Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגביי החלפת מערכת פליטה ושיפורים אחרים באוטו.

שימו לב! השרשור הזה בן 7604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי כמה שאלות, לגביי החלפת מערכת פליטה באוטו.

אז ככה, המטרה שלי היא להגיע למצב שלאוטו יותר קל להפטר מגזי הפליטה שלו, ז"א לנשום יותר טוב בסל"ד גבוה יותר.

באוטו שלי, הS16, רוקן הממיר הקטליטי, אבל מעבר לכך, הדוד האחורי הוא מקורי וכך גם מערכת הפליטה.

אני לא רוצה להגיע למצב שיהיה לי רעש שמפרק חלונות בתים, ואף להפך. אני מעדיף רעש יותר עדין, לפחות בטורים נמוכים.

השאלה היא מה כדאי לעשות. האם שווב להחליף את מערכת הפליטה, ז"א מניפולד יעודי, וצנרת, אבל להשאיר את הדוד האחורי המקורי (עד כמה שהבנתי, הדודים האחוריים של הפיז'ו , לפחות הספורטיביות, ממילא לא "חונקים" במיוחד את המנוע) או אולי להשאר עם המערכת המקורית, סתם להחליף דוד..

כמו כן, אם מישהו יודע עד כמה קאמשפט "חם" ופורטינג עשוי להשפיע על צריכת הדלק של האוטו, וכמה זה עוזר. הבנתי שתוספת הכוח מהפורטינג היא יותר בסל"ד גבוה, וכך גם הקאמשפט, אבל גם הבנתי שהם מעלים את צריכת הדלק. מה שיותר מעניין אותי הוא, עד כמה הם משפיעים בנושא של "סחיבה" של האוטו בסל"דים נמוכים, כי עד כמה שהבנתי, הם גורמים לתופעה הזו. (לכל המלעיזים, כרגע אין לי כוונה לבצע את השיפור הזה, ממש לא חסר לי כוח באוטו הזה, אבל אני מתעניין)

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לי כמה שאלות, לגביי החלפת מערכת פליטה באוטו.

אז ככה, המטרה שלי היא להגיע למצב שלאוטו יותר קל להפטר מגזי הפליטה שלו, ז"א לנשום יותר טוב בסל"ד גבוה יותר.

באוטו שלי, הS16, רוקן הממיר הקטליטי, אבל מעבר לכך, הדוד האחורי הוא מקורי וכך גם מערכת הפליטה.

אני לא רוצה להגיע למצב שיהיה לי רעש שמפרק חלונות בתים, ואף להפך. אני מעדיף רעש יותר עדין, לפחות בטורים נמוכים.

השאלה היא מה כדאי לעשות. האם שווב להחליף את מערכת הפליטה, ז"א מניפולד יעודי, וצנרת, אבל להשאיר את הדוד האחורי המקורי (עד כמה שהבנתי, הדודים האחוריים של הפיז'ו , לפחות הספורטיביות, ממילא לא "חונקים" במיוחד את המנוע) או אולי להשאר עם המערכת המקורית, סתם להחליף דוד..

כמו כן, אם מישהו יודע עד כמה קאמשפט "חם" ופורטינג עשוי להשפיע על צריכת הדלק של האוטו, וכמה זה עוזר. הבנתי שתוספת הכוח מהפורטינג היא יותר בסל"ד גבוה, וכך גם הקאמשפט, אבל גם הבנתי שהם מעלים את צריכת הדלק. מה שיותר מעניין אותי הוא, עד כמה הם משפיעים בנושא של "סחיבה" של האוטו בסל"דים נמוכים, כי עד כמה שהבנתי, הם גורמים לתופעה הזו. (לכל המלעיזים, כרגע אין לי כוונה לבצע את השיפור הזה, ממש לא חסר לי כוח באוטו הזה, אבל אני מתעניין)

אני מלעיז, ברשותך :p

אני מציע שתשב עליו כמה חודשים טובים לפני שתשאל שאלות כאלו, שאת התשובה עליהן יכולת לדעת גם מקריאת הודעות קודמות בנושא...

גם בעניין מערכת הפליטה - תלמד קודם להסתדר עם הכוח של המנוע בטורים גבוהים ואח"כ לדאוג לנשימה שלו בסל"ד גבוה (שהיא ממילא טובה בהחלט).

אם אתה באמת רוצה שיפור כלשהו בסל"ד גבוה, ביחד עם רעש מצוין רק בלחיצה חזקה על הגז - ראם איר הוא אופציה מצוינת. זה כדאי.

