Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובת התקנת קודן ברכב חדש

yoelbe
שימו לב! השרשור הזה בן 6613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם.

בשעה טובה ומוצלחת רכשנו רכב חדש, שניים מיושבי הפורום יודעים איזה [לא לגלות!!], בקרוב התמונות. אני מניח שלא יהיה לכם קשה לנחש מאיזה מוצא הרכב...

כמו כולם, נדרשנו להתקין קודן ברכב. אם יש משהו שאני מתעב- זה קודן, ואני מחפש דרך להימנע מכך, כמעט בכל מחיר.

האפשרות היחידה שהוצעה לי היא שלט נוסף עם קודן [הקודן בשלט, לא ברכב], אך אין אפשרות לאחד את השלט המקורי של האוטו עם השלט של האזעקה, ולפיכך אצטרך שני שלטים כדי לפתוח את האוטו.

שאלתי אליכם:

האם יש לכם דרך להימנע מהקודן?

מה עדיף: קודן בשלט נוסף, או כמו כולם, ליד ההילוכים...?

בגלל שהזמן קצר- נא הביעו דעתכם.

בברכה, יואל.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקודן זו דרישה של חברת הביטוח..

תנסה למצוא סוכן שיסכים לבטח לך את הרכב (מקיף) ללא התקנת קודן..

אם זה רכב מאוד גניב - כנראה שלא יסכימו..

אם זה לא רכב מאוד גניב - אז אפשרי שתמורת תוספת שנתית של **** שקלים תוכל להתחמק מתקנת קודן.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר קודן - הייתי מחפש קודן עם ערך מוסף.

באחד הרכבים הקודמים שלי היה קודן עם מצב נגד-חטיפה: אם דלת הנהג (ורק היא) היתה נפתחת בזמן שהרכב מונע - הקודן היה נדרך ומתחיל לצפצף קלות.

אם תוך מספר דקות לא היית מכניס את הקוד (הקוד הרגיל) - הרכב היה נכבה.

מדליק, לא?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודן = לוח מקשים שצריך ללחוץ רצף מספרים כדילהניע את האוטו.

אני מעדיף בלי קודן ובלי אמצעים נגד חטיפה, ובלי טובות... השאלה איזה אפשרויות, אם בכלל, יש כדי לעקוף את ההמצאה הדבילית הזו של חברות הביטוח.

למישהו פה יש רכב חדש בלי קודן?

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין דרך להימנע. מסקר אצל כל חברות הביטוח לא הצלחתי להימנע מזה באף רכב. המקסימום שהצלחתי זה ויתור על איתורן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תתחדש,

2. לפני זמן רב חברת אליהו הסכימה לבטח לי רכב חדש ללא קודן. היה אימובילייזר מקורי במפתח.

3. התקן מערכת מיגון משוכללת יותר ויקרה יותר דוגמת איתוראן שתבטל הצורך בקודן המעצבן.

אם אינני טועה את האיתוראן ניתן לשלב לשלט אחד עם המערכת הנפרדת של הרכב.

בהצלחה.

חי

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא- קלעת בומבה... להקרוס בצבע תכלת קרחון [אללה] בדרך אלינו...

בביואיק, למען ביטחון הרכב, דאגו שלא נוכל לאחד שלטים יחד עם האיתורן/פוינטר שמותקן ברכב על פי דרישות הביטוח הישראלי: פעיל, רדום, עלוקה, וגם קודן. מה יהיה איתם?

לו היינו משקיעים את כל כספי האזעקות במלחמה בגניבות הרכב, לא היינו נאלצים לקודד את הנעת הרכב.

אבדוק אפשרות לאזעקה יקרה יותר, בתקווה להימנע מהנזק הזה שנקרא קודן.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש לך נגד קודן?

זה האמצעי היחיד שיכול להפריע לגנב שהרים את צרור המפתחות מהבית שלך או מכל מקום אחר.

במחשבים קוראים לזה two factor authentication

כלומר אתה צריך גם something you have (מפתח), וגם something you know (הקוד)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי עם המאליבו וגם עם הדובלו את הנושא של אזעקה מכל סוג שיחליטו ולא עזר. כל חברות הביטוח התעקשו על קודן או איתוראן (הייתי מוכן לשלם גם יותר על הביטוח).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיקח קודן על שלט - זה סיוט. הידיים שלך מלאות בדברים ואתה צריך עכשיו להוציא את המפתח, להקיש את הקוד ולהתפלל שלא תטעה (ויותר חשוב - שהמערכת לא תשגה בזיהוי\שיגור המספר) יותר מפעמיים. היה לי כזה, קיללתי אותו אין ספור פעמים. עשה לעצמך טובה ולך על קודן מותקן ברכב... מתרגלים מאוד מהר.

I always get confused between the sound of a Sopwith Camel, and the sound of a malodorous runt wasting everybody's time

http://www.pavius.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי איתוראו עם שלט במחזיק מפתחות מאותה סיבה בדיוק.

אמנם יש לי שני שלטים בצרור אבל לפחות לא תקוע שום דבר מכוער בדשבוארד. יתרון נוסף הוא שלא צריך לרוץ לקודנית כל פעם שפותחים דלת אחורית או צדדית, וזה קורה לעיתים הרבה יותר קרובות מאשר אני עם שקיות כבדות שממילא צריך להניח על הרצפה כדי לפתוח את הדלת בידית (אין לי את הדגם עם הדלתות החשמליות...).

כשאני עם שקיות כבדות אני קודם פותח את הנעילה עם השלט המקורי ומבטל את האזעקה רק אחרי שפתחתי את הדלת.

בכל מקרה אני ממליץ על הסירנה החלשה - הסטנדרטית של איתוראן. לביטוח לא איכפת וגם לשכנים לא...

כבר שנה ורבע, וחוץ מאשר פעם אחת סוללות לא היתה בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי איתוראו עם שלט במחזיק מפתחות מאותה סיבה בדיוק.

אמנם יש לי שני שלטים בצרור אבל לפחות לא תקוע שום דבר מכוער בדשבוארד. יתרון נוסף הוא שלא צריך לרוץ לקודנית כל פעם שפותחים דלת אחורית או צדדית

אה? למה לרוץ? למה יש צורך להקיש קוד כשפותחים דלת? על איזה רכב מדובר?

עקרונית, אני מעדיף שלט נוסף, אך טרם החלטתי.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...