אחד אחר של "בוש" שקיבלתי (משומש אבל עם נסועה נמוכה) - ובסופו של דבר החלטתי לשים אחד חדש לאור המלצתו של דני זומרשטיין שבדק אותו בסקאנר (שיוצר גרף דמוי אוסילוסקופ) וטען שהוא חלש. בכל מקרה אמרתי שלרכב שעבר 167,700 ק"מ - כדאי לשים אחד חדש ולהיות בראש שקט, בטח ובטח במחירים שכיום ניתן להשיג אותם.

חיישן חדש קניתי ב"כל חלק" (חנות בתל-אביב, סמוך לרחוב המסגר/ישראל בק/מסלוויטה/וכו') שעיקר התעסקותם (בעבר) היתה בסטים לשיפוץ קרבורטורים וכיום מוכרים גם חלקים שקשורים בהזרקת דלק כגון גומיות למזרקים וחיישני חמצן.

החיישן הנ"ל, שהוא מקורי של בוש עם חיבור אוניברסלי 3 חוטים, עלה לי סה"כ 275 שח כולל מע"מ - שזה מחיר זנות לחיישן שכזה (תודו לי אח"כ על הטיפ הזה :D). המחיר הרגיל שלו, אגב, כמעט כפול - אבל כשמגיעים לשם הם נותנים הנחה של איזה 40% במקום.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בוקר טוב לכולם

איציק- ראשית כל הכבוד על ההשקעה!

שנית,

האם ניתן לבקש ממוסך (מורשה) שיבצע ברכבי ניקוי מזרקים בשיטה שאיציק כתב שמחברים משאבת דלק חיצונית ומזריקים ביחס של 1:1 עם K44? או שזו עבודה שמבצעים לבד? (מכיוון שאין לי ידע אני מעדיף שבעל מקצוע יעשה זאת) כי ששאלתי במוסך מורשה לגביי אינפוזיה בלחץ אמרו לי שאין צורך וזה בזבוז כסף.

הרכב הוא גולף 1.6 100 כ"ס שנת 99 דגם מנוע AKL עם 109500 ק"מ שלפי הסטוריית הטיפולים סבל רבות מלכלוך במצערת והיא נוקתה המון פעמים במוסך מורשה.

בתודה,

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקורי במוסך שביצע בדיוק נקוי מע' יניקת האויר דרך סעפת היניקה ראיתי שהם נתקו את צנור כניסת האויר שבו נמצא גם החיישן וכדי שהמנוע יפעל יותר סדיר, בזמן הנקוי וכדי שנורת תקלה לא תדלק, הם

"מרמים" את מחשב נהול המנוע בכך שעמד עובד עם צנור לחץ אויר והזרים אויר חלש, באופן קבוע, לתוך הצנור הפתוח וזאת כדי שהחיישן ירגיש זרימת אויר על פניו.

מכל מלמדי השכלתי.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות.

1. יש לי סעפת יניקה מפלסטיק 2 חלקים (106GTI), בהנחה ורק החלק העליון מפורק, יש חומר שניתן כן לנקות איתו בתוך החלק העליון שעליו כתוב 16V? רציתי ממזמן לעשות את זה אבל הדבר דורש הרבה התעסקות בגלל גישה לא טובה ולכן אני מעדיף לסגור את כל הפינות בפעם אחת.

2. חיישן זרימת אויר הכוונה למנוע צעדים או MAP?

3. למה צריך משאבה נוספת לחבר לחליל? אין אפשרות לבנות משפך ואותו לחבר לחליל?

איציק כשאתה אומר לנקות דרך החליל, מה בעניין הפילטר הפנימי של המזרק, מחליפים אותו אחרי או לפני הניקוי דרך החליל? או שאם מחליפים את הפילטר אז אין צורך בכלל בניקוי מהסוג הזה?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן לבקש ממוסך (מורשה) שיבצע ברכבי ניקוי מזרקים בשיטה שאיציק כתב שמחברים משאבת דלק חיצונית ומזריקים ביחס של 1:1 עם K44? או שזו עבודה שמבצעים לבד? (מכיוון שאין לי ידע אני מעדיף שבעל מקצוע יעשה זאת) כי ששאלתי במוסך מורשה לגביי אינפוזיה בלחץ אמרו לי שאין צורך וזה בזבוז כסף.

הרכב הוא גולף 1.6 100 כ"ס שנת 99 דגם מנוע AKL עם 109500 ק"מ שלפי הסטוריית הטיפולים סבל רבות מלכלוך במצערת והיא נוקתה המון פעמים במוסך מורשה.

