Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המכס סוגר את שעריו (הודעת רוויית טקסט והוצאת קיטור)

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 6604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרגע חזרתי מביקור בבית המכס בת"א. מה אני אגיד לכם, אני לא יודע האם אני יותר מופתע או מעוצבן.

בואו ניתן טיפה רקע, זו לא החבילה הראשונה שאני מזמין, הזמנתי כבר קרוב ל-200 פריטים דרך איביי והאינטרנט. רובם עברו במכס ללא בעיות, היו חלקים גדולים כגון דשבורד שהיה לי ברור שאני חייב לעצור במכס. בפעם האחרונה יצאתי אדום מעצבים אחרי שניסו לחייב אותי על חלקים משומשים שאין שום דרך לקבוע להם ערך, רק אחרי בלאגן ושיחה עם המנהל (שכל מי שביקר במכס בטוח מכיר אותו, אני מכנה אותו "ילד מיוחד") הסדרנו את העיניינים. עברו 4 חודשים ולא קבלתי שום הזמנה להוציא חבילה מהמכס, חשבתי שהחבר'ה הפסיקו לעבוד שם או שחלילה השארתי להם טראומה לכל החיים.

אז נחזור לסיפור, הגעתי היום שמח וטוב לבב לבית המכס בת"א (כמה שהמשפט הזה יכול להיות אירוני). כבר מראש ידעתי שהולכת להיות מהומה כי היה רשום שהחלק שהתקבל הוא טאסות לרכב ושעלותם 10 דולר ומשלוח 21.75 דולר (כלומר סה"כ 31.75 דולר). ברוב טפשותי לא הבאתי איתי את החיוב אשראי בשביל להוכיח את המחיר (ובגלל זה אני אצטרך לחזור לשם) אבל המשפט שהפקידה פלטה בטעות מאוד הרתיח אותי, "מעכשיו אנחנו עוצרים כל חבילה עם חלקים לרכב". אני עונה (בפרצוף המום), "סליחה, יש לי עשרות חבילות בדרך לפה, את רואה שאני חייל (הייתי על מדים), אתם עובדים בשעות שאני בבסיס, את באמת חושבת שאני אגיע לפה ואקח חצי יום חופש בשביל כל חבילה?!" התשובה שלה הייתה צפויה, "היית צריך לחשוב על זה לפני שהזמנת את החלקים". הבנתי שממנה לא יצא כלום אז הלכתי למנהל שהודיע לי חגיגית שמהיום הם לא מתייחסים למכירים שרשומים על החבילות כי הם עשו מחקר בנושא וגילו שבממוצע כל יום 7 פעמים אנשים מצהירים על ערך נמוך מהערך האמיתי. את עניין המחיר אפשר לפתור ללא בעיה (פקס) אבל העובדה שחייבים להיות פיזית בבית המכס בשביל שיפתחו את החבילה מולך גורמת לי להרבה עצבים. כמובן שיש אלטרנטיבה, תשלח את הקבלה בפקס, יפתחו את החבילה לבד, יבדקו שמה שמוצהר נמצא בפנים (אחרי שראיתי את רמת המומחיות שלהם אני לא ידעתי אם לצחוק או לבכות) וישלחו לך אותה הביתה. אבל מה קורה אם אתה מביא איזשהו חלק שממש מוצא חן בעיניי הבחור שפותח את החבילות (הרי הוא פותח את החבילה מבלי שאתה נמצא לידו)? אני כמעט בטוח שגם הביטוח של החבילות לא מכסה כאשר המכס מודיע שהוא קבל את החבילה אבל כשאתה פותח את החבילה בבית אתה מגלה שאין חלק (כי הם מקבלים הודעה כאשר החבילה התקבלה במכס ומשם לך תוכיח שמישהו לקח לך חלק שהיה בחבילה, עוד יותר מפחיד אותי שמדובר פה בגוף ממשלתי שהדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לעמוד ולדבר לקירות).

טוב חבר'ה, עד כאן עדכון החדשות, אני אשמח לדעת האם מישהו נתקל כבר בתופעה החדשה? אני ממש מקווה שאני טועה, כי אם לא אז המועדון יצטרך להתחיל להתנגח גם במכס כי הם יגרמו לכל כך הרבה טרחה לאנשים שבסך הכל מנסים להתעסק בהובי שלהם.

נ.ב.

למרות שעל הדף שהגיע אליי הביתה רשום שחבילות עד 100 דולר פטורות ממיסים, על הדלפקים היה שלט שאומר שמעכשיו חבילות מתחת ל-50 דולר פטורות ממכס. אז שלא תגידו שלא עדכנו אתכם כמו שצריך (תודה, אגף המכס) ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צר לי להודיע לכולם שכן, הם באמת מתכוונים לעצור כל חבילה שקשורה לחלקי רכב בתקופה הקרובה.

זה טיפ שקיבלתי ממשהו מהמכס לאחר שקרעו לי את הצורה על בחבילה האחרונה שהזמנתי לקאמרו.

