Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפורים בלי מגדשים(או-דיון על איך לשפר מנוע בלי מגדש).

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 6606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השימוש בטורבו ללא שיפורים הוא מאוד מוגבל.

זאת לא כחמה לקחת אימפרצה טורבו ולתת לי טבלאות של שינויי הספק כתוצאה משינויי טורבינות.

המנוע גם ככה הוא חסון מאוד. והוספת ההספק בקושי מזיזה לו, כנ"ל לגבי כל יתר הגולף GTI, איביזות ספורט וכו' לא לכולם יש מכוניות כאלה. וברוב המכוניות, מנועי הבלי טורבו אינם זהים למנועי העם טורבו, גם אם הנפח זהה. (מספר לא דומה של מיסבי קרנק וכו').

אתה רוצה לעשות מבחן אמיתי? הרי שקל לכח סוס זה רק מדד אחד לבדיקת שיפורים ובו,ללא ספק הטורבו מנצח. אבל..... בא נמדוד שקל לכח סוס לאורך 5 שנים ופתאום תגלה שבשיפורים המכניים לא נגעת.

בטורבו, כן! במיוחד במנועים לא פתוחים ובשיפורים של 150% ומעלה!

יניב

הי יניב

ראשית מדובר על תוספת טורבו לעומת שיפורים באטמוספרי.

כאן הרווח הוא קודם כל תוספת למומנט, מה שלא ממש מקבלים בשיפורי אטמוספרי.

בהשואות בין מגדשים בגדלים שונים, דוקא המגדש הקטן יותר עשוי להיות יעיל יותר, כי המומנט (הגבוה יותר) מגיע מוקדם יותר מאשר במגדש הגדול, למרות שההספק המירבי במגדש הגדול גבוה יותר, והעלאת ההספק בטורים גבוהים אפשר לקבל ע"י שיפורים אטמוספריים (נכון, ההספק עדיין קטן יותר מבטורבו).

ובקשר ל"שיפורים מכניים": נכון שמנוע טורבו בנוי קצת אחרת. חלל בעירה גדול יותר במצב סגור, מספר שונה של גלי זיזים (בפורסטר האטמוספרי יש שניים, כי זה מנוע בוקסר, ובטורבו יש ארבעה, אך המנוע הקודם שלי היה אטמוספרי עם ארבעה גלי זיזים), וברור שצריך להחליף חיישנים, להוסיף מצנן ביניים ולשנות לא מעט רכיבים. ויתכן שבסופו של דבר ההשקעה הכספית הנדרשת להסבה לטורבו (במקרה שלי אני מעריך שהיא תגיע לכ-40K, שזה כולל מחשב ניהול מנוע) גבוהה יותר מזו הנדרשת בשיפורים אטמוספריים, אולם השאלה מה התוצאה מבחינת ביצועי המנוע (מומנט, הספק וגמישות). הרי מבחינת השקעה כספית, אם רוצים, השמים הם הגבול...

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תראה, את הוויכוח/ דיון הזה היה לי עם מוטי בשירשור אחר לפני כמה חודשים.

יש כמה אסכולות לשיפורי רכב ובדומה (או שונה) מפוליטיקאים, קשה מאוד לשכנע לעבור מפלגה.

אני הגעתי בייני לבין עצמי למסכנות הבאות:

אם יש דגם יותר חזק שזהה לדגם שלך, עדיף למכור את האוטו ולקנות את הדגם המשופר.

אם יש מנוע יותר גדול ויותר חזק, עדיף להשתיל אותו לפני כל שיפור אחר.

אם יש טורבו, ברור שעדיף לשפר אותו ןלא להכנס לשיפורים מכניים.

אם יודעים מראש שרוצים תוספת X של הספק, ולא להמשיך משם הלאה - רק טורבו.

אם רוצים לקחת את האוטו הקיים ולעשות ממנו מפלצת טורפת אימפרצות- השלב הראשוני הוא שיפורים מכניים מקיפים, לא הספיק לך? עכשיו בא נדבר על טורבו.