ושוב, לפני שאתה מתחיל לשפר לי מנועים וכולי, תלמד את האוטו, אני מבטיח לך שגם אחרי חצי שנה של נהיגה עליו אתה לא תדע חצי ממה שהוא יודע לעשות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת פליטה ב-106 GTI/S16 טובה ותוכננה במיוחד לדגם הזה להבדיל מהמערכת בייחוד הסעפת פליטה בראלי, זה לא אומר שלא יהיוה שיפור כלשהו בהספק אבל מבחינת כ"ס לשקל זה אחד השיפורים הכי לא משתלמים לרכב שלך.

חשוב שתבין שמנוע ומערכת ניהול מנוע הוא אוסף גדול מאד של פרמטרים אם תשנה רק פרמטר אחד לא עשית כלום לפעמים גם אפשר להסב נזק.

עליה משמעותית בהספק המנוע = עליה בצריכת הדלק, אין ארוחות חינם

לגבי קמשפטים ועבודות ראש שכוללות פורטינג והחלקת מעברים ושינוי יחס דחיסה

ב-2 מילים - רד מזה !

לרכב שלך אני ממליץ לרכוש ראם אייר - תמורה טובה מאד לכסף ומאד אפקטיבי.

במקום נסיונות להעלאת הספק במנוע שגם ככה די מתוח הייתי משקיע בבולמים, בבלמים,מושבים וכמובן קודם לכל בנהג.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מלעיז, ברשותך :p

אני מציע שתשב עליו כמה חודשים טובים לפני שתשאל שאלות כאלו, שאת התשובה עליהן יכולת לדעת גם מקריאת הודעות קודמות בנושא...

גם בעניין מערכת הפליטה - תלמד קודם להסתדר עם הכוח של המנוע בטורים גבוהים ואח"כ לדאוג לנשימה שלו בסל"ד גבוה (שהיא ממילא טובה בהחלט).

אם אתה באמת רוצה שיפור כלשהו בסל"ד גבוה, ביחד עם רעש מצוין רק בלחיצה חזקה על הגז - ראם איר הוא אופציה מצוינת. זה כדאי.

ושוב, לפני שאתה מתחיל לשפר לי מנועים וכולי, תלמד את האוטו, אני מבטיח לך שגם אחרי חצי שנה של נהיגה עליו אתה לא תדע חצי ממה שהוא יודע לעשות.

רוני

לאט לאט לך רוני. כמו שכבר אמרתי, אני כרגע יותר מתעניין בנושא מאשר בראש לבצע את זה.

הראם אייר שכנראה יהיה אצלי באוטו יהיה בנייה עצמית. ראיתי את ההרכבות שלכם, הן נראות לי לא מספקות במיוחד. לפחות מבחינתי.

אני לא רוצה רעש נחמד בלחיצה בריאה על הגז, אני רוצה לשפר את הרעש הקיים לגרגור נחמד ולא לרעש של גריסת המתכת שאני שומע עכשיו. וגם לדאוג לנושא הפליטה המהירה והיעילה יותר.

המערכת פליטה ב-106 GTI/S16 טובה ותוכננה במיוחד לדגם הזה להבדיל מהמערכת בייחוד הסעפת פליטה בראלי, זה לא אומר שלא יהיוה שיפור כלשהו בהספק אבל מבחינת כ"ס לשקל זה אחד השיפורים הכי לא משתלמים לרכב שלך.

חשוב שתבין שמנוע ומערכת ניהול מנוע הוא אוסף גדול מאד של פרמטרים אם תשנה רק פרמטר אחד לא עשית כלום לפעמים גם אפשר להסב נזק.

עליה משמעותית בהספק המנוע = עליה בצריכת הדלק, אין ארוחות חינם

לגבי קמשפטים ועבודות ראש שכוללות פורטינג והחלקת מעברים ושינוי יחס דחיסה

ב-2 מילים - רד מזה !

לרכב שלך אני ממליץ לרכוש ראם אייר - תמורה טובה מאד לכסף ומאד אפקטיבי.

במקום נסיונות להעלאת הספק במנוע שגם ככה די מתוח הייתי משקיע בבולמים, בבלמים,מושבים וכמובן קודם לכל בנהג.

לא מעניינים אותי כל כך כוחות סוס, אני לא מחפש לפתוח ב7 שניות למאה, זה לא מעניין אותי במיוחד. אני רוצה להקל על האוטו שלי לנשום בסל"ד גבוה. אם מניפולד ודוד אחורי יעזרו לזה, אני את שלי הרווחתי. ואם זה הוסיף לי כ"ס וחצי? לא ממש אכפת לי. אבל אני אומר, שאם אני עושה כבר משהו, אז שיהיה מקצועי כמו שצריך. לא רוצה לעשות חצי עבודה.

חוץ מזה, לגביי הקאמשפט והפורטינג, אין לי ממש כוונה לעשות אותם, בטח שלא בחצי שנה הקרובה אבל אני מתעניין בכל מיני אופציות ששמעתי, רק בשביל לתכנן לי קצת הלאה מה אני עושה.

