Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לטויוטה קורולה שנת 2000 -1600 סמ"ק בנזין

da.arbib
שימו לב! השרשור הזה בן 3880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אחרי חיפוש מעמיק בפורום לא מצאתי אף אחד ששאל לפני לכן אני נאלץ לשאול.

1. אני צריך לעשות טיפול 10,000 ובספר רכב כתוב שצריך לשים בדגם רכב הזה שמן מנוע 15W40. המוסך אמר לי שזה שמן בכלל למנועי דיזל. הוא אמר לי שבטויוטות קורולה מהשנה הזו ושעבר 158000 ק"מ שמים שמן 5W30 כדי לשמור על המנוע משהו באגן שמן שלא כל כך הבנתי. אשמח אם מישהו יודע ויכול לעזור לי - איזה שמן לשים לרכב?

הרכב הוא שנת 2000 1600 סמ"ק -בנזין שעבר 158000 ק"מ.

2. האם כדאי והאם זה באמת עוזר לשים ג'ל של XADO למנוע- טוענים שזה עוזר למנוע לחזור קצת לכוחות שלו ושומר על המנוע.

מישהו ניסה ויודע האם כדדאי?

בברכה ותודה מראש לעונים

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. השמן המומלץ על ידי היצרן היה 10W30 כאשר היום מחליפו ה"מודרני" הוא 5W30. יחד עם זאת אם ברכבך קיימת בעייה של תצרוכת שמן בין הטיפולים לא הייתי ממהר לרדת ל 5W30. שמן 5W40 סינטטי מלא עלול לתפקד טוב יותר במצב של מנוע עייף או שחוק.

בכל מקרה וכמו שאני טוען תמיד - שמני 15 או 10 שייכים לניינטיז, אין שום מניעה משימוש בשמן סינטטי מלא בצמיגות "קרה" 5 בכל רכב.

2. שום דבר. שמן מנוע מגיע מתוסף בכל מה שהמנוע צריך. הקפד על שימוש בפילטר שמן מקורי, שמן מנוע סינטטי מלא מבית טוב וטיפולים בזמן וזו התחזוקה הטובה ביותר שאתה יכול לתת לרכבך.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. השמן המומלץ על ידי היצרן היה 10W30 כאשר היום מחליפו ה"מודרני" הוא 5W30. יחד עם זאת אם ברכבך קיימת בעייה של תצרוכת שמן בין הטיפולים לא הייתי ממהר לרדת ל 5W30. שמן 5W40 סינטטי מלא עלול לתפקד טוב יותר במצב של מנוע עייף או שחוק.

בכל מקרה וכמו שאני טוען תמיד - שמני 15 או 10 שייכים לניינטיז, אין שום מניעה משימוש בשמן סינטטי מלא בצמיגות "קרה" 5 בכל רכב.

2. שום דבר. שמן מנוע מגיע מתוסף בכל מה שהמנוע צריך. הקפד על שימוש בפילטר שמן מקורי, שמן מנוע סינטטי מלא מבית טוב וטיפולים בזמן וזו התחזוקה הטובה ביותר שאתה יכול לתת לרכבך.

איתמר

במוסכים המורשים משתמשים בשמן חצי סינטטי , מה הסיבה ?

לא נראה לי שזה מטעמי חיסכון,

הרי אין להם בעייה לייקר את הטיפול על חשבון הלקוח ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסכים המורשים משתמשים בשמן חצי סינטטי , מה הסיבה ?

לא נראה לי שזה מטעמי חיסכון,

הרי אין להם בעייה לייקר את הטיפול על חשבון הלקוח ....

לא הייתי אומר את זה .

היום המוסכים של פעם הולכים ונסגרים כי להרבה מהם כבר כמעט אין עבודה.

מוסכים כאלה מזמינים\מושכים לקוחות רק על המחיר הזול לטיפול 10,000 יש כאלה ב250ש"ח יש ב300ש"ח.

הסך הכל אם אתה לא מהאלה שקורעים לרכב את הצורה אז אין לך מה לדאוג.