זאת לא תורה מהר סיני, זה בסה"כ האני מאמין שלי בנוגע לשיפורי רכב, זה לא אומר שאני צודק וכולם טועים.

שים לב, אנחנו מדברים פה אך ורק על מנוע, בל נשכך חלפים הקיפיים (בולמים/ קפיצים/ בולמים וכו') הכרחיים. בלעדיהם אי אפשר.

בנוגע לכל הסיוויקים שנוסעות ברחבי כבישי ישראל כשהשיפור היחיד בהן הוא מגדש... אני מעדיף לא להגיב ולא לפגוש מקרוב אף אחת כזאת על הכביש, רכב כזה ללא שיפורי מיתלים ובלימה הוא בגדר סכנת נפשות!

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאני בעייתי ( :wink: ) אני אתן לך תשובות בתוך הציטוט...

*על מנוע הראשון הוצאתי משהוא בסביבות ה 15-18 K.

בוא נעשה חישוב כזה :

שנינו יודעים שהמחירים שאתה מקבל זה לא מחיר של "צרכן" , כי זה לא הגיוני שאלו מחירים של "סתם אחד" אז אני אתן מחירים כביכול שאני אקבל על פרויקט טורבו .

בוכנות 4000

טלטלים 4000

קאמשאפט חם 2000 מ-א-ו-ד

פורטינג - 0 שקלים חדשים

סעפת לטורבו 1500

מזרקים - 0 שקלים חדשים

קלאץ' קראמי 1000

ניהול מנוע 2500

אינטרקולר 400

אגזוז - 0 שקלים חדשים

צנרת - 0 שקלים , נשאר לי הרבה צנרת בצד...

טורבו בריא - 0 שקלים חדשים לאחר מע"מ

הרכבה של הכל - 0 שקלים

ותוסיף 3000 לא מתוכננים... ( על כל מיני שינויים לא צפויים )

*במנוע השני היה כבר ראש 16V ותיבת הילוכים עם הילוך חמישי וזה כבר היה חלום בפני עצמו.

זה לא פייר , כי את זה קיבלת ולא שיפרת בעצמך . לכן מה שקיבלת לא יכול להיות בדיון של עלויות .

*הגדשה של טורבו בלבד להספק הזה על מנוע של מיני ובערך 100 מטר לאחר ההתנעה הראשונית, הייתי משאיר שביל של בוכנות ורינגים על הכביש.

ממש לא , פירטתי למעלה .

*כן, המנוע התנהג כמו מנוע של אופנוע, עד 4000 סל"ד הוא בקושי הבין מה רוצים ממנו, מעבר ל 5500 הוא פשוט היה צורח צרחות קרב מוהיקניות וכל זה עד למנתק ב 7800.

זה בדיוק כמו עם טורבו... :wink:

דא"ג..... לפני כחודש מצאתי את המנוע. לא להאמין..... 10 שנים לאחר שהוא נגנב!

פאק !

אני מקווה שמצאו אותו לאחר שאותו גנב בן זונה קיבל התקף לב או שנחנק כי נכנס לו לגרון זבוב באמצע נסיעה והתחיל לפרפר או משהו כזה .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח גם אתה תשובות בציטוט :

רק עוד דבר קטן.

אין על מנועים אטמוספריים חזקים. או על מנועים משופרים ללא טורבו/סופר.

ברור !

כי אז מקבלים בסיס טוב יותר לטורבו :wink:

זה סוג של יכולת, סוג של אלגנטיות ועוצמה.

היום כל פישר יכול לעשות טורבו ברכב.

ואת זה אומר אחד שיש לו סעפת וטורבו כבר יותר משנה בבית והאוטו עדיין אטמוספירי...

אין (כמעט) מנועי טורבו שמעמידים לי (ונראה לי שלרובכם, חוץ מהשחור, F40).

למי אתה קורא שחור ???

ותכלס , ה F-40 זה החלום הכי רטוב , אבל בוא נהיה ריאליים ואני לא חושב שתתנגד ל RB26 או במקרה שלך ל M מוגדשת . אני טועה ?

VTI למיניהם של הונדה (כולל S2000), שמים מבחינתי את הטורבינות היפניות בכיס הקטן.

