Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גראנד פיקסו, אאוטלנדר או אורלנדו... רכב ל7 (מזדמנים)

sip
שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבטים לקראת רכישה.

כיום נוסעים על מיניוואן גדול שעומד לפרוש לגמלאות וצריך להכין יורש.

המשפחה בת 7 נפשות. אלא שהילדים מתבגרים והנסיעות בתפוסה מלאה הופכות לנדירות יותר.

אנחנו עדיין רוצים לשמר את האופציה ולכן מתעתדים לעבור לאחד מהמיניוואנים הבינוניים.

הצרכים:

נוחות נסיעה, עלות טיפולים ואחזקה ובעיקר אמינות.

הרכב לא יסע הרבה (9,000 ק"מ לשנה - גג) אבל הוא אמור להשאר בחיק המשפחה עד שיאסף אל אבותיו בשיבה טובה (אנחנו נקשרים לשנים ארוכות מאוד).

ממה שעברנו ובדקנו... הפיקאסו הכי נוח מבחינת תא הנוסעים וגם הטיפולים והביטוחים לא עושים רושם כיקרים יותר ממתחריו השונים אבל בכל פינה שעולה שמו אנחנו נתקלים מיד בהנד ראש עגום שאומר "תברחו מהר... רכב לא אמין שלא יחזיק אפילו שבע שנים ואם כן זה יהיה במחירים מטורפים של תיקונים וטיפולים והחלפה כללית".

האם כצעקתה?

כל כך לא אמין לשימוש ארוך טווח?

ואם כן אז מי עדיף מהשניים האחרים? מי יתן תמורה יותר טובה ל15 שנים של קשר?

אולי יש בכלל אופציה אחרת שפספסנו (גם הוורסו מצאה חן בעיננו למרות הצפיפות שהדיחה אותה משלישיית הגמר).

בכל מקרה, תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האורלנדו מצטיינת בכוח וחיסכון- בגירסת הדיזל. אמינות- מעולה נכון לעכשיו.

אאוטלנדר- יותר גבוהה- גיפון, חסכונית יחסית, כוח לא כמו השברולט.

בשביל תקופה של 15 שנים שזה המון הייתי הולך על האאוטלנדר, למיצובישי מוניטין יותר טוב והאוטו מוצלח, וודאי שלא על הסיטרואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיקאסו הנוכחי יש תיבה אוטומטית רגילה של אייסין, וגרסה משופרת של מנוע הTHP שהיה בעייתי בגרסאה הקודמות שלו (טרום 2015, 156 כ"ס).

אם אמין ימים יגידו , כרגע לא רואה אפשרות לתת לך תשובה חד משמעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי, לפי מה אתה מכריע בדיוק שהאאוטלנדר יותר טובה מהסיטרואן לטווח הארוך? לפי סטיגמות ולפי דברים ששמעת? לפי הדור הקודם? הדור הנוכחי שונה לחלוטין. לבוא ולצאת בהצהרות זה מאוד קל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על רכב חדש או משומש?

אם אתם רוצים רכב חדש, אין שום מניעה לקחת את הסיטרואן. באופן אירוני משהו, בשנים האחרונות התוצרת הצרפתית, ובעיקר הדור האחרון של דגמי פיג'ו-סיטרואן מוכיחה עצמה כאחת האמינות ביותר בשוק, בלי בעיות גירים שהפכו כמעט לשם נרדף בכמעט כל אוטו שני שנמכר היום (פורד, פולקסווגן-סקודה-סיאט, ניסאן, שברולט) ובכלל עם מעט מאוד מקרי קילקולים שעולים בפורום. בתכלס, הדור האחרון של הפיקאסו הוא לטעמי המיניוואן הכי טוב שנמכר היום, ובפער לא קטן. מרווח מאוד, שימושי להפליא עם מלא תאי אחסון ופתרונות חכמים למשפחה (מגשים, ווילונות), וגם לא מעט פינוקים ל"גדולים" - סוככי שמש על מסילות שפותחים גג פנורמי, שדה ראיה מעולה, ישיבה גבוהה, מנועים חזקים (לא מאוד חסכוניים, אבל עם הנסועה שלכם זה פחות קריטי), ואפילו התנהגות מהנה (יחסית).

מאידך, האורלנדו גם רכב ממש טוב, גם הוא מאוד מרווח, ושמעתי עליו המון חוות דעת חיוביות. אין לי נסיון איתו אז אני לא יכול להעיד ממקור ראשון.

האאוטלנדר הוא קרוסאובר עם שבעה מושבים על כל המשתמע מכך. זה שיש לו שבעה מושבים לא אומר שהוא נועד להסיע שבעה אנשים (לראיה גם במאזדה 626 ופיג'ו 308 דור קודם היו דגמים עם שבעה מושבים. זה לא אומר שהן היו הבחירה הראשונה של מישהו). המושבים האחוריים שלו מאוד צפופים, המושבים האמצעיים שלו לא נפרדים כמו בסיטרואן (לא יודע מה הסידור באורלנדו) ואין לו אף אחד מהפיצ'רים החכמים. הסיבה היחידה שאאוטלנדר כל כך מצליח ונכנס אוטומטית לרשימת ה"אולי" של כל מי שמתלבט לגביו היא ש"לא חייבים מיניוואן בשביל שבעה מושבים". בשביל מי שיכול להעריך את היתרונות של מיניוואן כמוביל נוסעים, אני לא רואה שום סיבה לשקול את האאוטלנדר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, לאמר את האמת אני לא יודע אם יש פה ברשימה רכב שישרוד 15 שנה. כולם פה ממוחשבים מאד ומרובי חלקים וזה רק עניין של זמן עד משהו יסדק ואז צריך למצוא חלקי חילוף והיבואן מחוייב רק ל 7 שנים של חלפים (אם אני לא טועה) ואז כבר יותר קשה. לא חושב שיש פה יתרון ליפני על צרפתי וכל החלטה על סמך נתוני עבר אינה רלוונטית . פשוט היום לא בונים ככה.

