Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מושבת והחזר ביטוח בגינו או עזרה לגולש נעול שלא קרא את כללי הפורום!

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 6653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. קרא את כללי הפורום!

זו באמת עיצה טובה.

2. ועכשין לשאלתך שננעלה, יוליאן:

"שלום לכולם. הרכב שלי עבר תאונה לפני כשבוע והוא הושבת, טוטלוס . הביטוח מבקש ממני את היסטוריה של הרכב על מנת להוריד לי את הערך של האוטו בכל דרך ועל כל דבר קטן (יש לי מי מה לחשוש). האם אני חייב לחתום על מסמך שמאשר לביטוח להוציא מי משרד הרישוי את כל היסטורית הרכב מאחר כשביטחתי את האוטו שילמתי מקיף מלא על האוטו כחדש (למרות העבר) והם לא שאלו אותי שום היסטורית הרכב או משהו דומה. כלומר אם יש משהו בכדי שאני ישלם מקיף בפחות אחוזים מהרגיל מאחר והערך של האוטו ירוד. בבקשה לענות רק מי שניפגש כבר בבעיה כזו , ו או מי שיודע את התשובה ב 99% !!! תודה לכול העונים מי ראש.!"

3. מייד התשובה.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסר דאגה מליבך. ביהמ"ש פסק זה מכבר בסוגייה זו בקובעו, כי אין משמעות למצב הרכב לפני הוצאת הפוליסה - אלא רק לפרמיה שנגבתה עבורו. דהיינו:

אם בוטח כאילו לא הייתה לו ירידת ערך וכך גם נקבעה ושולמה הפרמייה - המבוטח זכאי למלוא הפיצוי.

במקרה הנידון בתיק המוזכר - חייב ביהמ"ש את חברת הביטוח לשלם את מלוא סכום הביטוח למבוטח על אף העובדה שחברת הביטוח הצליחה להוכיח כי רכבו היה לאחר פגיעה המובילה לירדת ערך בעת הוצאת הביטוח. ביהמ"ש ביטל טענות חברת הביטוח לחלוטין בקובעו, כי אם חברת הביטוח גבתה פרמייה מלאה - היא תשלם מלוא הפיצוי.

אני מניח שכל משפטן מתחיל או סטודנט למשפטים (לא כל שכן, עו"ד) יוכל להמציא לך פסק דין זה שכן, מן המפורסמים הוא בתחום ביטוח רכבים. מה גם, שהוא פס"ד די חדש מהשנה שנתיים האחרונות.

בהצלחה,

אלון

נ.ב.

חרגתי ממנהגי ופתחתי שרשור חדש לשאלתך - רק בגלל שלאחר שכתבתי את כל התשובה המפורטת הזו - מצאתי שהודעתך ננעלה (בצדק - יש לציין) אבל, פשוט מעצבן אותי איך שחברת הביטוח מנסה לנצל את צרתך ואני חושב שראוי שרבים יכירו את פסיקת ביהמ"ש בעניין זה כדי שלא ירומו ע"י חברות הביטוח.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר - אם יש בביטוח שלך סעיף שחייב אותך למסור מידע על מצבו של הרכב שהיה קיים ברשותך לפני הוצאת הפוליסה - ולא עשית זאת - וחברת הביטוח תוכל להוכיח כי הסתרת מידע זה בכוונה - עלולה להיות לך בעייה. כמו שניתן להבין מדבריי - גם חברות הביטוח למדו את הפסיקה הנ"ל וחלקן נערכו בהתאם להתמודד עימה.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WTF!!

תגובה מועילה בהחלט.

מה לא ברור?

מישהו פתח שרשור, פתח אותו לא לפי חוקי הפורום וננעל.

אלון החליט שהשאלה חשובה, אז הוא פתח שרשור חדש וענה לו על השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו בדיוק הסיבה שההודעה המקורית ננעלה ולא נמחקה. אנחנו כאן בשביל לחליף ידע, והרגשתי שיש צורך בתשובה על השאלה הזו.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...