Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יאריס ספורט - תת היגוי ואחיזה

Razus
שימו לב! השרשור הזה בן 6628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כבעל יאריס ספורט 2005 הייתי רוצה להתייעץ איתכם לגבי נושא אחד שמטריד אותי בה, תת היגוי ואחיזה כללית.

כשאני נכנס לסיבוב עם היאריס, פשוט בלתי אפשרי לשמור על המהירות או להגביר אותה כי האוטו פשוט מאבד אחיזה ונוצרת תחושה של נסיעה על שמן. האופציה היחידה לשמור על האחיזה היא לעזוב את הגז בכניסה לסיבוב ולחזור אליו ביציאה ממנו מה שגורם לאיבוד כל ה"מומנט" של הנהיגה. הדבר בולט במיוחד בסיבובים חדים ובכיכרות.

אני בטוח שבעלי היאריס נתקלו בתופעה, והשאלה שלי האם יש פיתרון?

האם הצמיגים שטויוטה מספקת עם היאריס ספורט גרועים או שצורת הנהיגה שלי לא נכונה?

בכל המבחנים שקראתי באינטרנט דווקא משבחים את האחיזה והניהוג.

תודה מראש לכל מי שיוכל לפתור לי את התעלומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת לחץ אוויר לאחרונה? אולי הצמיגים כבר גמורים (על אף שזה רכב מודל 2005)? זה קורה כל הזמן או רק כשהצמיגים "קרים"? אולי אתה נכנס מהר מדי לפניות?

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהבסיס -

לחץ אויר בגלגלים אתה בודק?

מה גילם של הצמיגים ומצבם?

האם האוטו נכנס לבור רציני או קיבל מכה חזקה?

בהנחה והמצב סביר מבחינת מה שכבר שאלתי, מהו נסיונך בנהיגה?

מוטי

נ.ב: השרשור מועבר לפורום הטכני שתואם יותר את הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלב ראשון הייתי יוצר קשר עם בעל TS נוסף ועושה נסיעת מבחן ברכבו, כדי להבין אם הבעיה ברכב או בנהיגה עצמה.

כמה זמן הרכב אצלך ?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת פרטים ששכחתי:

בן 29 עם נסיון נהיגה של 11 שנים.

נהגתי לפני כן ב-206XS, בפולו ובאונו.

מצב הצמיגים מצויין ולחץ אוויר נבדק כל שבועיים.

מה שמוזר לי שצורת הנהיגה שלי לא השתנתה וברכבים הקודמים לא נתקלתי בכזה תת היגוי ואיבוד אחיזה.

אני גם לא נכנס יותר מהיר לסיבוב ממה שהייתי נכנס עם כל הרכבים הקודמים שלי שעמדו בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להצעה של רזמל.

ברור שאם אתה לא מצליח לקחת עם יאריס ספורט את אותה הפניה שלקחת עם פיאט אונו באותה המהירות משהו לא בסדר, ובכל מקרה, מכיוון שלא נראה כאילו יש לך ניסיון בנהיגה מתקדמת אני ממליץ לך בחום לקחת קורס, זה בהחלט יעלה את רמת הידע שלך כנהג.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי משום שהאוטו כן טוב וכן אוחז, אתה לא שם לב שאתה נוסע בעצם הרבה יותר מהר בסיבובים וזה נראה לך איטי אבל אולי זה מהיר מאוד..?

מאיזה איזור אתה?

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים לשעבר של יאריס.

הרכב הנ"ל מספק אחיזה יפה אבל, בשל העובדה שיש לו בסיס גלגלים קצרצר, הנאה קדמית ויחסי העברה קצרים הוא נוטה להעברות משקל חדות ולאיבוד אחיזה בקלות.

האצה חזקה בסיבוב והרכב נכנס לתת היגוי, עזיבת דוושה בסיבוב והיגוי יתר נכנס מיד.

העניין פה כמו שאומרים זה כניסה נכונה לפניה, האצה נכונה לאחר שיא הפניה ובעדינות .

היאריס רכב עם המון פוטנציאל, אני מכיר את היאריס מטיולים בנס הרים, תחרויות גמייקנה למניהן ונסיעה ספורטיבית יום יומית והיא בהחלט יכולה לנסוע מהר מה שכן זה שצריך לדעת איך ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות ו-Senda זו בדיוק הרגשתי, ולכן אני מרגיש לא נוח בנסיעה בכבישים מפותלים עם סיבובים חדים.

ברור לי שקורס נהיגה מתקדמת יעזור, ולכן אני מתכוון לעבור אחד.

לכל בעלי היאריס ספורט,

האם צמיגים אחרים יכולים לעזור או אולי ספוילר אחורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שרוב הספויילרים שנמצאים בשוק הם אכן אביזרי נוי ולא משהו פונקציונלי, שינויים אווירודינמיים בהחלט יכולים לשפר את התנהגות האוטו.

כמובן שיש מה לדעת בנושא אבל בעיקרון אפשרי וניתן לביצוע.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השפעתם של שינויים אווירודינמיים עולה ביחד עם המהירות, זה נכון, אבל ניתן לשחק עם גדלים וזוויות כדי לשנות את טווח המהירות האפקטיבי של אביזר זה או אחר.

כמובן שכדי לקבל כוח הצמדה במהירויות נמוכות תצטרך כנף או ספויילר בגודל מכובד מאוד (קרא - גדול), אבל ברוב המקרים אף אחד לא ממש צריך כוח הצמדה במהירויות מאוד נמוכות, אלא אם מדובר ברכב שתכליתו תחרויות ג'ימקאנה, ולשם עדיין לא הגענו.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מאוד מעניין.

אבל מה שאני שואל את עצמי (ואותך),

האם הגודל הפיזי הגדול (שסביר להניח ששוקל הרבה), יוסיף כוח צנטריפוגלי,

בכך שלא שינינו הרבה? ואיך נראה ספויילר שיעיל גם ממהירות נמוכה, וגם לא וולגרי?

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...