אז יוצא שבמקרה של משהו דחוף אתה תלוי בפירוקיות לחלקי חילוף. לפיכך הייתי בוחר ברכב הכי נפוץ שממנו יהיו ערמות של גורטאות לקחת מהן.

כרגע זה האוטלנדר: יש ממנו כל הכביש כמו זבל (למרות שהוא נחות ברוב הפרמטרים החשובים).

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי פרופיל השימוש שאתה מתאר - נסועה נמוכה (וכנראה) ריבוי נסיעות קצרות - עדיף רכב נטול טורבו = מיצובישי אאוטלנדר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון הכיוון הוא רכב חדש (מאחר והסחירות לא מהווה שיקול - גם אופציית האפס ק"מ קיימת).

אני אמנם לא פוסל רכב בן שנתיים/שלוש אבל אז הפיקאסו יורדת לחלוטין מהרשימה בגלל הגיר הרובוטי שטרם הצלחת להבין את סיבת קיומו.

בהשוואה של שלל דגמי 2017 הפיקאסו לעניות דעתי עדיפה בכל פרמטר כמעט בקטגוריה

אבל נושא האמינות שב ועולה בכל דיון עם אנשי מקצוע, ובכל מפגש עם מוסכניקים או ירקנים.

החשש במקרה הזה גדול מאוד.

האאוטלנדר קוסמת לי רק בגלל האמינות והסבירות שהרכב יגיע בקלות לגיל גיוס בלי שיצטרך לממן בדרך וילה למוסכניק.

הוא יותר צפוף משני הרכבים האחרים אבל אפשר לסבול (כל הז'אנר הזה הוא לא באמת הובלת נוסעים מהנה ומלבבת).

מה שאני בעצם מחפש זה מישהו שיגיד לי "סיטרואן זה הטויוטא החדשה.... אל תדאג, מספיק טיפול שנתי אחד ואתה מסודר לשני עשורים לפחות" (... או משפט דומה אבל יותר ריאלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי פרופיל השימוש שאתה מתאר - נסועה נמוכה (וכנראה) ריבוי נסיעות קצרות - עדיף רכב נטול טורבו = מיצובישי אאוטלנדר.

זה אכן הפרופיל המדויק אבל תוכל להסביר מדוע הטורבו מהווה חיסרון במקרה הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטורבו עובד מצויין בנסיעות בינעירוניות בנסיעות קצרות הוא לא מספיק להתחמם לא מקבל שימון כמו שצריך, והולך לעולמו בגיל מוקדם. כמו"כ צפה לצריכת דלק גבוהה יחסית כי שוב היתרון הגדול של הטורבו הוא במהירויות שיוט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון הכיוון הוא רכב חדש (מאחר והסחירות לא מהווה שיקול - גם אופציית האפס ק"מ קיימת).

אני אמנם לא פוסל רכב בן שנתיים/שלוש אבל אז הפיקאסו יורדת לחלוטין מהרשימה בגלל הגיר הרובוטי שטרם הצלחת להבין את סיבת קיומו.

.

איזה גיר רובוטי? אנחנו מדברים כאן על פיקאסו חדש לא?

גם בבנזין וגם בדיזל מגיע עם תיבה אוטומטית פנלטרית, כנראה של אייסין, כמו שרשמתי לך כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה גיר רובוטי? אנחנו מדברים כאן על פיקאסו חדש לא?

גם בבנזין וגם בדיזל מגיע עם תיבה אוטומטית פנלטרית, כנראה של אייסין, כמו שרשמתי לך כבר.

בדיוק

הדגם החדש הוא נטול השטות הרובוטית.

לזה בדיוק אני מתכוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטורבו עובד מצויין בנסיעות בינעירוניות בנסיעות קצרות הוא לא מספיק להתחמם לא מקבל שימון כמו שצריך, והולך לעולמו בגיל מוקדם. כמו"כ צפה לצריכת דלק גבוהה יחסית כי שוב היתרון הגדול של הטורבו הוא במהירויות שיוט.

אם אני מבין נכון מה שאתה אומר זה שעבור פרופיל הנסיעות שלנו גם האורלנדו וגם הפיקסו יהיו פחות אמינות לאורך זמן בגלל מנוע הטורבו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי בשלושתם וכרגע על אאוטלנדר.

הפיקסו המרווחת הנוחה והנעימה מכולם.

האורלנדו נחמדה מאד אבל צפופה בשורה השניה (שלושה ישבו בצפיפות) וגם אין מסילה להזזת המושבים מה שאומר שאם צפוף אז..צפוף וזהו.

המיצובישי פשוט עתיקה.

הסיטרואן כבר שנה בערך עם המנוע והגיר החדש ולא שמעתי תלונות מיוחדות כלשהן.

בכל מקרה מה שכתב ZVIT די נכון, אבל לא יודע אם הייתי מוותר על השאר בגלל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...