Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Damping factor- mono class d

Music_fanat
שימו לב! השרשור הזה בן 4242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתלבט בקניית מגבר 5 ערוצים, שהערוץ החמישי הוא CLASS D ומוציא הספק של 750 RMS.

ב 100HZ, הד"פ שלו הוא 87- נתון שדי הרתיע אותי, עד שהשוויתי למגברים אחרים, ששם אמנם הד"פ יותר גבוה אבל בתדרים גבוהים בהרבה כמו לדוגמא 1K.

איך אני יכול להשוות את זה לד"פ של תדר גבוה יותר, האם עבור 100HZ ד"פ של 87 הוא מספיק?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לנסות להבין כרגע אם זה מספיק או לא - אולי היה עדיף פשוט לדעת על איזה מגבר מדובר? איזה יצרן? איזה דגם?

נושא הדמפינג דובר כאן רבות בעבר אבל יש כל כך הרבה חילוקי דעות לגביו ולגבי החשיבות שלו - ברוב הדיונים רוב הטענות היו שזה נתון כמעט חסר חשיבות. חלק מהמגברים לפי מה שאני מבין מפצים על זה בעזרת צריכת זרם גבוהה יותר אבל אני לא ממש יודע מה הקשר.

באיזו התנגדות אתה מתכוון לחבר אליו את הסאב? אולי הדבר היחיד כאן שלא הייתי עושה זה להוריד התנגדות מתחת ל4 אוהם.

כדאי גם לדעת מה הנתונים של הסאב אפרופו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאמפינג פאקטור במונובלוקים נמדד בד"כ ב-100HZ מכוון שלא כל מונו מסוגל להגיע ל-1000HZ. מה גם שעבור סאב שמנגן ממשהו כמו 20HZ ועד נגיד 80HZ, לא נראה לי שתרגיש בהבדל. מה גם שזה מאוד תלוי עד כמה קשה להפעיל את הסאב וגם מה ההתנגדות של הסאב.

Skoda Van+ '98 -> Citroen Berlingo '00 -> Citroen ZX '93 -> Suzuki Swift '91 -> Suzuki Jimny '09-> Daihatsu Terios '11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לכך בובי - אם ראיתי נכון למונובלוק הזה יש הספק גבוה

ככל שההספק שהסאב הזה יצרוך יהיה קטן יותר כך גם למונובלוק יהיה קל יותר לשלוט עליו.

אז - אם נאמר שהתנגדות הסאב היא לפחות 4 אוהם והוא דורש פחות הספק בנתוני ההצהרות של היצרן מאשר המונובלוק הזה מסוגל לספק - לא אמורה להיות כאן בעיה מבחינת המגבר.

ככל שהסאב יהיה יותר קשה להזזה וידרוש יותר הספק\זרם - כך גם לנתון הדאמפינג פקטור של המגבר יהיה יותר משקל.

בגלל זה רציתי לדעת איזה מגבר זה ואיזה סאב זה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הסיבה ששאלתי כי מדובר במגבר מעולה שהוכיח את עצמו בשוק היטב.

לאמר לך שאני מעריץ גדול של סדרת הLRX, לא אני לא אבל בשביל מגבר שמוציא לך 60 וואט בקלאס A לזוג הערוצים הקדמיים, באזור ה140 וואט קלאס AB לערוצים האחוריים ועוד מונובלוק עם הספק מפלצתי בקלאס D לסאב וופר - הוא באמת מצדיק מחיר גבוה.

לדעתי המגבר הזה מפצה על דאמפינג פקטור נמוך יחסית (למרות שלא ראיתי עד היום יותר מכמה אנשים בודדים שחוסמים את הסאב שלהם באזור ה100 הרץ) בעזרת כוח נקי.

הסאב וופרים שהייתי משדך לו הם סאב וופרים נצילים בהתנגדות נומינלית 4 אוהם שלא מוצהרים לספוג יותר מ500 וואט

אם אתה בעלים של סאב מפלצתי יותר ממה שציינתי מעלה - לא הייתי הולך על מגבר חמישה ערוצים (אפילו שספק הכוח שם מופרד הוא עדיין על אותה הזנת מתח כניסה) ופשוט מביא מונובלוק ראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...