במכונים להזרקת דלק ו/או מוסכים עם הציוד המתאים - יש מכשיר יעודי שמתחבר ללחץ אויר ובאמצעות ניתוק משאבת הדלק של הרכב וסתימת צינור "החזרת דלק" הם פשוט מזריקים חומר של BG שנקרא BG Fuel Injector Cleaner שהפחית שלו זהה לגודל של 44K אבל בצבע אדום וכיתוב בולט לעין. התוצאות (לפחות מבעלי ניסיון וכאלה שטרחו לספר על כך באינטרנט) מאוד משביעות רצון ביחס לעלות\תועלת.

בנוגע לליכלוך בבית מצערת - זו "בעיה" שכל רכב עם מערכת הזרקת דלק רב נקודתית סובלת ממנה - ולכן צריך לטפל כל הזמן ולשמור עליה נקיה. ייתכן והתדירות אצלכם גבוהה מהרגיל - אבל צריך לבדוק למה והאם זה שכיח בדגם הזה או לא.

בכל מקרה מומלץ להשתמש בשמן מנוע איכותי ע"מ לצמצם את אידוי השמן וכתוצאה מכך ליכלוך כל המערכת.

1

. יש לי סעפת יניקה מפלסטיק 2 חלקים (106GTI), בהנחה ורק החלק העליון מפורק, יש חומר שניתן כן לנקות איתו בתוך החלק העליון שעליו כתוב 16V? רציתי ממזמן לעשות את זה אבל הדבר דורש הרבה התעסקות בגלל גישה לא טובה ולכן אני מעדיף לסגור את כל הפינות בפעם אחת.
כמובן שהכי טוב זה לפרק את הסעפת ולנקות בחוץ, אבל הפרקטיקה והרצון להמנע מ"אסון" נוסף (קרי: תקלה לא צפויה שיכולה להכניס אותך עמוק לצרות) גורמת לרוב האנשים להסתפק בניקוי באמצעות תרסיס ייעודי ולעיתים בעזרה של מכשירים חיצוניים (חיפוש באינטרנט יניב תוצאות).

2. חיישן זרימת אויר הכוונה למנוע צעדים או MAP?
לא, חיישן זרימת אויר הוא לא חיישן לחץ (MAP).

3. למה צריך משאבה נוספת לחבר לחליל? אין אפשרות לבנות משפך ואותו לחבר לחליל?
באמת בשביל מה צריך משאבת דלק ?

שים את המיכל דלק שלך על הגג ותחבר צינור לחליל מזרקים - ואז בכלל לא תצטרך משאבת דלק :p :P :p

וברצינות - אתה חייב לחץ דלק של לפחות 1.5-2 באר *בסרק* (כמו בכל מערכת הזרקת דלק מודרנית) - ויש אפילו רכבים שצריכים 3.5 באר קבוע.

איציק כשאתה אומר לנקות דרך החליל, מה בעניין הפילטר הפנימי של המזרק, מחליפים אותו אחרי או לפני הניקוי דרך החליל? או שאם מחליפים את הפילטר אז אין צורך בכלל בניקוי מהסוג הזה?
שאלה מצויינת. ראשית, במזרקים כמו שלי (עם רישתית מסביב למזרק) אין מה להחליף או לטפל, הרישתית היא ענקית ואינה ניתנת להחלפה. אין מצב שרישתית מהסוג הזה נסתמת ולכן אין גם מה לחשוב בכלל לגעת בזה.

הלאה; במזרקים הרגילים (TOP FEED) כמו שיש כמעט בכל הרכבים (וגם אצלך כנראה)- אכן יש פילטר, אבל כאן כבר נכנס אלמנט ההרפתקאנות שלך או של כל אחד אחר שרוצה לבצע טיפול מהסוג הזה - ונשאלת השאלה; האם אתה/את מספיק מיומנים ע"מ לפרק את המזרק ולהוציא את הרישתית ? (אומנם זה לא קשה - אבל לא הייתי נותן לכל אחד עם 2 ידיים שמאלית לגעת בכלל בכזה דבר).

בהמשך הדרך, חוץ מפירוק המזרק, תמיד יכולים להשתבש דברים שהמשתמש הביתי לא חושב עליהם... כמו למשל קריעה של גומיות ה O-RING בזמן הרכבת המזרקים לחליל ולסעפת היניקה וכד'.

בקיצור, דרך טובה ויעילה עם מינימום סיכונים זה פשוט לנקות את המזרקים "על הרכב" באמצעות הזרקת חומר ייעודי - ולנקות את בית המצערת וסעפת היניקה בתרסיס ו/או באמצעים לא מסובכים.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי הסעפת, התכוונתי להשרות אותה בחומר ניקוי, משמע לפרק אותה מהרכב ולנקות אותה יסודית.