M5-V10 מזקיר לי הרבה יותר מאשר הבטטה הידועה בשמה AMG65.

GT3 עדיפה לדעתי על GT2.

וכו' וכו' וכו'.

זה כי אתה טמבל

מבחינתי זה כמו ההבדל בין בודי בילדר לבין אצן/אתלט.

לא יודע מה איתך , אם אתה מעדיף אצן על בודי בילדר וכו'... אני מעדיף דוגמנית :lol:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי:

הפורסטר שלי ידני. אין בארץ פורסטר טורבו ידני (אלא אם הייתי מייבא חדש מחו"ל, אבל מחירו היה פי שתיים וחצי מערך הרכב המשומש שלי פלוס ההשקעה).

מנוע גדול יותר הוא מאוד לא חוקי, טורבו?... לפחות המנוע (משומש מיבוא) באותו נפח ואפילו בעל אותו שם דגם: EJ20.

מחשב ניהול מנוע רציתי בכל מקרה. הייתי קונה אותו גם עם המנוע האטמוספרי הקודם (שמת טרם זמנו בגלל שרצועת התיזמון השתחררה טרם זמנה (בניכוי שליש)).

לכל השינויים האחרים לא הייתי מודע מראש והם התבקשו תוך כדי עבודה (חוץ ממכסה המנוע).

לא הייתי מודע לגודל ההשקעה. בדיעבד, אינני מצטער.

בקשר לבולמים וקפיצים: במילא התכוונתי להחליף אותם (לבולמי קוני) כך שאיני מחשיב את ההשקעה הזאת לחלק מפרוייקט המנוע.

הבלמים מספיק טובים. מה עוד שאיני ממש מתחרע על הרכב.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערת על המחירים, ובצדק...

כל החלקים נקנו באנגליה. מאחר וקניתי כמות גדולה בקניה אחת, הם נתנו לי מחירים של סוחר.

זה יצא זול מאוד וברור שעם חזרתי לארץ, המכס לא היה בעניין :wink:

את כל העבודה עשיתי בעצמי (עבדתי בזמנו בסדנת שיפורים) ולכן המחיר הנמוך.

תכניס לעניין מכס ומיסים שונים, רווח על החלקים של הסדנה שדרכה הזמנת אותם ועבודה פלוס מעמ ועוד כמה מדידות דינו בדרך, אני מאמין שאתה יכול לשלש את הסכום שנקבתי.

בקשר למנוע, כשבניתי את הרכב לפני כ 13 שנים, ראיתי באוטו מיני קיט של מטרו שנראה כמו דגם הראלי שלהם (6R4) ונאמר לי שהוא בהזמנה מיוחדת ושולם מראש.

מאז ועד לפני כחודש לא יצא לי לראות את הקיט הזה על אף אוטו.

לפני חודש אני נוסע בצפון עם חבר (שנהג בגולף GTI שנת 03 משופרת) וברמזור פתאום נעצרת ליידי מטרו אדומה עם הקיט הזה עליה.

קישקשנו קצת עם הבחור הערבי שנהג בה, הוא סיפר לנו שרכש את האוטו מחבר שקנה את האוטו לפני כמה שנים ממישהוא מרמת השרון, עד פה הכל סבבה.

ואז הבחור מציע לנו רייס, אני ממש לא בקטע, אבל מאחר והחבר נהג, ומאחר והוא יותר דביל ממני, פתחנו שניינו.

המטרו באמת נתנה פייט לא רע (למרות שלא היה לה ממש סיכוי) ופתאום אנחנו מבינים שהבן אדם מעביר ל 5 ! הילוך 5 במטרו, כמה כאלה כבר יכולןת להיות בארץ?

נעצרנו ברמזור הבא ואמרנו לו שהאוטו מדהים ושיעצור בצד כי אנחנו רוצים לדבר איתו.

אני יצאתי לראות את האוטו בזמן שהחבר הזמין משטרה.

האוטו כרגע מוחרם כראיה ואינשאללה בקרוב אני אקבל את המנוע חזרה.

