Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון נהיגה, עדיף על אוטומט או ידני

E-S-L
שימו לב! השרשור הזה בן 7603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה דעתכם...

אישתי רוצה להתחיל ללמוד נהיגה, עד כאן הכול טוב :?

הבעיה היא שהיא רוצה ללמוד על גיר אוטומטי מה שכמובן יגביל אותה בעתיד בנהיגה על רכב עם גיר רגיל :roll:

מבחינתה: זה יותר קל גם ללימוד וגם לנסיעה בתוך העיר עם ילדה קטנה שעוסקת בפירוק הרכב תוך כדי נסיעה, כמובן עד לאן שהיא מגיעה עם הידיים והרגליים כי היא במושב הבטיחות :lol:

מבחינתי : האמת זה נראה לי כדאי יותר, הבעיה היא שאם יהיה לה רישיון עם הגבלה לרכב אוטומטי,אין סיכוי שאני אקנה רכב עם גיר רגיל בעתיד.

מה אתם אומרים.

MITSUBISHI GALANT SPORT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נמצא באותו המצב ההבדל היחיד ביננו הוא שאישתי כבר לומדת נהיגה (על אוטומט).

אתה צריך לחשוב על הכול ובמיוחד על הצד הבטיחותי, אם אשתך אומרת לך שיהיה לה הרבה יותר נוח וקל לנסוע על אוטומט אני חושב שעליך לכבד את בקשתה כי אחרי הכול הבטיחות מעל הכול.

אני מצאתי פתרון שלפי דעתי פותר את הבעיה: "עשיתי הסכם אם אשתי שנקנה לה רכב אוטומטי קטן, חסכוני ואמין עד 20K (שרייד או משהו כזה) ואילו אני אתפנק לי על רכב שאני רוצה (במקרה שלי אמריקאית ישנה).

שני המכוניות לא צריכות לעבור את ה40K.

מקווה שעזרתי

ושיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נמצא באותו המצב ההבדל היחיד ביננו הוא שאישתי כבר לומדת נהיגה (על אוטומט).

אתה צריך לחשוב על הכול ובמיוחד על הצד הבטיחותי, אם אשתך אומרת לך שיהיה לה הרבה יותר נוח וקל לנסוע על אוטומט אני חושב שעליך לכבד את בקשתה כי אחרי הכול הבטיחות מעל הכול.

רק דבר קטן - אין קשר בין בטיחות לסוג הגיר. אם היא לא מאמינה שהיא תוכל לנהוג על ידני, מה גורם לה לחשוב שהיא תוכל על אוטומט?

לפעמים שטיפת המוח שהגיר האוטומטי עושה לצרכן הישראלי היא מוגזמת לחלוטין. אנשים מאמינים שגיר ידני זה הרבה יותר מסובך וקשה מאוטומטי ושהבטיחות בנהיגה תושפע מתפעולו מכיוון שצריך להשקיע בכך מאמץ... נו באמת...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, רוני, אולי הסברתי את עצמי לא נכון.

לא התכוונתי לזה שרכב עם גיר אוטומט הוא יותר בטיחותי מרכב בעל גיר רגיל.

אני התכוונתי לזה שברגע שיש ילד קטן שצווח במושב האחורי, נהגים מקללים אותך כי את נוסעת לאט (שמת לב איך פתאום התחלתי לרשום בלשון נקבה?), את צריכה לחשוב מה להכין בצהריים ומה ללבוש בערב הדאגה האחרונה צריכה להיות מתי להחליף הילוך.

ועכשיו קצת ברצינות...

רוב הנשים, ואני מדגיש רוב, יותר פרקטיות בקטע של הנהיגה, זאת אומרת, הם צריכות להגיע מנקודה A לנקודה B במינימום מאמץ על הכביש ולכן מעדיפות רכב אוטומטי (גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס), תא מטען גדול וכו'.

לעומת זאת, רוב הגברים (ושוב אני מדגיש את המילה רוב), מעניין אותם יותר הקטע של מהירות, תאוצה, סיבובים חדים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי....

כדאי להתאמץ קצת יותר וללמוד על ידני, אפילו שהרכב המיועד יהיה אוטומטי. לימוד הנהיגה ברכב עם גיר ידני תעזור להבנת מרכיבים מסויימים בנהיגה בהאצה ובבלימה, וכן יכולה לתרום למיומנות הנהיגה בשל הצורך ב"הפעלת" הרכב ולא רק ניתובו על הכביש...

אני אדמה את זה לקורס צלילה.... אפשר לעשות קורס באילת, שם המים צלולים ויש מה לראות מתחת לים, אבל זה כמו ללמוד לצלול באמבטיה. מצד שני, אם לומדים בים התיכון, אין מה לראות שם, אך הלימוד קצת קשה יותר, גלים, זרמים, אין ראות וכו' וכך מראש מוכנים יותר, מיומנים יותר למצבים קלים יותר....

בכל מקרה, בהצלחה!

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכוונתי לזה שברגע שיש ילד קטן שצווח במושב האחורי, נהגים מקללים אותך כי את נוסעת לאט (שמת לב איך פתאום התחלתי לרשום בלשון נקבה?), את צריכה לחשוב מה להכין בצהריים ומה ללבוש בערב הדאגה האחרונה צריכה להיות מתי להחליף הילוך.

ועכשיו קצת ברצינות...