2. אם אני צריך עוד משאבה בשביל לעשות ניקוי על האוטו, או לחילופין ללכת לבעל מקצוע עם המכשיר, הסכום הכולל של הניקוי הזה יכול לעלות לי אולי כמו ניקוי באולטרה סוניק כולל החלפת מכסים גומיות ופילטרים בכל המזרקים. לכן כדאי לבדוק מחירים של שתי האפשרויות.

3. יש מדריכים לפרוק מזרקים לצורך "שיפוץ" ואני חושב שאני אישית מסוגל כן לבצע את השיפוץ בבית עם קיט יעודי, השאלה שוב, נגיד ואני מבצע החלפה של פילטר פנימי של המזרק, האם ניקוי נוסף של תוסף כמו שציינת או למשל אולטרה סוניק, רצוי גם לאחר או לפני החלפת הפילטר.

או שתסביר לי את ההבדל, בניקוי תוסף\אולטרה, מה מתנקה במזרק? אם הפילטר הוא כל הרעיון אז פשוט הולכים ומחליפים פילטר בעלות לא גבוהה, אם מדובר על דפנות המזרק בתוכו אז לדעתי כדאי לנקות קודם עם תוסף\אולטרה ואחרי זה כפעולה משלימה להחליף את הפילטר שעברו בו כל המשקעים במהלך הניקוי (ומי יודע אם הוא נפגע מהחומרים הממיסים)

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מרתק.

יש כאן צילום מחוברת שקניתי מג'ון מhttp://www.customefis.com . חוברת שמלמדת איך להסב את הרכב שלך להזרקת TBI של GM . החוברת הזו עזרה לי להסב את הג'יפ שלי להזרקת דלק. הבחור נחשב לגורו האמריקאי היחיד בנושא הזה, והוא גם מוכר מערכות הזרקה מוכנות.

מעניין אותי לשמוע מה יש לך, איציק, ולשאר התותחים לומר על מה שכתוב כאן:

customefis.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. סבבה, מה שנוח לך.

2. לא בעיה.

3. הדעות בעניין הזה חלוקות - אבל על דבר אחד כולם מסכימים; כאשר אתה מכבה את המנוע והמערכת "דוממת", נשאר דלק במזרקים. עם הזמן (וככל שהרכב נוסע פחות, כך טוענים), מצטברים משקעים ונוצרת שכבת "לכה" שמזיקה לאופן הריסוס (PATTERN) של המזרק ובחלק מהמקרים גם לכמות הדלק (וכתוצאה מכך - יעילות הבעירה פוחתת ולעיתים גם כמות הדלק המוזרקת).

בארצות הנאורות (לא ישראל) עושים ניקוי "אורגינל" של אולטרא-סוניק. מה זה אומר ? בדיקת ספיקה טרם ניקוי, פירוק כל האביזרים של המזרק (ספייסרים, גומיות, מסנן), ניקוי במכונת ה"אולטרא-סוניק" ואיך לא, שטיפה נגדית (BACK-FLUSH) למזרק שתורמת לניקוי מקסימלי של המזרק ע"י כך שהיא פשוט שוטפת החוצה ליכלוך ומזיקים שאינם יכולים לצאת מלמטה (דרך החרירים הקטנים של המזרק).

בארץ, לפי בירורים שעשיתי ב"בוש", הם לא עושים כלום פרט לניקוי ב"אולטרא-סוניק". אם יש מישהו שעושים ניקוי כזה ברמה בארץ (כפי שציינתי מעלה) - אני אשמח אם מישהו ירשום על-מנת שכולם יהנו מהשירות הזה.

בנוסף לכל, ואת זה אמרו לי מספר פעמים ב"בוש", אין שום אחריות על הניקוי הזה. מסרת את המזרק שלך לניקוי ובמהלך הניקוי הוא מת\נסתם\התפגר\התקלקל(דולף) - בעיה שלך.

החומר לניקוי מזרקים הוא חומר שמוזרק "נטו" לחליל המזרקים והוא מנקה באגרסיביות וביעילות את כל המשקעים בדרך. בנוסף לזה הוא גם מנקה את תא הבעירה במנוע ואת שסתומי היניקה. החומר אינו פוגע בגומיות, אטמים, פלסטיקה ו/או המסנן של המזרק.

במזרקים מסוג TOP FEED מספיק ניקוי בלחץ נגדי (BACK-FLUSH) וכל הליכלוך שהיה על המסנן עף החוצה. נכון שברוב המקרים מחליפים אותו אבל לנקות אותו זו דרך נוספת להפוך אותו ליעיל ופחות להסתכן בפירוק והרכבה.

