Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק

יגאל
שימו לב! השרשור הזה בן 7617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יש אפשרות לשפר את צריכת הדלק ברכב מלבד הורדת הסלד בסרק למינימום, ניקוי קורברטור רגיל והחלפת פילטר?

משהו נוסף משמעותי?

שמעתי ממישהו שאיזה מוסכניק טיפל לו באוטו ושיפר לו את הצריכה ממש משמעותית, אני לא יודע במה מדובר בדיוק.

יש משהו כזה? :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מניקוי קרבורטור - חשוב שהתערובת תהיה מכוונת כמו שצריך ליחס סטויכומטרי מדוייק (1 ל-13.5 או משהו כזה), דבר שימנע תערובת עשירה מדי, בזבוז דלק ופיח.

אבל ת'כלס השיפור הכי משמעותי לצריכת הדלק הוא בשינוי הרגלי הנהיגה. מי שנוהג אגרסיבי, שורף יותר דלק - ומשמעותית. האצות מהירות הן מתכון לבזבוז, והחלפת הילוכים מאוחרת כנ"ל. אם אתה נוסע על 4000 סל"ד ויש לך עוד הילוך למעלה - תעביר.

עוד דרך טריויאלית הן לשיפור הביצועים והן לחסכון בדלק היא לפנות ג'אנק מהבגאז' (עצה של ג'ו קריידן מהתכנית על גלגלים לפני מליון שנה...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מניקוי קרבורטור - חשוב שהתערובת תהיה מכוונת כמו שצריך ליחס סטויכומטרי מדוייק (1 ל-13.5 או משהו כזה), דבר שימנע תערובת עשירה מדי, בזבוז דלק ופיח.

אבל ת'כלס השיפור הכי משמעותי לצריכת הדלק הוא בשינוי הרגלי הנהיגה. מי שנוהג אגרסיבי, שורף יותר דלק - ומשמעותית. האצות מהירות הן מתכון לבזבוז, והחלפת הילוכים מאוחרת כנ"ל. אם אתה נוסע על 4000 סל"ד ויש לך עוד הילוך למעלה - תעביר.

עוד דרך טריויאלית הן לשיפור הביצועים והן לחסכון בדלק היא לפנות ג'אנק מהבגאז' (עצה של ג'ו קריידן מהתכנית על גלגלים לפני מליון שנה...).

אני לא כ''כ מסכים. לא תמיד העברת הילוכים כמה שיותר מהר תחסוך דלק. באיחוד במנועים קטנים צריך לתת למנוע תאוצה כדי שיהיה יותר קל לסחוב בהילוכים גבוהים. למשל כשמעבירים להילוך חמישי במהירות של 80 קמ''ש באלפא סוד 1200 היא תשרוף יותר דלק בתאוצה עד 100 מאשר אם תעביר לחמישי ב-95 קמ''ש כי למנוע קשה להאיץ בהילוך חמישי וצריכים לתת יות גז = להזרים דלק לקרבורטור.

בקיצור מה שאני מנסה להגיד - תנמיכו מוסיקה ותשמעו את המנוע, תמצאו יחסים נכונים להעברת הילוכים כדי לא להמץ אותו ואז תראו חיסכון בדלק.

מחוץ לעיר הנסיעה של 90-100 קמ''ש תצרוך פחות(בהרבה) דלק מאשר ב-120 קמ''ש.

מקווה שעזרתי...

חכמת פורד אסקורט: עדיף 60 סוסים שעובדים בשבילך מאשר 120 שאתה עובד בשבילהם.

חכמת מרצדס W116: אין דבר כזה "شيخ לשעבר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט מסכים עם מה שMAX כתב - אין טעם להעביר הילוך נמוך מדי יחסית למומנט הרגעי של המנוע אם מתכוונים להאיץ. הכוונה שלי הייתה שבשיוט במהירות קבועה, שווה להחליף הילוך להילוך הגבוה ביותר שלא מאמץ את המנוע. לא לנסוע בחמישי ב1000 סל"ד בעיר, אבל כן להעלות הילוך אם הטורים על 3500-4000 ונוסעים בדרך פתוחה. כל רכב ממוצע ולא עמוס יכול לסחוב בהילוך גבוה ב-2500 אם לא נדרשות ממנו האצות פתאומיות.

ובאשר למהירות המומלצת מחוץ לעיר- אם אני לא טועה, רוב היצרנים מסדרים את הספידומטר כך שהמהירות המומלצת לחסכון מחוץ לעיר בהילוך אחרון תהיה בחלק העליון ביותר של הסקאלה. בגלל זה אפשר לראות הרבה משפחתיות עם ספידומטר שעובר את ה-200 קמ"ש ולפעמים בהרבה.

לא יודע באילו מכוניות זה אכן מסומן כך ובאילו לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב האמת שהשרייד שלי סוחבת היטב בחמישי כבר מ50 קמש אבל לא קשור, מה שבאמת שמתי לב זה שמחוץ לעיר, הצריכה ב90-100 קמש הרבה הרבה יותר טובה מאשר ב120, כנראה ש120 לשרייד זה קצת יותר מדי.

כל מה שאמרתם שמעתי, גם לסגור חלונות, אנטנה ולהוריד ת'דגל שמעתי:)

דיברתי על דברים מעבר לכך.. כי הרגלי נהיגה שיניתי וזה ממש שיפר את התצרוכת..

אגב, אחרי ניקוי קרבורטור שיפרו לי את התצרוכת מחוץ לעיר מכ-11 לליטר ל17 לליטר.- טוב אוטו קצת ישן :roll:

לא בדיוק הבנתי מה יש להתאים מבחינת תעורבת, ואיך אני יכול לבדוק את זה?

תודה :loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל אתה רוצה להגיד לי שהאוטו שלך עושה 1 ל17 ואתה רוצה שהוא יצרוך פחות דלק? כי אם זה נכון אז הדרך היחידה היא מעבר לדיזל שגם זה לא נראה לי יעזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד תודה לאלוהי הבוכנות וסע לשלום.

שלי עושה 14 מחוץ לעיר ב-90 כשאני מאוד מתאמץ לא לגעת בדוושות (גם לא בברקס :lol: ).

היה לי עד לא מזמן דיזל והוא עשה 16 ממוצע ו-18 ביום טוב.

אז תהיה מבסוט.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבסוט :drinking:

הצריכה של השרייד שלי היא הסיבה היחידה למה אני לא נפטר ממנו, איזה אוטו מכוער אלוהים.. רק שנה אצלי ואני כבר לא יכול להסתכל עליו.. למרות הג'אנטים וכל החרא.

אבל שוב, אני מבסוט :loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...