רוב הנשים, ואני מדגיש רוב, יותר פרקטיות בקטע של הנהיגה, זאת אומרת, הם צריכות להגיע מנקודה A לנקודה B במינימום מאמץ על הכביש ולכן מעדיפות רכב אוטומטי (גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס,גז,ברקס), תא מטען גדול וכו'.

לעומת זאת, רוב הגברים (ושוב אני מדגיש את המילה רוב), מעניין אותם יותר הקטע של מהירות, תאוצה, סיבובים חדים וכו'.

האמת אני נוטה להסכים איתך, כי זה באמת מה שהיא צריכה להגיע מנקודה א לנקודה ב.

אני מצאתי פתרון שלפי דעתי פותר את הבעיה: "עשיתי הסכם אם אשתי שנקנה לה רכב אוטומטי קטן, חסכוני ואמין עד 20K (שרייד או משהו כזה) ואילו אני אתפנק לי על רכב שאני רוצה (במקרה שלי אמריקאית ישנה).

שני המכוניות לא צריכות לעבור את ה40K.

לגבי זה אני בספק כי גם אם הרכבים לא יעלו הרבה בהתחלה, צריך להוסיף על זה עלויות ביטוח, טסט,טיפולים ודלק כפולה :cry:

MITSUBISHI GALANT SPORT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי....

כדאי להתאמץ קצת יותר וללמוד על ידני, אפילו שהרכב המיועד יהיה אוטומטי. לימוד הנהיגה ברכב עם גיר ידני תעזור להבנת מרכיבים מסויימים בנהיגה בהאצה ובבלימה, וכן יכולה לתרום למיומנות הנהיגה בשל הצורך ב"הפעלת" הרכב ולא רק ניתובו על הכביש...

אני אדמה את זה לקורס צלילה.... אפשר לעשות קורס באילת, שם המים צלולים ויש מה לראות מתחת לים, אבל זה כמו ללמוד לצלול באמבטיה. מצד שני, אם לומדים בים התיכון, אין מה לראות שם, אך הלימוד קצת קשה יותר, גלים, זרמים, אין ראות וכו' וכך מראש מוכנים יותר, מיומנים יותר למצבים קלים יותר....

בכל מקרה, בהצלחה!

ליאור.

ליאור, גם איתך אני מסכים, בלמידה על רכב עם גיר רגיל לומדים להכיר את הרכב הרבה יותר טוב מאשר עם גיר אוטומט

MITSUBISHI GALANT SPORT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.מבחינת צריכת דלק: אם גם ככה שניכם נוסעים לכיוונים שונים (ז"א שכל אחד צריך רכב)

אז זה לא משנה תקנו אחד רגיל ואחד אוטומט.

אם לשניכם מספיק רכב אחד אז אתה בבעיה כי באמת תצטרף לנסוע על אוטומט.

2. מבחינת ביטוח וטסט : ברור ששני רכבים זה יותר יקר מרכב אחד מבחינת הביטוח והטסט

אבל אני לא מבין משהו אחד: כמה רכבים אתם צריכים???

3. אצלי אנחנו נצטרך רכב אחד אך התנתי את רכישת הרכב האוטומט בכך שנקנה רכב

לסופ"ש (אני נשמע עשיר אבל אני ממש לא), רצוי רכב אספנות ובכך נקטין את עלות

הביטוח והטסט השנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.מבחינת צריכת דלק: אם גם ככה שניכם נוסעים לכיוונים שונים (ז"א שכל אחד צריך רכב)

אז זה לא משנה תקנו אחד רגיל ואחד אוטומט.

אם לשניכם מספיק רכב אחד אז אתה בבעיה כי באמת תצטרף לנסוע על אוטומט.

2. מבחינת ביטוח וטסט : ברור ששני רכבים זה יותר יקר מרכב אחד מבחינת הביטוח והטסט

אבל אני לא מבין משהו אחד: כמה רכבים אתם צריכים???

3. אצלי אנחנו נצטרך רכב אחד אך התנתי את רכישת הרכב האוטומט בכך שנקנה רכב

לסופ"ש (אני נשמע עשיר אבל אני ממש לא), רצוי רכב אספנות ובכך נקטין את עלות

הביטוח והטסט השנתי.

כרגע רק אחד כי יש אצלה בעבודה הסעה לעובדים.

MITSUBISHI GALANT SPORT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי, תמתינו עם קניית הרכב עד שתדעו בדיוק מה הצרכים שלכם ותפעלו בהתאם.

אנחנו החלטנו שמקסימום אנחנו נוציא בערך 40K על רכב וכשראינו ששנינו רוצים משהו אחר

החלטנו לפצל את הסכום לשניים.

בקיצור, תמתין עד שתדע כמה רכבים תצטרכו ותחשבו על האופציה של קניית שני רכבים במקום אחד.

בהצלחה במסע השכנועים, תתכונן למלחמה קשה ומתישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חס וחלילה תתקעו עם חברים והיא היחידה עם רישיון והרכב יהיה ידני , זה יהווה בעיה !

תמיד עדיף להיות מכוסה מהבחינה הזו , תגיד לה שתנסה 3 שיעורים , אם אחרי 3 שיעורים היא לא שולטת בהעברת הילוכים שתפסיק. אני זוכר שבשיעור הראשון \ שני כבר התרגלתי לאט לאט לקלאץ והכל היה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...