טוענים כי הניקוי באולטרא-סוניק מפורר לחלוטין כל הצטברות של ליכלוך או לכה בתוך המזרק. עד כמה ניקוי כזה יעיל ביחס ל, נניח, ניקוי בלחץ (ממושך) עם חומרי ניקוי - לא נדע לעולם כי לא נראה לי שהיה האחד שניסה ליצור שיטה חדשה לניקוי מזרקים ולהתחרות באולטרא-סוניק (אבל כן יצרו את השיטה של ניקוי על-הרכב -- וזה עובד !).

בכל מקרה כדאי שתדע שבניקוי באולטרא-סוניק יש סיכון מסויים למזרקים (פגיעה בסליל ובעמידות המזרק לאורך זמן עקב הפרדות הסליל מהמזרק).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מרתק.

יש כאן צילום מחוברת שקניתי מג'ון מwww.customefis.com . חוברת שמלמדת איך להסב את הרכב שלך להזרקת TBI של GM . החוברת הזו עזרה לי להסב את הג'יפ שלי להזרקת דלק. הבחור נחשב לגורו האמריקאי היחיד בנושא הזה, והוא גם מוכר מערכות הזרקה מוכנות.

מעניין אותי לשמוע מה יש לך, איציק, ולשאר התותחים לומר על מה שכתוב כאן:

בתחום הדיאגנוסטיקה והזרקות הדלק, כפי שכבר אמרתי בעבר, יש 2 אלמנטים שקובעים את דרכו ואיכותו של בעל המקצוע;

1. ניסיון.

2. אמונה.

2 האלמנטים הנ"ל כפופים אחד לשני - מאחר והניסיון מוליד אמונה בדרך מסויימת.

מה שיפה זה שבאינטרנט אתה מוצא שפע של דעות ולא מבין איך אחד יכול לתת הסברים כל כך מפורטים ונהדרים על דרך X - בעוד האחר, שגם כן נותן הסברים מדהימים (ומשכנעים), מסביר שדרך X היא מחורבנת ודרך Y נהדרת.

הניסיון שלך\שלי\WHATEVER כבעל מקצוע מוליד אמונות מסויימות, אמונות שפשוט גורמות לנו להתחבר לחלק מהדעות הללו.

עובדתית, חומר ניקוי בהזרקה ישירות לחליל מניב שיפור בספיקת הדלק של המזרקים - וזה אומר שהשיטה עובדת. באיזו רמת יעילות היא עובדת ? זה כבר נתון לדיון.

עובדתית, גם ניקוי באולטרא-סוניק עובד. באיזו רמת יעילות ומה הסיכונים שבו - גם זה נתון לדיון.

השאלה הנשאלת היא - מה אתה רוצה\מצפה מהמוצר ומה המטרה שלך ?

הרי ידוע לכולנו שלהרבה מאוד דברים ומטרות בחיים יש הרבה דרכים ליישום והגעה, השאלה היא באיזה דרך אתה בוחר ובמה אתה מאמין... לדוגמא; אם הילד\ילדה שלך יקח טוש ויקשקש על הקיר - והקיר שלך צבוע בצבע פלאסטי. נניח ותרצה להיפטר מה"ציור" הזה - מה תעשה ? תוכל לקחת נייר שיוף, לשייף את כל הקיר, לצבוע שוב ולהיפטר מה"ציור". דרך אחרת היא פשוט להשתמש בחומר ניקוי חזק ולהמיס את הטוש מבלי לפגוע בצבע... בשני המקרים הגעת לאותה תוצאה - רק שהדרך שונה לחלוטין, בעיקר בזמן היישום ומהותו.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלא התכוונתי לקבל את התגובה הזו, שמתייחסת למה שהוא כתב על ניקוי אולטראסוני, אם זה נכון או לא, אלא אם אתה חושב שזה אפשרי לנקות באותה צורה מזרקים מהסוג שיש ברכב שלך, או אם אתה חושב שהיית יכול לתקן את המזרקים שלך במקום להחליף אותם.

ממה שהבנתי ממך, ותקן אותי אם טעיתי, ההתרשמות שלך היא שנשאר במזרקים אצלך לכלוך שלא היית יכול להגיע אליו או להמיס אותו באמצעים המקובלים, ולכן היית חייב להחליף אותם. השאלה שלי היא אם אתה מכיר דרך לפרק את המזרקים לגורמים, ולנקות אותם ידנית, כמו שמתואר בקטע המצולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, מדובר במזרק TBI שהוא שונה מהמקובל גם בגודלו וגם בספיקה שלו.

מזרקים רגילים של מערכות רב נקודתי, בספק אם תצליח לפתוח אותם, ובטוח שלא תצליח לסגור אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...