מה לעשות המכס זה כמו לוטו......... לפעמים מפסידים לפעמים זוכים.

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להשתמש בעמיל מכס, הם מכירים את המכס היטב והם נוכחים במקומך בעת פתיחת החבילה

אומנם יש מחיר לשרות אבל עם אתה מקבל הרבה חבילות אולי זה משתלם לך. חוץ מזה עמילי המכס עובדים באופן שוטף ויום יומי מול פקידי המכס וכך מסוגלים לזרז תהליכים הרבה יותר טוב ממני או ממך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מעכשיו אנחנו עוצרים כל חבילה עם חלקים לרכב"
אי אפשר לירשום שאילו חלקים למכונה מכאנית כל שהיא???;)

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שהפטור על ייבוא אישי בדואר חבילות עומד על 50 דולר, זה לא ממש חדש...

אבל יש הנחה בתשלום לחיילים בשירות חובה, לכן אם אתם חיילים נצלו את אותה עובדה ותגיעו על מדים!

בכל אופן, אני אישית בד"כ מגיע לשם ולרוב לא פותחים לי את החבילות, למעט אילו שמגיעות ישירות לדואר אצלי עם חיוב מהמכס עפ"י מה שמוצהר בINVOICE.

בכל הפעמים הגעתי עם חשבונית , ואז בלי הרבה משחקים תוך כמה דקות יצאתי משם לאחר ששילמתי בדיוק את המכס שהייתי אמור לשלם.

בכל אופן שבו קיימת אצלכם חשבונית אין בכלל ויכוח, על מה ששילמתם תשלמו מס', תעמדו על שלכם.

במקרים וזה נראה להם משהוא חריג, כמו כל מיני פריטים יקרים שמוצהרים נמוך בהרבה מהערך המקורי זה מחשיד אותם והם מזמנים אותך ואז מתחילים הויכוחים.

בפועל אפשר להמנע מהכל אם מדברים עם השולח לפני כן שירשום על הINVOICE את הסכום המדוייק ולא ינסה לחסוך מאיתנו בעיות במכס, שאח"כ זה עולה לנו בזמן יקר,עצבים מיותרים וכו'.

לא נתקלתי בסיפור של מישהו שנפתחה לו חבילה ונעלם לו משם פריט כזה או אחר, ואם זה קרה למישהו אני מאיץ בו שכדאי מאוד שהוא יפנה לנציג פניות הציבור של המכס, ואם זה לא פותר את הבעיה לגשת לעיתונות, כי זה כבר גובל בחוצפה!,ובבזיון מוחלט! ועוד על אחת כמה וכמה שמדובר על רשות ציבורית!.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של קבלת משלוחים רבים מחו"ל במהלך השנה האחרונה - המכס בחודשים האחרונים הקשיח את בדיקותיו גם לגבי מוצרים רבים אחרים הנשלחים בדואר/שליחים!!!

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה האחרונה מובילה רשות המיסים מהלך של העמקת הגבייה, לצורך הגדלת הכנסות המדינה ללא העלאה של שיעור המס. כתוצאה מכך, היעדים שמוצבים למנהלי האגפים הועלו משמעותית, והם נאלצים להכביד את היד במקומות בהם הדבר לא נעשה בעבר, לדוגמה יבוא אישי של פריטים בערכים נמוכים יחסית.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה הזמנתי פוד קורה ושעון לפוד קורה, עשו לי מזה סיפור לא קטן...בסוף שיחררו לי את החבילה ללא כל תשלום נוסף.

כמובן שידעתי מה הולך לקרות מפעמים קודמים, וישר שלחתי את אשתי ...כרגיל, אשתי הלכה, אם אני הייתי הולך בחיים לא היו משחררים לי אותה.

הכל קומבינות במדינה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, איפה הייתם עד עכשיו? למה לא הזהרתם את ציבור המשתמשים? אני אגיד אתכם לאזולאי, הוא אוהב משת"פים שעומדים בצד ושותקים :wink:

אריאל, חצי מהאוטו שלי מוזמן מחו"ל כי פשוט אין חלקים בארץ. אם הייתי משתמש בעמיל מכס לא הייתי מביא אפילו רבע מהדברים (שכאומר על לפחות 90% מהדברים לא שלמתי מכס).

מפלצת ירוקה, תודה על הטיפ לחיילים, זה לפחות יעבוד בשבילי, האם יש מקום שבו זה רשום?

ועוד משהו קטן, איך אתה מסביר שעל הפתק הזמנה לשחרור חבילה שקבלתי בדיוק לפני שבוע רשום שלחבילות עד 100 דולר יש פטור ממיסים (וזו לא טעות דפוס, קבלתי את הפתק הזה כבר כמה פעמים עם אותו סכום)?

הטיפ הכי טוב שיש לי לתת לכם זה ללכלך את החלקים בחול וגריז.

