Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב שלי, או קניתי צעצוע חדש אבל אני כותב המון שטויות מהשעמום, עזבו, אפשר לדלג.

בנצי
שימו לב! השרשור הזה בן 3854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, מכיוון שאני אוהב לדרוך על יבלות החלטתי לשתף את חברי היקרים ברכישה החדשה שלי :)

כמו שאתם יודעים החיים באמריקה קשים מאוד, הבירוקרטיה מתישה והכל כ"כ מסובך.

לא קל להחזיק 3 כלי רכב בבית עם ביטוח מקיף (וולוסטר, קיימן, קוואסאקי וולקן), רכב רביעי עם ביטוח חובה וצד שלישי שרק מחכה להיות אספנות (אינפיניטי M30 קבריולט).

אז אתמול ממש במקרה רכשתי צעצוע בשביל מה שנשאר מהקיץ, אני חושב שהגג הפתוח של ה911 שתומר עורר בי געגועים לרכב שמכרתי לפני יותר משנתיים.

אז לפני שנתיים וחצי בערך מכרתי ג'יפ רנגלר אדום, מנוע 6 בטור עם תיבה ידנית, מזגן לא היה לו, הגג היה רך, הצמיגים היו גדולים והחוויה הייתה מדהימה, אהבתי את הרכב, מכרתי אותו בהחלטה רגעית שאח"כ התבררה כטעות, הוא נולד ב85, כמוני, לא נסע יותר מדי (נמכר עם 120K ק"מ), אבא שלי קנה אותו מהדילר בתחילת 86, אני קניתי אותו מאבא שלי כשהגעתי לקליפורניה, הוא היה מקורי לחלוטין, בחודש הראשון החלפתי את המושבים הקדמיים במושבים של פורשה 911, את הגלגלים הקטנים החלפתי במפלצות במידה של "35, הרכבתי מערכת, החלפתי את הגג הרך בחדש ונהנתי, כשנכנסתי לתחום שבו אני עובד היום חלפה בראשי המחשבה שהרכב מיותר, גם ככה את רוב הנסיעות עשיתי עם הסובארו לגאסי סטיישן שהכילה את כל מה שאני צריך לעבודה.

העלתי מודעה באישון לילה, 23:30 אם אני זוכר נכון והטלפון צלצל אחרי 10 דקות, הבחור אמר לי שהוא גר כ160 ק"מ ממני ושהוא יגיע ב8 בבוקר עם מזומן, הרכב נמכר לאותו הבחור שאפילו לא התמקח.

לא ידעתי מה יש לי ביד, הרכב נמכר ב5K$ לבחור מאוד מאוד מאושר.

וככה הזמן חלף לו, הסובארו סירבה למות למרות כל ניסיונותי, הרכב היה מתחמם עד למקסימום בכל נסיעה, כל הצבע היה שרוף, החלון הקדמי היה סדוק כולו, המזגן לא עבד, הכיסאות התפוררו, הייתי ממלא גלון של מים לפני כל נסיעה, נזילה מאחד הראשים על האגזוז תרמה לחוויה, כל עצירה הייתה מלווה בהמון עשן מאיזור המנוע, מה שהיה נראה כאילו יש לי מכונת עשן מסיבתית משהו, והרכב לא רצה למות, הניע בכל בוקר ונתן עבודה, לא הטרידו אותי הצלצולים של המנוע, לא הפריע לי בכלל שאני לא יכול לנעול את הרכב, הוא היה רכב עבודה טהור, יום אחד נתקלתי במודעה מעניינת, מרקיורי קוגר V6 יד ראשונה במחיר ממש ממש זול, קניתי את האוטו במקום ואת הסובארו לא יכולתי למכור, התקשרתי לפירוקייה והם שילמו לי $400 דולר כי הרכב הניע ועלה על הגרר בנסיעה, למעלה מ450K ק"מ היו על הסובארו החבוטה שלי. תנצב"ה.

לפני שרכשתי את המרקיורי, רכשתי את האינפיניטי M30, חיפשתי רכב פאן, רציתי E30 קבריולט וראיתי מודעה עם רכב שלא הכרתי, הלכתי לראות, הרכב עמד 5 שנים בערך, נדיר מאוד, זה היה אחד מ2 הדגמים הראשונים של איניפיטי, הוא הגיע בתצורת קופה ואינפיניטי חברו לאיזו סדנה אמריקאית וייצרו גרסא פתוחה, בסה"כ יוצרו כ1100 יחידות של הרכב מ91 ל93.

הוא היה מפואר מאוד בזמנו ועדיין מכיל פיצ'רים שאין ברכבים רבים.

יש לו מערכת מתלים מגנטית עם סונר שיושב בתחתית הטמבון הקדמי, הסונר קורא את הכביש ומשחק עם קשיחות הבולמים.

