Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפחתית יפנית - איך אעשה נסיעת מבחן ברכב משומש ?

daniel_n
שימו לב! השרשור הזה בן 6552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני רוצה לקנות רכב משפחתי (יד שניה) ומתלבט בין כמה יצרנים!

קראתי את כל השרשורים הרלוונטיים וראיתי שרוב ממליצים על "לשבת ולנהוג ואז להחליט"

אני בהחלט מסכים עם אמירה הזאת.

הבעיה, מאיפה מביאים/משכירים רכב ישן (2001/2002 ) בשביל לנסות!

אני בטוח שאחרי נסיעה של שעתיים שלוש על כל מכונית (מדובר בשניים שלושה סוגי רכבים) אני יכול להחליט מה אני רוצה!

יש למישהו איזה רעיון?!

תודה

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה הולך לראות רכבים משומשים, תנהג עליהם.

נסיעה של שעתיים שלוש לא תקבל, אבל תקבל התרשמות על דגם הרכב, והתרשמות על מצב האקזמפלר.

אם תגיע למצב שתנהג כמה פעמים על אותו דגם במכוניות שונות, אתה תדע בדיוק מה אמור להיות כמו שהוא ומה לא.

בהצלחה.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני עדיין בשלב שלא יודע אם מספיק לי מנוע 1600 או אני צריך ללכת על 1800 או 2000 !?

מה אני מתכוון, רכב זה אמור לשרת את המשפחה (חמישה נפשות), הרבה מאוד נסיעות קצרות (בתוך העיר ) אבל גם פעם בשבוע/שבועיים נסיעה לירושלים !!

השאלה הראשונה והחשובה ביותר בשבילי, האם רכב עם מנוע 1600 עם מזגן וחמישה אנשים יכול לעלות לירושלים בלי להתאמץ יותר מידי (לאורך הזמן, אני מתכוון להחזיק את הרכב להרבה שנים)??

את זה אני לא אדע בנסיעה קצרה בזמן הקניה!

הרכבים שאני חושב עליהם (אני יודע שכולם משעממים):

מזדה 323 עם מנוע 1600 (שנת 99 עד 2003 )

מיצובישי כריזמה מנוע 1600 (שנת 2002 עד 2004 )

ניסן אלמרה עם מנוע 1600 (שנת 2000 עד 2002 )

אם 1600 חלש מידי, אני אלך אל מזדה 323 עם מנוע 1800 או מזדה 626 או ניסן 1800 (במקרה זה אני ארד בשנה וגם אשלם על דלק יותר במיוחד בנסיעות עירוניות)!

תודה על התגובות!

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השלוש הן בתי שימוש

יש אלמרה 1.8, אבל גם היא עונה להגדרה.

אולי תחפש משהו אירופאי וחזק יותר, כמו כן, גיר ידני יעזור בנסיעות לירושליים.

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השלוש הן בתי שימוש

יש אלמרה 1.8, אבל גם היא עונה להגדרה.

אולי תחפש משהו אירופאי וחזק יותר, כמו כן, גיר ידני יעזור בנסיעות לירושליים.

ליאור

אוקי משמע רובר 416 עדיפה על הניסאן אלמרה? מה לגבי פיאט מריאה VS טויטה קורולה? במקום לדבר בסיסמאות נטולות תוכן, תבוא עם הצעות קונקרטיות! מהכתיבה שלך ניכר כי אתה חיי בסרט/סטיגמות מהעבר הרחוק. לא כל מכונית אירופאית טובה יותר מהמתחרה היפנית ולמעשה עם תבדוק היום, תראה שהם אפילו די מובילות. ישנה כיום מכונית משפחתית 1,6 אוט' יותר מהנה מהמאזדה 3?

לשואל השאלה, קודם כל, כל מכונית 1,6 אוט' תסחוב מבלי בעייה כל עליה של ארצנו (בעולם הרחוק אין עליות יותר גדולות מהעליות לירושלים?!?) הקטנטנה.

גם לגבי מעבר למנועים גדולים יותר, אם תבדוק עפ"י נתוני היצרנים, אתה תופתע לגלות שלא תמיד מנוע גדול יותר (בטח בפערים קטנים כאלו) צורך יותר דלק. לרוב מנוע גדול יותר מתאמץ פחות (בטח בעלויות+מזגן) נוסע על טורים נמוכים יותר (בהשוואה לאותן מהירויות, עם המנוע הקטן) והוא גם אמין יותר.

אופ' נוספות שהייתי מציע, טויטה קורולה (הדור החדש) שהוא מציע מנוע 1,6 חזק (יחסית למתחרות), צריכת דלק טובה, שמירת ערך גבוהה, מרווח מאוד. למעט העובדה שמדובר ברכב משעמם (לא מהנה לנהיגה, אם זה פקטור במערכת השיקולים שלך) מדובר ברכב סולידי וטוב.