א) המוכסים יפחדו ללכלך את הידיים ולבדוק את החלק לעומק.

ב) לחלקים משומשים אין ערך קבוע. הם יחייבו אותך להראות קבלה, אבל בקלות אפשר לעבוד עליהם ולהראות קבלה של 10 דולר על חלקים שעולים 1000 דולר ולטעון שהם משומשים (ולאף אחד שם אין הסמכת שמאות ולכן הם לא יכולים לקבוע מחיר לחלק משומש).

עוד טיפ קטן, לא להביא חלקים שיש עליהם מסק"טים. אני זוכר שפעם ראיתי בחור מבוגר שעשה טעות של צעירים, הוא הזמין לוח שעונים של מרצדס, החבר'ה במכס הריצו חיפוש קצר בגוגל עם המספר ומצאו את המחיר הלא שפוי של הלוח שעונים הזה והוא שילם כמו גדול ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים... קצת לא קשור אך אם כבר מדובר על מכס ואני רואה שאתם ממש בעלי נסיון

כמה יעלה לי בערך מכס לחבילה של חלקי רכב בשווי 4K ש''ח (כולל משלוח)

החבילה היא של חלקי רכב החל מקוסמטיקה ועד לחלקים מכאניי (דוג': הגה ספורט, קפיצי הנמכה, פילטר, ידית ספורט ועוד)

תודה מראש!

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגע חזרתי מביקור בבית המכס בת"א. מה אני אגיד לכם, אני לא יודע האם אני יותר מופתע או מעוצבן.

טוב חבר'ה, עד כאן עדכון החדשות, אני אשמח לדעת האם מישהו נתקל כבר בתופעה החדשה? אני ממש מקווה שאני טועה, כי אם לא אז המועדון יצטרך להתחיל להתנגח גם במכס כי הם יגרמו לכל כך הרבה טרחה לאנשים שבסך הכל מנסים להתעסק בהובי שלהם.

נ.ב.

למרות שעל הדף שהגיע אליי הביתה רשום שחבילות עד 100 דולר פטורות ממיסים, על הדלפקים היה שלט שאומר שמעכשיו חבילות מתחת ל-50 דולר פטורות ממכס. אז שלא תגידו שלא עדכנו אתכם כמו שצריך (תודה, אגף המכס) ...

אכן, גם אני נתקלתי בתופעה.... היום ביקרתי בדואר בת"א ורבתי חצי שעה עם אותה רחל, הפעם מכיוון הפוך, הבאתי איתי חשבונית על רכישה לנובה - הגה, כמה כבלים ועוד שטות או שתיים, אך הוד רוממותה החליטה שלדעתה המחיר נמוך מדי.

הם "השתכללו" במכס, אותה "מוכסת" נכנסה ל-Google ורשמה את שם היצרן שרשום על ההגה. כמובן שקפצו מספר אלפים של תוצאות חיפוש אך היא כמי שמומחית לאינטרנט חיפשה מספרים עם $ לידם. תוצאות החיפוש הראשונות הצביעו על הגאים מאותה חברה, במחירים שנעו בין $330 ל-$65 דולר. ברוב חוצפתה, היא אמרה לי תשמע, אמנם רשום לך בחשבונית 22 דולר אבל אני אלך איתך על האמצע של המחירון באינטרנט (?!?!?!) ורשמה משהו כמו $89 דולר. כמובן שלא הסכמתי וביקשתי לדבר עם האחראי, שכן אותו המוכסת, עם כל הכבוד, פשוט בחרה באקראי מספרי מחירים מדף תוצאות החיפוש של Google!

כמובן שכשהלכתי לאותו מנהל מכס, לא מצאתי מישהו חכם יותר (מצטער, ניסיתי למצוא מילה יותר מתאימה, לא מצאתי) והוא דווקא הסכים איתי לגבי המחיר של ההגה, אך החליט שחלק שמחירו 8 דולר, עולה לפחות פי 3 :shock:.

בקיצור, על קניה של $42 דולר, יצאתי "בזול" לאחר לא פחות מ-25 דקות של שיחות וויכוחים ברמת העיקרון על תפקוד המכס והערכות לא ריאליות, עם 177 ש"ח מכס ומע"מ, על שווי להערכבתם של 61 דולר + 25 דולר משלוח..

משהו קרה שם ואני ממש לא אוהב את זה, גם אני קיבלתי את הטענה של "חלקים לרכב עוברים בדיקות קפדניות". צריך לעשות משהו וטוב שעה אחת קודם!

אי אפשר לירשום שאילו חלקים למכונה מכאנית כל שהיא???;)

גילי

חשבתי להגיד לה שאני אוהב לשבת ולצפות בטלוויזיה תוך כדי שאני מחזיק הגה בידיים...אבל נראה לי שיש לה מספר מקוצר לבית חולים לחולי-נפש בטלפון הממשלתי....:roll::-D

ליאור וההגה.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...