הדבר הבא באוטו הוא כנראה ראם אייר, אבל כנראה בנייה עצמית.

בולמים/בלמים , מהבלמים אני די מרוצה כרגע. בולמים יוחלפו בקרוב זה אני בטוח. אבל אני די חושש מהנושא של הקשחת הרכב, הוא מספיק מוקשח לטעמי, הוא מעביר הרבה מתוואי הכביש אל תא הנהג ולא נראה לי שאני צריך יותר מזה.

נהג? הוא ישופר בקרוב...

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, סע על האוטו, לא רק בגלל הסיבה שנתן רוני, אלא בגלל שלאחר תקופה מסוימת אתה תדע לבד מה מפריע לך באוטו.

שיפורים הם גם תלויים בנהג, יש כאלה שאוהבים להשתל במקום, ולכן ישפרו בלימה.

דבר שני

כשאתה נוהג באוטו שמאיץ 0-160 ב22 שניות, כשכל נגיעה שלך בגז,

או כל עזיבה שלו עשויה להיות הטעות האחרונה שלך, כשהקלאץ שלך כבד ואתה עוד נוהג עם נעלי צבא...

כל הזין זה פקק באיילון...

זה לא קצת איטי? :roll:

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, סע על האוטו, לא רק בגלל הסיבה שנתן רוני, אלא בגלל שלאחר תקופה מסוימת אתה תדע לבד מה מפריע לך באוטו.

שיפורים הם גם תלויים בנהג, יש כאלה שאוהבים להשתל במקום, ולכן ישפרו בלימה.

דבר שני

כשאתה נוהג באוטו שמאיץ 0-160 ב22 שניות, כשכל נגיעה שלך בגז,

או כל עזיבה שלו עשויה להיות הטעות האחרונה שלך, כשהקלאץ שלך כבד ואתה עוד נוהג עם נעלי צבא...

כל הזין זה פקק באיילון...

זה לא קצת איטי? :roll:

זה כן, בהנחה שעברת את המנתק בדרך לשם...

אני לא...

וד"א הבנתי שזה גם נתוני יצרן(עוד לא מצאתי אתר שיאמת לי את זה)

וגם.... אביעד מדד, והוא לא דייק לדעתי... הוא עצר כשהעברתי לחמישי וזה היה לדעתי כמה שניות אחרי שהגעתי ל160....

חוץ מזה, נכון להיום, עוד אין לי מנוע T16 באוטו, וגם MI לא.

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותם אני יכול להגיד לך רק על מה שאני עשיתי לאוטו מערכת פליטה.קח את זה בתור דוגמא.

החלפתי סעפת פליטה של סופר ספרינט. לגבי כל הצנרת החלפתי לצינור (כל הצינור)לקצת

יותר רחב, אם דוד אמצעי פתוח, ואגזוז חיצוני פתוח מנירוסטה.

לגבי תוצאות ללא ספק האוטו פולט יותר טוב את הגזים ומרגישים שיפור תגובה במנוע.

לגבי רעש שאני ממש לוחץ יש שאני לא לוחץ שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראם אייר שכנראה יהיה אצלי באוטו יהיה בנייה עצמית. ראיתי את ההרכבות שלכם, הן נראות לי לא מספקות במיוחד. לפחות מבחינתי.

בהצלחה !

יש לי תכתובות עם פיג'ו ספורט,ecosse ו-gmcmotorsport

שתסיים לבנות את ה-prototype אני אקשר אותך, סה"כ כולנו נרוויח.. :lol:

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאט לאט לך רוני. כמו שכבר אמרתי, אני כרגע יותר מתעניין בנושא מאשר בראש לבצע את זה.

אני לא רוצה רעש נחמד בלחיצה בריאה על הגז, אני רוצה לשפר את הרעש הקיים לגרגור נחמד ולא לרעש של גריסת המתכת שאני שומע עכשיו. וגם לדאוג לנושא הפליטה המהירה והיעילה יותר.

לא מעניינים אותי כל כך כוחות סוס, אני לא מחפש לפתוח ב7 שניות למאה, זה לא מעניין אותי במיוחד. אני רוצה להקל על האוטו שלי לנשום בסל"ד גבוה. אם מניפולד ודוד אחורי יעזרו לזה, אני את שלי הרווחתי. ואם זה הוסיף לי כ"ס וחצי? לא ממש אכפת לי. אבל אני אומר, שאם אני עושה כבר משהו, אז שיהיה מקצועי כמו שצריך. לא רוצה לעשות חצי עבודה.

חוץ מזה, לגביי הקאמשפט והפורטינג, אין לי ממש כוונה לעשות אותם, בטח שלא בחצי שנה הקרובה אבל אני מתעניין בכל מיני אופציות ששמעתי, רק בשביל לתכנן לי קצת הלאה מה אני עושה.

