Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר חשוב - יד, שנתון או קילומטרז'?

hanang
שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהו,דווקא בגלל העניין הבטיחותי לא הייתי מתפשר,בטח לא ברכבים מהשנתון הזה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 183
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה לא שק"מ חשוב יותר משנתון או להפך. פשוט הנסועה של 100 אלף היא גבוהה לשנתון ולכן הייתי יורד מהרכב. ברכב הני הייתי בודק אם בוצעו טיפולים בצורה מסודרת (ופעם בשנה ולא לפי ק"מ).

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ברור שקילומטראז, הרכב יכול לעבור 5 ידיים אבל עם שמרו עליו וטיפלו בזמן אז הוא יהיה בסדר אבל בעניין הק"מ אין מה לעשות ככל שהוא עשה יותר זה מוריד את הערך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחת מסוכניות הרכב מוצעת קיה סיד CRDI LX ידני דיזל סטיישן 1.6 משנת 2013, יד ראשונה עם 165000 ק"מ. האם כדאי בכלל לחשוב על הרכב לאור הקילומטראז' הגבוה? הם רוצים 46K. אני מחפש סטיישן ידני ומתקשה למצוא וחשבתי שזה יכול להתאים לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד אספקט שאף אחד לא התייחס אליו. ברכב שנסע כפול קילומטרים זה אומר שבכל מתג, ידית, כפתור בתוך הרכב השתמשו כנראה כפול פעמים אם לא יותר. אז נכון שזה לא בעיות מנוע וכנראה תוכל לנסוע אבל אלו גם תיקונים שלפעמים לא יהיו זולים בכלל ויכולים מאוד לעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אותי אישית זה לא באמת מעניין, כל רכב לגופו, נתקלתי ברכבים עם יד גבוהה ונסועה לא קטנה במצב מעולה ורכבים שעל הנייר נראים כמו להיט אך במציאות היו פח.

Sent from my Alcatel_6055U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שנסע כפול קילומטרים זה אומר שבכל מתג, ידית, כפתור בתוך הרכב השתמשו כנראה כפול פעמים אם לא יותר.

אתה כותב ברצינות? גם יכול להיות ההפך.

משה נוסע 10 ק"מ ביום. בפקקים. כל 10 מטרים בולם, מאיץ, עושה פניות ומאמץ את ההגה, מכבה מזגן ופותח את תא הכפפות משעמום. מחלק עיתונים וכל 50 מטרים עוצר, מכבה את הרכב, יוצא, נועל, ואחרי 2 דקות חוזר ושוב פותח את הדלת עם הידית / מתג שציינת.

צפדינה נוסעת 50 ק"מ ביום בכביש 6. משייטת במהירות קבועה, לא בולמת, לא מאיצה, לא פותחת חלון ולא משחקת סנוקר.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

לא עברתי על כל התגובות, אבל מישהו הזכיר את המושג "שעות מנוע" ?

יש רכבים עם 50K שהמנוע שלהם עבד יותר שעות מרכבים עם 150K ולכן כל מקרה לגופו ולא תמיד ק"מ נמוך הוא ערובה למשהו אם בכלל.

מעניין לדעת אם יש רכבים פרטיים עם מד שעות מנוע, כמו זה שקיים ברכבים חקלאיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הכול עניין של עלות מול תועלת 250 k זה המון ! לפעמים כדאי להימנע בכלל מרכב כזה גם בחינם! אלה אם סוברו ... או טויוטה קורולה ישנה בלי הרבה גדג׳טים יקרים ומחשבי פיקוד ואפילו שווה בדיקה במכון לדעת מה מצבו ואפילו על חשבונך אם לא תרכוש בסוף אני סובל מהוצאות אדירות על רכב קליאו בן פחות מ4 שנים 75000 קמ יד ראשונה! וקניתי מיד וקודם לתיקונים רכב חדש!

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

דיון מאוד מלומד ואני הקטן אנסה לתת איזשהו אינפוט משלי על הנושא שמגיע ממה שנקרא "סיגנלים"

בוודאי שהכי טוב זה לבדוק את הרכב על פי מצבו אך מאחר ולרובנו אין את הידע המקצועי על מנת להעריך נכונה את מצב המנוע אנחנו משתמשים באותות (להלן - סיגנל) כדי לתת הערכה.

באופן דומה הזו בוגרי אוניברסיטה מסמנים שהם טובים יותר ממועמדים אחרים ללא תואר גם אם אין קשר בין התואר עצמו לתפקיד המבוקש.