עצה שלי, פעם בשנתיים או שלוש עשה לרכב ניקוי קרטר, פלאש למנוע, וניקוי מערכות קירור מנוע כל זה אמור לשמור לך על המנוע. כמובן שבכל טיפול 10,000 או שנתי תקפיד להחליף שמן, פילטר שמן, פילטר בנזין, מצטים, שמן גיר אם צריך, ושמן בלמים אם צריך.

בדיקת רפידות בלם ואם אפשר גם מבט לכיוון תושבות מנוע וגיר.

כל הדברים האלו ישמרו על המנוע והגיר שלך למשך שנים.

בהצלחה ויום טוב.

להלן חמשת הרכבים הנגררים ביותר לשנת 2013-2014

פז'ו וסיטראן-מזדה-רנו-פורד(קונקט)-יונדאי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שבכל טיפול 10,000 או שנתי תקפיד להחליף שמן, פילטר שמן, פילטר בנזין, מצטים, שמן גיר אם צריך, ושמן בלמים אם צריך.

הלו, אנחנו לא בשנות ה 80. פלאגים, פילטר אוויר ודלק צריך להחליף כל כמה עשרות אלפי קילומטרים, בטח לא כל שנה או 10,000 ק"מ (שכבר מזמן הסטדנרט הוא 15,000).

מוסכים משתמשים בשמן חצי סינטטי כי זה זול, אין שום סיבה אחרת. גם ככה מרבית הלקוחות לא מבינים שום דבר, אז למה לא לגרוף עוד כמה שקלים רווח?

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחליף שמן חצי סינטטי 10/40 ברכב של אבי כול 10K קילומטר. הרכב עבר 240K קילומטר והמנוע מתפקד מצויין ללא סימני משקעים.

CITROEN C5 X7 2013

CITROEN C5 II 2006

OUTLANDER 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו, אנחנו לא בשנות ה 80. פלאגים, פילטר אוויר ודלק צריך להחליף כל כמה עשרות אלפי קילומטרים, בטח לא כל שנה או 10,000 ק"מ (שכבר מזמן הסטדנרט הוא 15,000).

מוסכים משתמשים בשמן חצי סינטטי כי זה זול, אין שום סיבה אחרת. גם ככה מרבית הלקוחות לא מבינים שום דבר, אז למה לא לגרוף עוד כמה שקלים רווח?

איתמר

מה זה השטיות האלה, טיפול עושים כל שנה, ולגבי קלימטרים זה לא משנה(רכב פרטי בלבד), גם אם כתבתי 10,000 או 15,000.

ואגב המכונית שלו לא כזאת חדישה!

איתמר אני מקווה שאתה לא מוסך נכון?

כי מה שכתבת על זה ש״הלקוח לא מבין אז נגרוף כמה שקלים״ זה ממש מראה על חוסר הגינות מוחלטת עם הלקוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

אחרי חיפוש מעמיק בפורום לא מצאתי אף אחד ששאל לפני לכן אני נאלץ לשאול.

1. אני צריך לעשות טיפול 10,000 ובספר רכב כתוב שצריך לשים בדגם רכב הזה שמן מנוע 15W40. המוסך אמר לי שזה שמן בכלל למנועי דיזל. הוא אמר לי שבטויוטות קורולה מהשנה הזו ושעבר 158000 ק"מ שמים שמן 5W30 כדי לשמור על המנוע משהו באגן שמן שלא כל כך הבנתי. אשמח אם מישהו יודע ויכול לעזור לי - איזה שמן לשים לרכב?

הרכב הוא שנת 2000 1600 סמ"ק -בנזין שעבר 158000 ק"מ.

2. האם כדאי והאם זה באמת עוזר לשים ג'ל של XADO למנוע- טוענים שזה עוזר למנוע לחזור קצת לכוחות שלו ושומר על המנוע.

מישהו ניסה ויודע האם כדדאי?

בברכה ותודה מראש לעונים

דניאל.

שלום וברוך הבא לפורום.