בקרת שיוט, שליטה למערכת בצמוד להגה, הכל חשמלי ברכב, כולל הגג. המנוע של ניסאן V6 בנפח של 3 ליטרים הוא אגדי, רק תיבת ההילוכים האוטומטית מסרסת את האמא של הרכב הזה.

ברור שקניתי, גם שם הנסועה הייתה נמוכה והרכב שהיה בן 20 נרכש עם פחות מ140K ק"מ.

המחיר היה בדיחה, $600, הייתי צריך לשלם עוד $400 בערך כדי להחזיר אותו לכביש (למרות שהוא הניע עם בוסטר ונסע יופי עד הבית), זה היה מיני פרוייקט בשביל אבא שלי ובשבילי, כל הנוזלים הוחלפו, 3 מכוניות זהות לחלקים נמצאו והופשטו, הגג הוחלף בחדש, כל הרכב עבר ריפוד מחדש, אבא שלי קצת ביאס אותי עם הצבע החדש שהרכב קיבל, הייתה חלודה על הכנף האחורית, אי אפשר להשיג חלקים חדשים אז אבא שלי נהג למקסיקו לאיזה פחח שהוא מכיר, מהפחחים של פעם, הבחור אומן אמיתי, ישב עם חתיכת פח שטוחה ופשוט בנה את כל הכנף מחדש, מדהים, הצבע של הרכב היה פנינה, ביקשתי מאבא שיצבע את החלק התחתון של הרכב בכסף, זה היה הסטייל של לקסוס באותה התקופה וזה היה ממש יפה, הוא חזר עם רכב חצי שחור חצי פנינה, אמר לי שהוא חשב שזה יראה טוב יותר כי ריפדנו את הרכב בלבן ושחור.

מה לעשות?

הרכב מיוחד מאוד, אני מאמין שנשארו פחות מ400 בכל העולם, אני גם ככה פירקתי חלקים מ3 נוספות.

ערך ממשי אין לו עדיין, אז הוא חונה אצל אבא שלי, עובר טסט כל שנה ומדי פעם יוצא לסיבוב.

טוב אז אני קופץ מנושא לנושא, סתם מהשעמום, מגבב הודעה (ככה הצעירים קוראים לזה?)....

נחזור לקוגר האדומה, באירופה היא מוכרת בתור פורד קוגר, פה זה מרקיורי, מבוססת על המונדאו, יחידת ההנעה הייתה זהה לזאת של המונדאו, מנוע Duratec25, הרכב היה מעולה, אחד מרכבי ההנעה הקדמית הכי מהנים לנהיגה שהיו לי.

החזקתי בה כמה חודשים עד שמצאתי את הG35, רכשתי את הG35 והקוגר סתם עמדה ליד הבית, היא נמכרה באותו המחיר שבו רכשתי אותה אחרי שנה. לא רע.

טוב, אני אגש לעניין של השרשור כי קיבלתי טלפון מאחד העובדים שלי ואני צריך לצאת לדרך....

אז אתמול רכשתי רנגלר, ממש במקרה, הרכב יד שניה, נולד ב86, רנגלר ספורט (זה הדגם שיצא כשהכנסתי את מספר השילדה בביטוח), עמד 4 שנים אבל עבר טסט כל שנה, הבעלים הקודם החזיק בו במשך 13 שנה, הוא נסע 200K ק"מ מהיום שיוצר.

מה ההבדל בינו לבין הרנגלר שהיה לי?

הגג קשיח, מהסוג הטוב ביותר שמגיע עם ריפוד פנימי, דלתות ברזל מלאות עם חלונות רגילים (בישן היו לי חצאי דלתות עם חלונות פלסטיק ורוכסן)

התיבה אוטומטית, המזגן המקורי צריך ניקוז של הגז ומילוי מחדש.

כבר יש צמיגים גדולים במידה 33.

הרכב נרכש אתמול וכבר הספקתי לרתך לו 2 מושבי מירוץ מעור על המסילות המקוריות. הזמנתי שטיח מקורי עבה בכדי להחליף את המקורי שבלוי מאוד.

יש לי לעשות לו רישוי חדש ובדיקת זיהום אוויר, הרישוי הקיים בתוקף עד לסוף השבוע...

טוב אני חייב לרוץ, כתבתי כל כך הרבה שטויות ולא נשאר לי זמן לדבר על הג'יפ החדש, אבל לא צריך לכתוב עליו הרבה, הרכב פשוט מדהים, גברי כמו צ'אק נוריס!

הנה תמונה קטנה לפתיחה, אני אעדכן יותר מאוחר, כבר התחלתי להזמין חלקים, יש לי מערכת שלמה של פיונר שתורכב ברכב, לא משהו מטורף אבל תתאים בול לרכב שלא באמת אפשר לנעול.

הדבר הכי גדול הוא ושבגללו התחלתי לדבר על אמריקה, הקלות הבלתי נסבלת של להחזיק עוד רכב.

