Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור ביצועי 306

שימו לב! השרשור הזה בן 6616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני הבעלים הגאה של פיג'ו 306 בת 10 שנים, מה-Plain vanilla kind - כלומר XR.

המנוע הוא מנוע TU3JP - כלומר בנזין, 1.4 ליטר, 75 כ"ס.

האוטו במצב שמור מאוד (75000 ק"מ, טיפולים בזמן, נקי, שלם, וכו' - אוטו של אהבה =]). יש על הרכב בולי זעזועים קדמיים מונרו SensaTrac שהותקנו כשהקודמים מתו מוקדם יותר השנה, אבל מלבד הכל עוד מהמפעל.

אני יודע שזה כנראה די חסר תקווה, אבל אני אשמח לשמוע את דעתכם לגבי שיפור הרכב בכל הנוגע להתנהגות כביש ותאוצה (12.9 שניות ל-100 קמ"ש זה לא כל כך מרגש). אני פחות נהג של "קו ישר" ויותר נהנה מהסיבובים (כמו כל נהג פיג'ו).

הרכב הוא בעל שווי של 28 אלף ש"ח, וכבר אמרו לי שבכסף שאני אצטרך להשקיע בשביל להוציא ממנו אילו שהם ביצועים, עדיף לי כבר למכור אותו ולקנות רכב יותר חזק. זה כמובן לא אפשרות.

אם כן - מה האפשרויות בכל הנוגע ל:

1. שיפור כוח - בעיקר מומנט, תאוצה מהירה, פחות מהירות מקסימלית גבוהה.

2. שיפור אחיזת כביש - צמיגים? מתלים? anti-roll bar? בולם זעזועים אחר?

דעתכם?

Peugeot 306 XR '96

1.4l Petrol

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, ברכב שלך, האפשרות שפסלת היא הנכונה. הרכב שלך מאוד בסיסי וידרוש הרבה שיפורים (בהרבה כסף) כדי להתקרב למצב של גירסה יותר ביצועיסטית (שהחלפה אליה תעלה פחות).

אבל, אם אתה מתעקש ללכת עם הראש בקיר, בדוק קודם כל אפשרות החלפת מנוע, ואיתו שידרוג של מערכת המתלים (בולמים/קפיצים), בלימה (דיסקים/רפידות/צנרת), צמיגים (עליה ברוחב החישוק וצמיג) וכמו שציינת אנטי רול בר.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים טובים במידה הגיונית.

סטראט ברייס קדמי.

בולמים אחוריים (זולים יחסית והעבודה לא דורשת החלפה של שום דבר מעבר).

אבל כמו שגל (שגם הוא וגם אני בעלים של 306 ספורטיביות) אומר , תחליף את האוטו.

החלפת החלקים כדי שהאוטו יתנהג כמו הגירסא הספורטיבית הבסיסית (XSI) ושיפורי המנוע , יעלו לך יותר מהרכב שלך , ולא יהיו חוקיים בסוף היום.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא בעל שווי של 28 אלף ש"ח

למיטב ידיעתי אתה טועה בהערכת שווי הרכב (306XR מודל 96') , BIG TIME , ולא לטובה.

שקול שנית את נושא המכירה אם הכח לא מספק אותך.

ה-1.6 לא חזקה משמעותית (אני מדבר על TU סטנדרטי של 306) ועלייה לנפח גדול יותר בעייתית מבחינה טכנית (פחות) ומבחינת רישוי (יותר, הרבה יותר. מנוע XU שונה לחלוטין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמובן לא אפשרות.

.

.

.

דעתכם?

למה זה לא אפשרות... כי האוטו שלך יחסית שמור?

באמת... אף אחד לא רוצה ברעתך.. כל אחד עם מעט מוח בקודקוד והבנה בתחום יגיד לך להחליף אוטו ונחש מה?

בצדק!

אם יש גרסה הרבה יותר חזקה וספורטיבית כבר לקניה בשוק, למה להמציא את הגלגל (ובסוף הוא עוד לא יהיה עגול)?

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שכולכם אומרים דברי טעם.. הבעייה היא לא ברכב אלא בי. הרכב הזה הוא יד ראשונה במשפחה, הרכב הראשון שנהגתי עליו, כמות השעות שהשקעתי בו (כולל כל מיני שיפוצים, נקיונות וכו') גדולה ולבסוף יש לה שם :)

בקיצור, אי אפשר למכור אותה בכלל ערך סנטימנטלי. אם אי אפשר לשפר, אז אי אפשר לשפר.

למרות שדווקא strut brace נשמע רעיון טוב וזול..

כשאני אשתחרר (צבא קבע) ואעבור לאזרחות (לעולם ההיי-טק) אני אשקול לקנות רכב שאני באמת אהנה ממנו, בניגוד למאזדה 3 הכסופה שאני אוכל לקבל..

Peugeot 306 XR '96

1.4l Petrol

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

STRUT BRACE רק יוסיף לך משקל לאוטו. המנוע הזה לא יביא אותך למהירויות בהן תזדקק לו (אלא אם אתה מתכונן להיכנס עם הרכב למסלול קארטינג).

תן לו טיפול שוטף נאמן ותיהנה ממנו AS IS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...