איתמר צודק בהחלט, עד שנת 2006 טיוטה המליצו על שמן בעל צמיגות 10W-30 כשמן המועדף ביותר על ידם. משנת 2006 ואילך, טיוטה שינו את הממלצה שלהם לשמן בעל צמיגות 5W-30. כאשר אני רושם שינו את ההמלצה שלהם אני מתכוון בספר רכב. רכב כמו שלך עם 158 אלף ק"מ עדיין נחשב בשיא כוחו. הקורולה של אחותי כבר מתקרבת לאזור ה 200 אלף ואין שום בעיות מיוחדות. אני זה שלוקח את הרכב למוסף ודואג לטיפולים השוטפים. אני דואג שימלאו שמן 5W-30 מחברה איכותית ביותר. כמובן מסנן שמן מקורי. הרכב עדיין לא צורך שמן בצורה קריטית. רק שתבין, מדובר על רכב שגומע כ 100 ק"מ ביום.

שמן 5W-30 סינטטי מלא עדיף בכל המובנים על שמן 10W-30 שהרי אלה מינראליים ברובם.

אני מסתייג ביותר מכל התוספות למינהם לשמן המנוע אפילו שמדובר בתוספים מחברות ידועות ומפורסמות. אני מאמין שחברות השמנים עשו מספיק בפיתוח השמנים שלהם וכל מה שצריך מגיע בתוך השמן כבר.

מה שבטוח, שמן 15W-40 ממש כבר לא השמן המומלץ למנוע הזה בתקופה של ימינו.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לעונים.

אחרי כל ההתדיינות פה לא הבנתי בדיוק מה לשים- כנראה שפשוט הכל זה טוב?

האם המוסך לא אמור לעשות את כל הדברים האלה?(פלגים,שמן ברקס, שמן הגה, הילוכים?)

אני אמור להגיד לו? כי יש לי את הספר רכב של מי שקניתי ממנו את הרכב. רק שאני לא מבין כלום ממה שכתוב שם וכל כמה זמן צריך לעשות את הטיפולים הללו.

יש לציין שאין לי שום נזילת שמן או משהו כזה- ולעת עתה ב"ה במשך 12,000 ק"מ לא הוספתי גרם שמן למערכת- לא היה צריך ואני בודק שמן כל שבועיים בערך. הדבר היחיד שאני מרגיש-זה שהמנוע קצת חלש. אם אשים 5W30 עלולה להיות בעיה?. והוא אמר לי שזה חברת פרסטון- חצי סינטטי- הבנתי שזהו חברה מהטובות בשוק. זה נכון!?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסטון, שמן זול ובין הפשוטים בשוק.

אם אתה רוצה שמן איכותי "מותג עולמי" זה Mobil 1™ או Shell, נכון הם יקרים אבל אם אתה אוהב את הרכב שלך תן לו את הטוב ביותר.

10W40 עדיף.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה השטיות האלה, טיפול עושים כל שנה, ולגבי קלימטרים זה לא משנה(רכב פרטי בלבד), גם אם כתבתי 10,000 או 15,000.

ואגב המכונית שלו לא כזאת חדישה!

איתמר אני מקווה שאתה לא מוסך נכון?

כי מה שכתבת על זה ש״הלקוח לא מבין אז נגרוף כמה שקלים״ זה ממש מראה על חוסר הגינות מוחלטת עם הלקוחות.

10W40 עדיף.

יום טוב.

אני מקווה שאתה לא בעל מוסך :roll:

לא טענתי שלא צריך טיפול כל שנה, טענתי שלא צריך להחליף פלאגים, פילטר אוויר ודלק כל שנה אלא כל כמה שנים או כמה עשרות אלפי קילומטרים לפי מה שקבע יצרן הרכב. פילטר שמן ושמן מנוע צריכים להחליף בכל טיפול שנתי או 15,000 ק"מ.

וכן, הסיבה היחידה שמוסכים משתמשים בשמנים זולים (לא כולם, יש גם כאלה שמשתמשים בשמנים סינטטיים מלאים) זה כי... זה זול.