כמה דקות לפני שהתחלתי לכתוב את ההודעה הארוכה והמיותרת הזאת, קיבלתי באי-מייל את הפוליסת ביטוח של הג'יפ...

עשיתי לו מקיף, הוא מוערך עם כל התוספות ב9K$, העלות החודשית היא $56 דולרים. השתתפות עצמית $500.

זה חינם, זה פחות מלתדלק את הרכב עם פול טנק.

אז אל תשאלו אותי למה אני מבסוט לחיות פה, אני פשוט מבסוט, כחובב רכב אני נמצא במדינה שבה אני יכול לקנות רכב נוסף בלי לחשוב פעמיים על כמה יעלה לי הביטוח, הרישוי ($94 לשנה) או אם זה משתלם לי כלכלית, זה בכלל לא פונקציה.

ד"א אם הייתי לוקח חובה וצד ג' העלות הייתה $38 דולרים לחודש, אז למה לא לעשות מקיף?

הנה תמונה, לצד הוולוסטר שכבר צברה ניסיון של 11K ק"מ חסכוניים מאוד :)

02f7c565-cad3-47d8-a7cb-5dab4f393a8a_zps34e13fbb.jpg

המשך יבוא.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יהיו עוד תמונות של קוגר(יות) או שתמשיך לזרוע לנו חומצת מלח על הפצעים ? :lol:

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני רואה שאתה ממש סובל שם בגלות, נוסע בגרוטאות משנת תרת"ח וביונדאי.

מתי תלמד שאין כמו מדינת ישראל.

כרגיל אני מקנא...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלי מדהים, כל פעם שאני רואה רכב בסגנון הזה אני נזכר בהרפתקאותיי עם הג'פס והסופה 1, והיום הסופה 2 השבורה בלי המזגן.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שממש נורא שם, בארה"ב.:twisted:

הייתי עכשיו בחוף המזרחי שבועיים וחצי. מוסטנגים כמו זבל, כנ"ל לקסוס\אינפיניטי\קדילאקים.. בעייתי ביותר..:wink:

מרצדס וב.מ.וו. לא כמו זבל, אבל קצת יותר מבארץ.

טויוטה, ניסן והונדה שולטות בשוק העממי ביד רמה. כמובן שגם אמריקאיות(דודג', שבי, פורד).

פורשה דווקא נדיר.

מאזדה, VW, יונדאי וקיה מציגות נוכחות מועטה אך קיימת.

והרבההה קרוונים!! חיים טוב האמריקאים האלה.. יש להם קטע של לגרור את הרכב הפרטי עם יצול ע"י הקרוון! חזק ביותר!

אה, והיתושים בפלורידה עוקצים בשקט..לפחות לא מפריעים לישון..:shock:

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

באמת סיפור קורע לב :twisted:

תתחדש! תן עוד תמונות, הוא נראה מעולה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שממש נורא שם, בארה"ב.:twisted:

הייתי עכשיו בחוף המזרחי שבועיים וחצי. מוסטנגים כמו זבל, כנ"ל לקסוס\אינפיניטי\קדילאקים.. בעייתי ביותר..:wink:

מרצדס וב.מ.וו. לא כמו זבל, אבל קצת יותר מבארץ.

טויוטה, ניסן והונדה שולטות בשוק העממי ביד רמה. כמובן שגם אמריקאיות(דודג', שבי, פורד).

פורשה דווקא נדיר.

מאזדה, VW, יונדאי וקיה מציגות נוכחות מועטה אך קיימת.

והרבההה קרוונים!! חיים טוב האמריקאים האלה.. יש להם קטע של לגרור את הרכב הפרטי עם יצול ע"י הקרוון! חזק ביותר!

אה, והיתושים בפלורידה עוקצים בשקט..לפחות לא מפריעים לישון..:shock:

זה בגלל שהיית בצד הלא נכון של היבשת, וחיכיתי לך.... נקניק.

חבר מהחוף המזרחי ביקר עשה אצלי סופ"ש, הוא נשבע לי שבסוכנות של פורשה בניו יורק אין את אותה כמות של מכוניות כמו שיש אצלי בשכונה.

היום הג'יפ טייל איתי קצת, תענוג אמיתי, מנגנון הנעילה של דלת הנהג נדפק, בהתחלה הדלת לא רצתה להסגר, היא נסגרה, עכשיו היא לא רוצה להפתח, מחר אאסוף את השטיח וארכיב אותו, אם אספיק, אסע למחסן שלי ואביא את הBUFFER, הרכב צריך צחצוח רציני, כשיתי ניסוי קטן על הכנף והצבע כמו חדש.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. שיהיה במזל טוב :)

יש לך באמת צורך בכל כך הרבה רכבים? לא חבל על התחזוקה שלהם?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

אם מעניין אותך חבר שלי במאליבו מוכר מיאטה מודל 2006 עם 102K מייל שמורה מאוד ומטופלת כמו שעון. החיסרון הוא שהיא אוטומטית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...