הקטע הכי מדהים.... אחרי 13 שנה, המנוע במצב לא רע לחלוטין!

ושוב אני שואל, מישהוא מכיר מיני MK 1 למכירה?

יניב

יניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרו באמת נתנה פייט לא רע (למרות שלא היה לה ממש סיכוי) ופתאום אנחנו מבינים שהבן אדם מעביר ל 5 ! הילוך 5 במטרו, כמה כאלה כבר יכולןת להיות בארץ?

נעצרנו ברמזור הבא ואמרנו לו שהאוטו מדהים ושיעצור בצד כי אנחנו רוצים לדבר איתו.

אני יצאתי לראות את האוטו בזמן שהחבר הזמין משטרה.

האוטו כרגע מוחרם כראיה ואינשאללה בקרוב אני אקבל את המנוע חזרה.

הקטע הכי מדהים.... אחרי 13 שנה, המנוע במצב לא רע לחלוטין!

ושוב אני שואל, מישהוא מכיר מיני MK 1 למכירה?

יניב

ואאלה?! מה הסיכוי שזה יקרה? ניצלת את ההיזדמנות ומילאת טופס לוטו באותו יום???

שיהיה מברוק, ושיסתדר טוב... מה שניקרא "ושבו בנים לגבולם"!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*במנוע השני היה כבר ראש 16V ותיבת הילוכים עם הילוך חמישי וזה כבר היה חלום בפני עצמו.
בחיי שלא הבנתי. חשבתי שמדובר באותו מנוע ושהחלפת ראש ומאייד.

מחפש סאבפריים קדמי למיני (שנת 76 ומעלה, בורג אחד בכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי שלא הבנתי. חשבתי שמדובר באותו מנוע ושהחלפת ראש ומאייד.

המנוע ה"שני" הוא בעצם הראשון, עם הראש 16V.

יניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי שלום,

כרגיל, אנחנו חלוקים לחלוטין בדעותנו כאשר מדובר בשיפורים אטמוספריים!

מנוע סטנדרטי, 1275 סמ"ק, הספק רשמי 57.8 כ"ס. הספק במדידה על הרכב הספציפי - 48 כ"ס.

שיפורים שבוצעו:

.

.

כאן הייתה רשימת קניות באורך הגלות

.

.

מדידת הספק באותו דיינו....115 כ"ס!

לאחר החלפת ראש מנוע בראש 16V עם 4 חורי יניקה ו 4 חורי פליטה ושני ווברים 45 כפולים ההספק קפץ משמעותית ל 128 כ"ס והמנוע היה הרבה יותר עגול.

.

.

.

כך שאין עדיין סיבה להספיד את השיפורים האטמוספריים.

בברכה,

יניב

תאמין לי התגעגעתי לשטויות שלך שלא היית כאן :wink:!

שים לב לזוג טיעונים פשוטים שלי -

1. כ"ס לליטר.

2. כ"ס לשקל.

בוא נניח שיש לי ולך דוגמאות למכוניות ספציפיות שיותר אוהבות שיפורים אטמוספריים מגדישה ולהפך, אבל האם אנחנו מוכנים להסכים על זה ששיפורים אטמוספריים פשוט לא מספקים בכלליות את מה שמספקת גדישה בנוגע לשני הטיעונים שלמעלה?

שים לב שגם אחרי רשימת הקניות הארוכה שלך שכוללת החלפה של כל רכיב במנוע בערך, עדיין הגעת "רק" ל-100 כ"ס לליטר (לא משנה שעל אוטו במשקל פיסטוק זה מגניב..), בעוד שבעזרת גדישה הספקים כמו 100 כ"ס לליטר הם אפילו לא משהו מרשים במיוחד.

מוטי, שבעצמו לא יצא לו להתחבר כבר כמה ימים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מנוע שמשפרים אותו בכבדות ייתפגר יותר מהר מאותו המנוע שעוזבים אותו לנפשו, גם אטמוספרי.

אף אחד לא משפר אוטו עם מגדש או בוכנות מחושלות קלות כדי להאריך את חייו...

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...