יד וק"מ הם סיגנלים שאנו משתמשים בהם כדי להעריך את מצב הרכב האמיתי שאינו ידוע לנו. ולכן לדעתי כדאי להסתכל על הנתונים האלה בהתאם לסוג הרכב השנה והק"מ ואני אסביר, רכב קטן שכנראה משמש צעירים, סטודנטים וכו' אפשר לצפות שיהיה עם יד גבוהה יחסית והיד לא מעידה על בעיה מהותית ברכב לעומת רכב משפחתי שלא נהוג להחליף הרבה שם ליד גבוהה יכולה להיות משמעות גדולה יותר.

כנ"ל עם הק"מ, אפשר להעריך כי רכב קטן יעשה את רוב הנסיעות שלו בתוך העיר ולכן לק"מ יש משמעות גדולה יותר מאשר רכב מנהלים שכנראה יעשה נסיעות ארוכות בהסתברות גבוהה יותר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

כמו שציינו פה - לכל דבר יש את הפרמטרים שלו - רכב 2012 עם 50 אלף (7.5 שנתי - משמע 20 ק"מ ליום בממוצע) לאומת 2014 עם 85 (28 שנתי - משמע 75 ק"מ בממוצע) - שניהם נמכרים באותו מחיר. הראשון עשו טיפולים כל שנתיים נסעו רק בתוך העיר ובפקקים עם המון העצות ועצירות. בשני 3 שנים עשו 2 טיפולים בשנה והכל רק בסל"ד קבוע רוב הזמן בכביש מהיר.

יש שעות המנוע והבלאי הרבה יותר גבוהה אצל הרכב הראשון. בסוף הכל תלוי באיך טופל ומצב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שעות המנוע והבלאי הרבה יותר גבוהה אצל הרכב הראשון.

אין בארץ הרבה מכוניות שנוסעות רק מחוץ לעיר.

אתה כותב שהרכב הראשון צבר יותר שעות מנוע. על סמך מה אפשר לקבוע את זה?

אולי הרכב השני צבר את אותם שעות מנוע בעיר כמו הראשון ועל זה הוסיף עוד שעות מנוע בבינעירוני?

אולי הרכב הראשון נסע רק פעם בשבוע 100 ק"מ?

אין לקונה ממש דרך לקבוע את זה ולכן קילומטרז' ישאר תמיד מדד עיקרי לקביעת רמת הבלאי של הרכב. קילומטרז' רשום, כולם רואים אותו. פחות ק"מ - יותר טוב.

לעומת זאת, אופי השימוש זה משהו שכמעט בלתי אפשרי לקונה לגלות.

אני יכול לספר עד מחר שהאוטו שלי עם 300 אלף ק"מ נסע רק נסיעות ארוכות במהירות קבועה ועשה טיפולים בזמן. סיכוי אפסי שמישהו יעדיף את האוטו שלי על אוטו אחר עם 100 אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בארץ הרבה מכוניות שנוסעות רק מחוץ לעיר.

אתה כותב שהרכב הראשון צבר יותר שעות מנוע. על סמך מה אפשר לקבוע את זה?

אולי הרכב השני צבר את אותם שעות מנוע בעיר כמו הראשון ועל זה הוסיף עוד שעות מנוע בבינעירוני?

אולי הרכב הראשון נסע רק פעם בשבוע 100 ק"מ?

אין לקונה ממש דרך לקבוע את זה ולכן קילומטרז' ישאר תמיד מדד עיקרי לקביעת רמת הבלאי של הרכב. קילומטרז' רשום, כולם רואים אותו. פחות ק"מ - יותר טוב.

לעומת זאת, אופי השימוש זה משהו שכמעט בלתי אפשרי לקונה לגלות.

אני יכול לספר עד מחר שהאוטו שלי עם 300 אלף ק"מ נסע רק נסיעות ארוכות במהירות קבועה ועשה טיפולים בזמן. סיכוי אפסי שמישהו יעדיף את האוטו שלי על אוטו אחר עם 100 אלף ק"מ.

ובצדק מה שאתה אומר לאו דווקא יעדיפו את הרכב שלך עם 300KM מאשר 100KM.

לחבר שלי הייתה מרצדס C-CLASS שנת 95 הייתה מיליון קילומטר כן כן מיליון קילומטר מנוע 2200 אם אני לא טועה דיזל !

והיא הייתה לימוד נהיגה לשעבר ומונית לשעבר כשהיא הייתה שלו הוא נסע איתה כמה שנים ואחר כך שרצה להתקדם היה צריך להשקיע עליה איזה 1000-1500 שקל והיא מסודרת לעוד בוחטה של זמן.

והייתה לו סקודה אוקטביה שנת 2002 מנוע 1.6 אוטומט בנזין מטופלת בטירוף והלך גיר והלכו חיישנים ולא משנה כמה השקיע בתקווה לסדר לא הלך, והיה בלאגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...