Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלה גריטת רכבים בני 15 שנה

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 4981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=7645

מתוך ישראל היום.

מבדיקה זריזה באתר YAD2, אפשר לנשק לשלום את כל דגמי סקודה הראשונים ששווקו בארץ, את קיה ספיה, עוד כמה מאות רנו קליאו ורנו 19, המון פיג'ו 205, 309 ו-405, סיטרואן ZX ו-AX, דייהו רייסר וסופר רייסר, מיצובישי לאנסר ישנות, דייהאטסו אפלאוז ושרייד וכמובן חביבת הקהל בשנות ה-90 הפיאט אונו שתיעלם לחלוטין מהכבישים בתוך כשנה.

עוד יבוא יום ונתגעגע לכל הגרוטאות האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה רק שוכח שאלו שמפורסמות ביד 2 הן לא כל המכוניות מהדגם הזה שנוסעות בישראל.

ככה שזה יקח עוד קצת זמן עד שהן יעלמו ובקשר לפיאט אונו -ממש לא הפסד לדעתי.

על הפיז'ואים והסיטרואנים דווקא חבל אבל אין מה לעשות הזמן לא עוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הן פשוט יעופו לגריטה.

נכון כמובן שלא כל המכוניות ייעלמו בבת אחת - זה תהליך הדרגתי.

אבל! תסתכל כבר עכשיו בלוחות, לא תראה פיאט אונו מתחת לשנת 1991 - היחידות שנמצאות שם נמכרות במחיר של 3500 ש"ח (זה מה שרוצים הבעלים) או בפחות מזה (אבל שם יש תמיד בעיה שאין טסט).

המציאות בשטח מראה שאף אחד לא מוכן לקנות פיאט אונו ב-3,500 כאשר אפשר לקנות פונטו מתקדמת ב-5000 ש"ח.

לכן, כל אחד שירצה למכור את הרכב יעשה את השיקולים שלו - יפרסם ב-3,500, יראה אם יש קונים ואם אין אז קדימה לגריטה.

יש רכבים שאנשים אפילו לא יסנו למכור - כמו לאדה או סקודה פליסיה למשל - רכבים שבתקופה האחרונה נמכרו ב-2000 ש"ח או פחות מזה ועכשיו יעופו לגריטה בלי להניד עפעף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא? הרכב שלי משנת 89 ואני לא מנסה למכור אותו.

אם הרכב תקין ועושה את העבודה אז אין צורך במכירה בכלל אבל אם יש צורך והוא רכב שמור ימכרו אותו ב3500.

* תחשבו מה זה יעשה לסיויקים 92 שנמכרו ב15-20 אלף עד עכשיו... איזה נפילה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיר מאוד שמישהו ישלם 3500 על רכב משנת 89, מהסיבה הפשוטה - ניתן לרכוש רכב מודרני בהרבה ואולי לא פחות שמור במחירים של סביבות 5000-6000 לרכבים משנתון 96-97.

לכן אמרתי - ייתכן כי מספר אנשים ינסו למכור את רכבם בסביבות 3500 ש"ח, אבל אחרי שיראו שמקבלים לא מעט טלפונים מאנשים מציקים שמוכנים לשלם 3000 ש"ח או פחות מזה ואפס אנשים מתוכם גם עוברים את שלב הטלפון (המאוד מציק ברכבים בתקציב נמוך, מניסיון) - אז ישימו את הרכב בגריטה ושלום על ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שצפויה ירידה במחירים לרכבים שקרובים ליומולדת 15?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שזה ישפיע על מחירי רכבים בני 15.

עדיין אנשים יקנו קורולה 95 במחירים מופקעים...כנ"ל הונדה סיביק ורכבים מבוקשים אחרים.

מה שכן, לא תראה יותר רכבים זולים מהשנתונים האלה - כמו שאמרתי - סקודה, סיטרואן, דייהו וכו' וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או, מצוין. עכשיו אפשר יהיה להפטר מהאונו של סבא שלי, שבינתיים חיכתה להגיע לגיל 20 (עוד שנה וחצי).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יראו יותר רכבים עומדים למכירה חודשים שזה דבר מצויין.

בהרבה מקומות אפשר לראות רכבים למכירה שאף אחד לא מתעניין בהם עד שבסוף הם ננטשים והופכים למטרד.

עדיף שזה יעשה ככה ואז גם בעל הרכב מקבל 3000 ש"ח אם יש לרכב טסט אפילו לזמן קצר וזה מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אותי מדאיג המשפט הבא: "במסגרת הרחבת התוכנית ייכללו בגריטה גם כלי רכב שבוחן משטרתי הורה להוריד מהכביש וכלי רכב שהורדו בביקורת של ניידות הבטיחות של משרד התחבורה"?

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נראה שמאחורי הרעיון להכניס לתוכנית הגריטה מכוניות מגיל 15, מסתתרת כוונה שאמורה לדרדר את מחיר המכוניות כלפי מטה. אומנם מכונית נוסעת אמורה להיות שווה יותר ממכונית שהולכת לגריטה (כיוון שכבר התייאשו ממנה), אבל עדיין זה מהווה נקודת התיחסות שמשפיעה על המחיר.

סביר שקונים לא יהיו מוכנים לשלם הרבה יותר ממחיר הגריטה, ממילא זה יגרום למוכרים להוריד מחיר ואולי להעדיף לגרוט רכב מקרטע מאשר להשקיע בתיקון והמשך חייו.

ככל שיגרטו מכוניות "צעירות" יותר כך יהיה מנגד ביקוש גובר (אם כי לא באותו קנה מידה) למכוניות חדשות. במאזן הזה, נראה לי שהאוצר רק ירוויח.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...