Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוורר למגבר

98civic
שימו לב! השרשור הזה בן 6549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם זה יספיק להרכיב מאוורר אחד של מחשב כדי לקרר את מגבר כך שיעבוד בלי שיהיה לו נזק? האם זה נחוץ בכלל? צריכים לזה בניה מיוחדת או שאפשר להרכיב אותו על סתם קרש ליד מגבר? מדובר במגבר ממוצע 75*4

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מגבר ?

חברות שמות מאווררים על המגברים לפי הצורך

ובמידה ואתה רוצה לפזר את החום המאוורר צריך להיות צמוד לצלעות קירור

למכירה , מגבר 2 ערוצים , 2מגברים 4 ערוצים , 2 מגברים מונובלוק, מחשב נייד ,קרוס 3 WAY , פורטים , מידים אילייט , רמקולים פולק אודיו לבית , בקיצור הכל לחץ כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מגבר זה?

ומה אתה מפעיל עליו?

כמה הוא כבר מתחמם לך בשיא[רותח?]

בכללי התאוריה אומרת שאם טמפרטורת העבודה של המגבר יורדת ב-10 מעלות, חיי המגבר מתארכים פי 3!

לעשות סירקולציית קירור אקטיבית למגבר לא יזיק אם כי יכול להועיל[כמה זה כבר יועיל תלוי בעיקר במיקום האיוורור ויכולת הקירור]

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריון ,קצת מתחמם אבל אם זה כרוך בבניה מסובכת נראה שאוותר.האם אתם גם התקנתם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רד מהרעיון ,הוא במקור נחמד אבל אתה לא זקוק לו.

המגבר שלך יסתדר גם ללא איוורור אקטיבי.

אני מאמין בכך שאם היצרן קבע מראש שהמגבר אינו זקוק לקירור אקטיבי ,אז בואו לא נהפוך את התפקידים ו"נהנדס" מחדש ביצירתיות את המגבר ממה שהינדס היצרן....

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רד מהרעיון ,הוא במקור נחמד אבל אתה לא זקוק לו.

המגבר שלך יסתדר גם ללא איוורור אקטיבי.

אני מאמין בכך שאם היצרן קבע מראש שהמגבר אינו זקוק לקירור אקטיבי ,אז בואו לא נהפוך את התפקידים ו"נהנדס" מחדש ביצירתיות את המגבר ממה שהינדס היצרן....

אתה צודק אבל מה קורה במידה והבנאדם מעמיס על המגבר יותר ממה שהיצרן חושב?

לדעתי משו חמוד שאתה יכול לעשות זה לרכוש פאנל בקרה למחשב

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=55_145&products_id=10405 לדוגמא

ולכוון אותו על טמפרטורה הוא מגיע עם חיישני חום ומאווררים... לדעתי זה יכול לההיות רעיון יפה מועיל וזול!

זה עובד על 12V 0.14A לכל מאוורר

כרגע כלום =[

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכוון להעמיס יותר מידי אז אוותר,בכל אופן תודה רבה על כל התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוורר יכול לעזור המון , יצרן שמייצר מגבר מייצר אותו בצורה כזאת שהוא יודע שיעמיסו עליו יותר וכך תהיה תחלופה של מגברים גדולה יותר , נשרף מגבר לא שווה לתקן נקנה חדש , ככה זה עובד .

ברגע שאתה רוצה לשים מאוורר אתה חייב לשים אותו במקום שייש לאויר מאיפה להיכנס ומאיפה לצאת

רוב המגברים הם דיי אטומים לכניסת אויר כמו שצריך ואם סתם תרכיב את המאוורר על המגבר הוא פשוט לא יועיל לך בכלום , אז מש שנשאר שתי אופציות , ראשונה ויעילה יותר אבל צריך לדעת טוב מאוד איך לעשות את זה על מנת שלא לפגוע במגבר היא פשוט ליצור פתחי איורור לכניסה וליציאה של האויר כך אתה יוצר סרקולצייה של אויר , אופצייה שנייה לרכוש גוף קירור שנועד לספוח אליו את החום ועליו לשים מאוור שיפזר את החום שהגוף קירור הזה ספח אליו , בדיוק כמו שטית הקירור של המעבד במחשב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרני מגברים שמכבדים את עצמם ואת הלקוחות שלהם עושים בדיקות עומסים למגברים (מתוך הנחות התקנה סבירות).