עוד אופ' זו האימפרזה 2,0. מדובר על אופ' מצוינת בעיקר לכאלו שגרים בירושלים. מנוע גמיש וחזק מאוד. מהנה לנהיגה, בעל ציוני בטיחות טובים ובעיקר נוח מאוד. לסבי יש כזה רכב וצריכת הדלק שלו עומדת על 1:10 (בממוצע).

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדניאל,

שלוש האופציות שפירטת הן סבירות,אמינות יותר מכל אירופאית ברמת מחיר דומה (בהנחה שאתה לא יורד בשנתון-מה שמשפיע על האמינות גם כן) ולמעט חריג אחד-הפורד פוקוס...שאינה אמינה כמו טויוטה או ניסאן אך בעלת אמינות מצויינת,התנהגות מצויינת ומנוע פושר כמו חברותיה המלוכסנות.

אם האמינות חשובה לך יותר,ה 323 והניסאן עדיפות מעט על המיצובישי.

שלושתן תעלנה לירושלים עם מזגן ו 5 אנשים אך עם מאמץ מסויים,אבל מה אפשר לבקש מיפנומטית 1600

האימפרזה 2000 סמ"ק שהוצעה לך טובה גם היא וגם חזקה משאר המועמדות אך מחירה יקר יותר (ואני חושב שגם קשה יותר למצוא אחת).

לא משנה מה תקנה,וודא שהרכב הספיציפי שמור ותקין או דאג לקנותו במחיר שיאפשר "ישור קו"

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי

אני חי בעבר ??? אולי אתה ???

הבחור לא סימן מאזדה 3 (שהוא רכב נהדר, נהגתי עליו 3 חודשים) וגם לא טויוטה (יש לי אחת) ובטוח לא רובר שהוא יצרן שנסגר והשאיר אנדרטאות בצורת מכוניות על כבישי ישראל

הבחור סימן כלים מיושנים ויקרים יחסית לתמורה, אם היה מסמן מאזדה 3, קורולה, או מגאן חדשה, פוקוס, 307 מהצד האירופי זה משהו אחר, כולן סבירות וחדשיות, אפילו אמינות יותר מכרב בן 5-7 עם הרבה ק"מ וידיים.

בקשר לעליות לירושלים, גם דיהו מאטיז יעלה עם 5 אנשים, וגם חמור עם עגלה, אבל בשביל לעלות כמו שצריך וקצת להנות, שווה רכב חזק ועדיף ידני, אני את העליות לירושליים עשיתי פעם אחרונה לפני 4 ימים עם סיאט לאון טורבו 20VT-4 ידני, ואללה סחב !!! אפילו מהר :-P

my 2 cents

ליאור

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעלות לירושלים במשפחתית 1600 נשמע לי כמו אתגר אמיתי... :wink:

וברצינות: כאחד שעולה יומיום לי-ם עם רכב של 75 כוחות סוס ושני טון אני אומר לך שאם מישהו יורד (עקב חוסר בכוח) מהמהירות החוקית בעלייה לי-ם עם משפחתית 1600 (גם כשהוא "עמוס" בחמישה אנשים ומזגן) אז מה שהוא צריך לשדרג זה את רמת הנהיגה שלו, ולא את הרכב. גם מבחינת אמינות ה"אתגר" הזה לא מזיז לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן

כאחד שנוסע ב"נבלה" 2 טון כמו שלך כבר שנים, ולפעמים גם בסיאט לאון 20VT-4 עם 200 סוסים, העליה לירושליים (מהכבישים של נס הרים והדסה כמובן) נראית הרבה יותר טוב בסיאט :-P

לגבי מי שכתב בית שימוש וטויוטה, את המושג בית שימוש רשמתי על המיצובישי\323\אלמרה ולא על הטויוטה המוערכת יותר, תקרא טוב שוב.

ליאור

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והיא תיראה עוד יותר טוב על כלי של 155 כוחות סוס ומשקל עצמי של 200 ק"ג. מנסיון.

אבל איך הגענו ללאון מהשאלה המקורית שדיברה על רכב משפחתי פשוט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איך הגענו ללאון מהשאלה המקורית שדיברה על רכב משפחתי פשוט?
התשובה בגוף השאלה, גם המחיר דומה.

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאחרי נסיעה של שעתיים שלוש על כל מכונית (מדובר בשניים שלושה סוגי רכבים) אני יכול להחליט מה אני רוצה! .....

....

מזדה 323 עם מנוע 1600 (שנת 99 עד 2003 )

מיצובישי כריזמה מנוע 1600 (שנת 2002 עד 2004 )

ניסן אלמרה עם מנוע 1600 (שנת 2000 עד 2002 )

גם אחרי נסיעה של 3 שעות לא תמצא הבדלים של ממש בין המכוניות הנ"ל.

אף אחת מהן אינה מצטיינת בכלום. חפש כל אחת מהן וקנה את זו ששמורה יותר, נמצאת במצב טוב יותר ועולה פחות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...