Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי פימי בגיר ידני - האם אפשרי?

wonderd
שימו לב! השרשור הזה בן 6641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן...זהו המשך של השרשור שדיבר בין היתר על הגיר ברכב שלי.

הרכב למי שעדיין לא יודע - קסנטיה 96 ידנית מנוע 2000 16V.

ההילוך החמישי ממשיך להציק לי, הוא קצר מדי ומעלה את הטורים למספרים גבוהים במהירויות שמעל 100 קמ"ש והעניין צורך כמות גדולה של דלק וגם לא נותן לרכב 'לשייט' בשקט.

שאלתי היא (וברצינות...) האם במכון לגירים ישנה אפשרות לשנות רק את ההילוך החמישי להילוך ארוך יותר?

אלעד.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להחליף רק הילוך חמישי.
אפשר לקבל הסבר יותר מפורט?

הנושא די מעניין. ברכבים רבים ההילוך החמישי אכן לא מנצל מספיק את הסל"ד הנמוך...

השאלה היא עד כמה ההילוך הרביעי מושך.. אם גם הרביעי נחנק מהר -אם תחליף את החמישי(במידה ואכן ניתן) תצטרך למשוך את הרביעי לסל"ד גבוה לפני שתעביר לחמישי.. שלא תהיה ירידה בכוח..

האמת שגם אם זה יהיה כך זה עדיף על למשוך את החמישי על סל"ד גבוה רק בשביל לנסוע על 110קמ"ש.. במיוחד בנסיעה מחוץ לעיר כאשר ההילוך החמישי משולב רוב הזמן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הסבר יותר מפורט, אני לא יודע את זה אפשרי בכל גיר, בגירים של פיג'ו-סיטרואן אפשרי(אני מאמין שבכל גיר, אבל לא בטוח)

פותחים, מפרקים, מחליפים גלגל שיניים, סוגרים (לא לשכוח למלא שמן גיר :smile:)

כמובן שצריך שההילוך לא יהיה ארוך מידי ואז מעבר מרביעי לחמישי במהירות של 80-90 תביא לנפילה גדולה מידי בסל"ד עד שהרכב לא יסחוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקבל הסבר יותר מפורט?

הנושא די מעניין. ברכבים רבים ההילוך החמישי אכן לא מנצל מספיק את הסל"ד הנמוך...

השאלה היא עד כמה ההילוך הרביעי מושך.. אם גם הרביעי נחנק מהר -אם תחליף את החמישי(במידה ואכן ניתן) תצטרך למשוך את הרביעי לסל"ד גבוה לפני שתעביר לחמישי.. שלא תהיה ירידה בכוח..

האמת שגם אם זה יהיה כך זה עדיף על למשוך את החמישי על סל"ד גבוה רק בשביל לנסוע על 110קמ"ש.. במיוחד בנסיעה מחוץ לעיר כאשר ההילוך החמישי משולב רוב הזמן..

קלעת בול בבעיה שלי, רוב הזמן אני נוסע מעל 100(...שששששש..) והטורים לכן גבוהים, מבזבזים דלק ומעט גורמים לרעש מיותר של המנוע.

אני לא מתכוון לבצע את זה בעצמי אז כל מה שיש לי לעשות זה להסתכל על המכונאי (...גיראי?) ולדאוג שלא ישכח באמת לשים שמן גיר.

אתם מכירים מכון לגירים בצפון?

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מחליף רק גלגל שיניים אחד, כי ההילוכים , למעט רביעי, הולכים בזוגות של גג"שים. הגג"ש התחתון בנוי מחלק אחד (שנקרא קונטרה-גיר) עם כל שאר הגג"שים, אז בשביל להחליף אותו, אתה צריך למצוא קונטרה-גיר שכל ארבעת ההילוכים הנמוכים זהים, ורק בחמישי יש את השינוי שאתה רוצה. בגג"ש העליון, אתה צריך שהרוחב, וצורת החיבור לציר העליון יהיו זהים לגג"ש המקורי. כל זה, אלו דברים שלא מוצאים ברחוב. אם יש לתיבת ההילוכים שלך גם גירסה שבה החמישי הוא ארוך יותר וכל שאר ההילוכים זהים, או שיש כאלה חלקים מיצרני שיפורים, אז אולי תוכל לעשות MIX AND MATCH בחלקים, ואולי כבר עדיף פשוט להחליף לתיבה האחרת. אם לא, אני מרשה לעצמי לומר: "שכח מזה" . לא שזה לא אפשרי, אלא שזה לא ריאלי.