במידה ויש נתוני התקנה חריגים כמו FALSE FLOOR או שהמגברים ממוקמים בסביבה חמה במיוחד לעיתים עולה הצורך לסייע לקירור המגבר.

עדיין לא הגענו לקיץ אבל ביום שמש הטמפרטורה ברכב חונה עולה ל 50-60 מעלות ולפעמים גם יותר כך שכל עוד הבגאג' אינו ממוזג (למישהו פה יש רולס/בנטלי/מייבאך?) משרע הטמפרטורות בין המגבר לסביבתו לא תמיד יספיק בכדי לבצע החלפת חום יעילה. לכן כמות ההודעות על מגבר בפרוטקשין טרמי עולה בטירוף בתקופת הקיץ וכן עולה לעיתים הצורך בסיוע בקירור המגבר.

אם אתה רוצה לחבר מאוורר כדאי שתחבר אותו בעזרת ריליי כי אתה לא רוצה אותו פועל נון-סטוף וחיבור המאוורר לרימוט יכול להביא לסוף עצוב לקריירה של הH/U שלך.

בכדי שמאוורר יהיה יעיל בקירור המגבר כל מה שהוא צריך לעשות זה לסייע בתחלופת האויר סביב המגבר כי רוב המגברים מתוכננים עם מספיק שטח פנים כדי לאפשר החלפת חום יעילה בסביבה ממוצעת לכן שיפור תנועת האויר יביא לשיפור משמעותי ביכולת הקירור של צלעות הקירור של המגבר.

עכשיו לעצות מעשיות הרבה יותר. על "אם הוא לא שבור אל תתקן אותו" ועל עיקרון KISS שמעת? האם מגבר בהתקנתו הנוכחית סובל מבעיות של התחממות יתר? תבדוק קודם במניואל של המגבר עם הוא צריך להיות מותקן מאונך או לרוחב. בד"כ בעיות של התחממות נובעות מהתקנות חובבניות לכן רק לאחר שאתה מוודא שההתנה נכונה, החיבורים הינם בהתנגדות (OHM) מתאימה אין שם דבר שחוסם תנועת אוויר סביב המגבר ולא מדובר במגבר קקמייקה שמיוצר על ידי ילדים עם רגל אחת, עין אחת ויד אחת במפעל "SWEATSHOP" בקמבודיה - רק אז יש לך סיבה ממשית להתחיל לדאוג לעזרי קירור.

"המבקר צריך שיהיה כאבן משחזת: משחיז ואינו חותך" (ר' משה אבן עזרא)

"אם אתה משבח את מה שאינך מבין בו - זה מעשה רע. אם דיברת בגנותו - מעשה רע יותר" (ליאונרדו דה וינצ'י)

Never underestimate the power of human stupidity - Robert A. Heinlein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכניס פה את השאלה שלי גם אם אפשר. אוגי תיתארב בבקשה... אני כמו שאתה יודעה עובד אם 4 וופרים של פוקל. הם מחוברים במקביל ו מורידים את המגבר לשתי אום. 20 דקות בווליום גבוה בקיץ עלולים להביא את המגבר לפרוטקשן כל מגבר שאני עובד איתו על פוקל מתחמם רצח. אני פשוט חייב לשפר את הקירור של המגבר העובד על פוקל.

1. איך יותר טוב לעשות את זה?

2. מה שאני חושב זה שאם אפילו אני ישים מאוורר או שניים שזה לא יעזור או שאני טועה ו פשוט לא מבדיל בין שנוי טמפרטורה ו למגבר זה משמעותי. כי אני חושב שבתא מטען כל כך חם והוא גם סגור שמאווררים לא יעזרו פשוט שם!

3. להכניס את המאווררים לתוך הגוף עצמו של המגבר שזה מסובך יותר או להפעיל אותם על הגוף בלי לחתוך את הגוף?

אני אצתרך קירור יעיל!

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש מגבר של הייפוניקס דגם יופיטר יש לו 2 מווררים מובנים מקוריים הוא עבד על שני גישורים ב2 אום ו יתנתק בגלל חום בקיץ, אחרי עבודה של כ 25 דקות! מגבר מיועד לעבוד ב 1 אום על כל ערוץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6549 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...