על מה ולמה קבעת ששמן 10W40 עדיף? לשמן 10W40 אין שום יתרון על פני שמן 5W40 או 5W30 שמותאם לשימוש בקורולה של פותח השרשור, ובהנחה והמנוע תקין ישפר את הביצועים ויחסוך בדלק. באמת שנמאס לי כבר להלחם במיתוס המטופש הזה, שמני 15 ו 10 שייכים לעבר. תתקדמו.

איתמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה לא בעל מוסך :roll:

לא טענתי שלא צריך טיפול כל שנה, טענתי שלא צריך להחליף פלאגים, פילטר אוויר ודלק כל שנה אלא כל כמה שנים או כמה עשרות אלפי קילומטרים לפי מה שקבע יצרן הרכב. פילטר שמן ושמן מנוע צריכים להחליף בכל טיפול שנתי או 15,000 ק"מ.

וכן, הסיבה היחידה שמוסכים משתמשים בשמנים זולים (לא כולם, יש גם כאלה שמשתמשים בשמנים סינטטיים מלאים) זה כי... זה זול.

על מה ולמה קבעת ששמן 10W40 עדיף? לשמן 10W40 אין שום יתרון על פני שמן 5W40 או 5W30 שמותאם לשימוש בקורולה של פותח השרשור, ובהנחה והמנוע תקין ישפר את הביצועים ויחסוך בדלק. באמת שנמאס לי כבר להלחם במיתוס המטופש הזה, שמני 15 ו 10 שייכים לעבר. תתקדמו.

איתמר

איתמר,

אני לא בא לעצבן אותך ואם עצנתי אז סליחה.

לגבי השמן 10W40 5W40 ההבדל זאת הצמיגות כמה השמן נוזלי יותר ככה הוא פחות בריא לרכב ישן.

את המידע הזה אני לא מביא מעצמי אלה מהמון מכונאים שאומרים את זה.

אחלה יום ובלי עצבים שם בחלונות הגבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שנמאס לי לחזור על עצמי בכל שרשור שעוסק בשמנים, זה להלחם בטחנות רוח.

יש מכונאים תותחים, אין לי ספק, הבעייה היא שהם ואחוז רב מאוד של חובבי הרכב לא מבינים את משמעויות הצמיגויות של שמן המנוע וממשיכים להמליץ על שמני מנוע בלי שמץ של מושג על מה הם מדברים ומשרישים מיתוסים שכנראה לא יעלמו לעולם.

לא שמן 5W40 ואפילו לא 0W40 הם שמנים דלילים מדי, אין דבר כזה. בכל רכב ובכל טמפרטורה חיצונית הצמיגות שלהם עדיין תהיה גבוהה יותר מהצמיגות בטמפרטורת העבודה. שמנים בעלי צמיגות קרה נמוכה אכן דלילים יותר כשקר אבל עדיין הם צמיגיים יותר ממה שהיה רוצה יצרן הרכב. להערכתי זה עניין של שנים בודדות עד שיפתחו את שמן המנוע האידאלי שכביכול ישאר בעל צמיגות אחידה (או לכל הפחות ישתנה מעט) לכל אורך סקאלת הטמפרטורות.

אני חוזר ואומר שאין שום בעייה עם שמנים בעלי מקדם צמיגות קר של 0 או 5 בכל רכב שנע היום על הכבישים.

ובכל הנאום הזה לא העלתי כלל את הנושא של שמנים סינטטיים שכאן הדעות של אנשים פשוט הזויות :roll:

איתמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם. כמו שהבנתם אני באמת חדש פה ואני כבר מבסוט ממקצועיות העונים- כבר חשבתי(לפני שאלתי פה) שאני לא אבין לעולם איזה שמן לדאוג לשים ברכב.

בכל מקרה- החכמתי.

אני כנראה כן אשים את הג'ל קסדו XADO - עוד לא החלטתי- ואם אשים, אעדכן אתכם בתוצאות כך שיהיה ערף מוסף לפורום.

ערב טוב.

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...