יותם, אתה פשוט מפיל אותי על הרצפה מרוב צחוק. ההרכבות שלנו לא מספקות במיוחד מבחינתך?? הו אלוף שיפורים אדיר שכמוך!! מומחה בעל שם עולמי לשיפורי 106!! כולנו משתחווים לרגליך!! אנא, קפוץ לך לסימוטה, אתה יודע מה - לפז'ו ספורט - ולמד אותם כיצד להכין מערכת לתיעול אוויר למנוע!! אני בטוח שההרכבה הסופר-איכותית מבניה עצמית שלך תהיה טובה עשרות מונים מהזבל שאנחנו קנינו.

אתה רוצה גרגור נחמד? כמה מתוקי!! שים חתול בבגאז'.

(דרך אגב טיפ קטן - אם אתה שומע רעש של גריסת מתכת - כנראה שמשהו לא בסדר :p )

כולנו נפעמים גם מהצהרתך כי לא מעניינים אותך כוחות סוס. אתה כנראה הבנאדם הראשון בעולם שחושב לעשות פורטינג, מניפולד, דוד אחורי וכולי בשביל הקלת הנשימה בסל"ד גבוה, ולא בשביל שיפור בכוח. (רגע, זה לא אותו דבר? :p )

שוב המלצה, באמת, אל תתכנן הלאה בינתיים. תסע על מה שיש, זה מספיק בתור התחלה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:

רוני אתה לא מבין.

שיפור הנשימה בסלד גבוהה זה מתוך דאגה כנה לשלומו של המנוע.

יש אין ספור סיפורים על מנועים (נהגים) שקיבלו פיגור שיכלי בשל מחסור חמור בחמצן בסלדים המטורפים של מנוע ה-GTI לאורך זמן מומושך.

..........שיפור נשימה :lol: ........... אולי אפשר להציע ונטולין עם כפתור טורבו. :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני אתה לא מבין.

יש אין ספור סיפורים על מנועים (נהגים) שקיבלו פיגור שיכלי בשל מחסור חמור בחמצן בסלדים המטורפים של מנוע ה-GTI לאורך זמן מומושך.

..........שיפור נשימה :lol: ........... אולי אפשר להציע ונטולין עם כפתור טורבו. :p

גם אני שוקל ברצינות הרכבת טורבו לצורך שיפור הנשימה בסל"ד גבוה. אולי אני אגבה אותו בסופרצ'ארג'ר לשיפור הנשימה גם בסל"ד נמוך (חסר לי "קצת" כוח שם).

אם זה יוסיף לי גם איזה כ"ס וחצי, מה טוב - אבל המטרה שניצבת אל מול עיניי היא שיפור הנשימה בלבד!!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני אתה לא מבין.

גם אני שוקל ברצינות הרכבת טורבו לצורך שיפור הנשימה בסל"ד גבוה. אולי אני אגבה אותו בסופרצ'ארג'ר לשיפור הנשימה גם בסל"ד נמוך (חסר לי "קצת" כוח שם).

אם זה יוסיף לי גם איזה כ"ס וחצי, מה טוב - אבל המטרה שניצבת אל מול עיניי היא שיפור הנשימה בלבד!!

רוני

רוני אתה רוצה נשימה טובה יותר? שים שנורקל.

לך לעידו פרויקטים ותבקש את הדגם שמותאם לסקסו VTS (אפשר גם VTR הקיט דיי דומה!), ואם אתה כבר שם קח את הראם אייר לסונומה ועם קצת בנייה אפשר לארגן משהו ל-S16 שיהיה פי כמה וכמה יותר טוב מההתקנה החאפרית שאתה ודויד עשיתם.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותם, אני מסכים לגמרי עם רוני.

רק קנית עכשיו את האוטו. זה אחת המכוניות ההכי כייפיות שיש כבר במצב המקורי שלו.

עזוב אותה בשקט בינתיים ותהנה ממנה כמו שהיא.

זוכר את הפעם הראשונה שבאת לפורום ושאלת אם כדאי לקדוח חור באגזוז של הג'סטי?

זוכר מה ייעצנו לך אז?

אז שמעת לעצות שלנו, ותראה לאן הגעת :lol:

וחוץ מזה, התגלגלתי על הרצפה ממך....

אתה אומר שאתה רוצה לעשות רק שיפורים מקצועיים באוטו שלך, ובאותו משפט אתה מדבר על לייצר לבד כונס אוויר????

אין מספיק LOLים בשביל היציאה הזאת שלך.....

ולמה עוד לא קיבלתי ממך טופס רישום למועדון PSI?

http://www.carsforum.co.il/psi

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...