Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת צ'יפ זה חוקי?

שימו לב! השרשור הזה בן 6631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא חוקי , כי אסור להעלות הספקים , אבל מצד שני אי אפשר לראות את זה!

לא אמרתה באיזה רכב מדובר אבל או הוא אטמוספרי ( אטמוספרי = ללא טורבו ) צ'יפ יהיה בזבוז כסף מכיוון שההשפעה שלו תהיה זניחה אם בכלל.

לעומת רכב מוגדש שבו הצ'יפ משנה גם את מפות הגדישה ולכן הוא יכול להוסיף תוספת נאה.

ערב טוב..

אלכס.

דרושים מסגרים עם ניסיון בCO2

מחפש כנפונים לטנדר מאזדה 2003-2007

מחפשים מסגר? חפשו בפייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100002187529747&sk=wall#!/profile.php?id=100002187529747&sk=wall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאני רוצה לשים פשוט עניין אותי לדעת ועם זה לא חוקי למה הבחור במקום הזה טוען שהוא כן?

CHIP.JPG

LIFE IS GOOD IF YOU HAVE VW

למכירה סאב http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=139659

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא צודק , יכול להיות שאני צודק... , אבל בכל מקרה זה לא דבר שאפשר לראות ובטח שלא בוחני התנועה כאן בארץ שכידוע כולם מחזיקים תעודת מהנדס :wink:

אלכס.

דרושים מסגרים עם ניסיון בCO2

מחפש כנפונים לטנדר מאזדה 2003-2007

מחפשים מסגר? חפשו בפייסבוק: http://www.facebook.com/profile.php?id=100002187529747&sk=wall#!/profile.php?id=100002187529747&sk=wall

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה כי הוא רוצה לקדם את המכירות שלו

:-) {את הטוב אנחנו מקבלים מה' ואת הרע לא נקבל?!?}:twisted:

ברשותי:

מזדה לאנטיס 1999 אוט'

ביואיק רנדוו 2004 אוט' (בעיקרון של ההורים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי לתקן את נושא הציפ לאטמוספריות.

במידה ונוצר מצב שבו הרכב מקבל תוספת אוויר נכבדת וקרה(ויצרת מערכת פליטה מתאימה- ללא ממיר וכו) - מחשב הרכב אכן מבצע שינוי כדי להשוות את יחס האוויר לדלק- אך דבר זה גורם לבזבוז מיותר של דלק בטורים נמוכים

אך בתוספת ציפ ניתן למנוע בזבוז זה ואכן לעלות במעט (לא כמו ברכב בעל טורבו) אבל לעלות המעט את כ"ס של הרכב במיוחד בטורים גבוהים בו תנועת האוויר אל המנוע ומחוצה לו רציפה-

קח בחשבון שבהוספת ציפ אתה מתקן בעצם את איבוד הכוח בטורים נמוכים ( דבר שמתקבל בהסרת ממיר והתקנת דוד זרימה חופשי) כך שהתוצאה בסוף היא: היכולת בטורים נמוכים "מתקנת" את עצמה ונשארת אותו הדבר אך בטורים גבוהים הרכב מקבל תוספת כוח קטנה .

אז בעצם המשוואה של פילטר+דוד+ציפ - פחות או יותר נכונה, התקנה של רק אחד מהדברים הנ"ל - לא מועילה לאטמוספריות- זו עסקת חבילה

אני נמצא עם ה SETUP הזה קרוב לחצי שנה (הכל שונה-פליטה יניקה וכו) ואני אטמוספרי ואכן יש שינוי מורגש מאוד- קח בחשבון שהציפ בא בסוף לאחר שינוי מערכת פליטה - יניקה

לילה טוב.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'יפ, חוקי או לא חוקי, זה לא משהו שרואים וניתן לבדוק במהירות את המצאותו... למעשה, צריך לפרק את מחשב ניהול המנוע מהאוטו כדי לבודק אם הצ'יפ שלו הוחלף וגם אז לא בטוח שתראה כלום כי הצ'יפ הרבה פעמים מולחם ללוח האם המקורי...

בקיצור, אם החשש שלך הוא מהבחינה החוקית, אתה יכול להרכיב את הצ'יפ ולישון בשקט בלילה.. אף אחד בחיים לא יעלה על זה, לא בוחן תנועה ולא בטיח.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אין סעפת פליטה משופרת ?

צ'יפ יתרום או שצריך קודם לשדרג לסעפת משופרת ואחר כך ?

לא הבנתי למה נוצר בזבוז דלק במידה ויש פילטר פתוח ומערכת הפליטה פתוחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון מוטי צודק... יותר כוח משמע יותר דלק

אבל

בהתאמה של ציפ למערכת רכב. יש להתייחס לנתונים שהחיישנים משדרים כרגע ז"א - מה המצב הנתון ורק אז אפשר להוסיף את הציפ- וכך בעצם ניתן למנוע את אותו בזבוז דלק( שוב כמובן רק בטורים נמוכים- בו אין דרישה להספק גבוה אלה למומנט )

רק קח בחשבון שבטורים גבוהים הרכב ישתה יותר דלק-

ולכן המשוואה - יותר דלק = יותר כוח

קח בחשבון שציפ שהותקן לא נכון או סתם לרכב עם פילטר יכול לגרום לצריכת דלק גבוהה מאוד סתם שלא לצורך.

בשביל לייצר כוח צריך לשרוף יותר דלק.

אתה רוצה יותר כוח, תתכונן לשרוף יותר דלק.

מוטי

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציפ כמו כל דבר שהוא לא מקורי, הוא אינו חוקי במדינה הזאת.

יש לי חבר שקיבל דוח על כיסוי הגה שהוא שם בטענה שהכיסוי יכול להחליק וכך לאבד שליטה על הרכב.

בנושא הציפ, אי אפשר לדעת בחיים כי לא רואים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...