ובלי קשר, אתה בטוח שיש לך את הנתונים ואת הידע ההנדסי כדי להחליט שזה טוב?

בשביל לעבוד במהירות נתונה בסל"ד נמוך יותר המנוע צריך לספק מומנט גדול יותר. תוסיף על כך את העובדה שממילא המנוע כבר צריך לספק הספק גדול יותר כדי להניע רכב במהירות גבוהה יותר, ואולי המנוע לא יאהב את תוספת המומנט שהעמסת עליו לאורך זמן?

בשורה התחתונה, לדעתי, איך שלא תהפוך את זה, בשקלול של כל המרכיבים והעלויות אתה לא הולך להרוויח מהעניין, אז עדיף פשוט להמשיך הלאה, עם מה שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע הזה משודך גם לגירים אוטומטיים שמטבעם ארוכים יותר ולכן אני חושב שהוא יתמודד טוב עם שינויי המומנט.

עניין שני; אני לא מתכוון לגעת בזה בעצמי - מכיוון שכמו שאתה אומר, אין לי את הידע ההנדסי לכך.

מצאתי מישהו שמוכן תמורת כ 800 ש"ח בלבד לבצע לי את השינוי הנדרש :), מוסך מורשה שמתמחה בסיטרואן ויודע מה הוא עושה (אני מקווה..).

אני אגש אליו מתישהו השבוע ונחקור את דעתו לעומק.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופיר, אני די בטוח שאתה טועה ומדובר על גלגלי שיניים ולא על גלגל שיניים.

הרי המרחק בין הציר העליון והתחתון נשאר קבוע. אם תקטין את הגלגל העליון, בלי להגדיל את הגלגל התחתון, בשביל לשנות יחס העברה, הרי שיישאר לך רווח בין שני גלגלי השיניים, העליון והתחתון. מכיוון שהגג"ש התחתון מחובר כגוף אחד , שנקרא קונטרה-גיר, אל שאר הגג"שים, הרי שמדובר על החלפה של מספר רב של גג"שים.

או שאני טועה והמבנה שם שונה לחלוטין ממה שמוכר לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שזה לא בעיה...זה יחסית פשוט!

בגירים של מנועי TU בפיג'ו,לא צריך לפתוח את כל ההוזינג,אלה רק את המעטפת העליונה שלו...ההילוך החמישי מופרד מכל שאר ההילוכים!!!

זה כאילו הם יצרו את הגירים האלה בשביל החלפת חמישי קלה ונוחה...(כנראה מהנדס יפני שהתחתן עם צרפתייה כוסית...)

רוצים ממש לקבל שוק? לפעמים גם לא צריך לפרק את הגיר מהמנוע!!!:-P

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההילוך החמישי מופרד מכל שאר ההילוכים

מעניין. המבנה הזה מוכר לי, מגיר הAX15 של הסופה.

אולי מסיבות היסטוריות, שבמקור היו גירים של ארבעה הילוכים ואח"כ הוסיפו את ההילוך החמישי, אז הוא נפרד משאר הגג"שים. הוא גם לא מחובר בצורה קשיחה לקונטרה גיר, והוא גם מחוץ לקייס הראשי. הוא נמצא שם בתוך התיבה של הבוררים של ההילוכים.

עדיין, אני מאמין שמדובר בהחלפה של זוג גג"שים, ולא של אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין. המבנה הזה מוכר לי, מגיר הAX15 של הסופה.

אולי מסיבות היסטוריות, שבמקור היו גירים של ארבעה הילוכים ואח"כ הוסיפו את ההילוך החמישי, אז הוא נפרד משאר הגג"שים. הוא גם לא מחובר בצורה קשיחה לקונטרה גיר, והוא גם מחוץ לקייס הראשי. הוא נמצא שם בתוך התיבה של הבוררים של ההילוכים.

עדיין, אני מאמין שמדובר בהחלפה של זוג גג"שים, ולא של אחד.

אכן יש גירי 4 הילוכים למנועי TU,כנראה שזאת הסיבה...

ואכן מדובר בזוג של גלגלי שיניים, אחד בציר של הסנכרונים ואחד בציר הנגדי..(מה שאתם מכנים קונטרה גיר?)

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...