Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך יעוץ לגביי פונטו ספייס עם בעיה בגיר למכור או לא

yaron939
שימו לב! השרשור הזה בן 5495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בפיאט פונטו ספייס שנת 2001 עם גיר רציף... ( אוטומט והילוכים ) ( כן אני יודע, בעיה ברציף - יש מצב שאכלתי אותה וזה אכן כך )

כאשר מעבירים ל drive ישנה השהיה של כמה שניות ורק אז אפשר לנסוע עם הרכב, אם נותנים גז מיד שמעבירים ל D אז האוטו לא זז. הייתי היום במוסך המרכזי של פיאט ברמת החייל, הם בדקו את האוטו ואמרו שצריך לפתוח את הגיר כדי לבדוק עוד ואז לתת הצעת מחיר אבל הם אמרו לי שזה בכל מקרה כבר לא תהיה בעיה קטנה וזה יהיה ללא ספק בעיה של למעלה מ4000 ש"ח, עוד הוא ציין שאפשר להביא גיר מפירוק ב 6000 ש"ח. הוא אמר שלא לנסוע עם הרכב הרבה, הגיר יכול גם להתפרק. זה לא המוסך הראשון אגב שנקב בסכומים כאלה גבוהים.

לקחתי את הרכב הביתה וכעת אני צריך להחליט מה לעשות. הבעיה בגיר לא מפריעה לי, אין לי בעיה עם ההשעיה ואני יכול לחיות עם זה, מצד שני אני גם מפחד שהבעיה איכשהו בעתיד תתפתח או תעשה נזק שיעלה לי יותר כסף בסוף. וגם אם לא יקרה כלום אני עדיין מתלבט.

מה אתם מציעים ? למכור ? לנסוע על הרכב עד שהגיר יתפגר ? ויש לי עוד שאלה שמאוד מאוד חשובה לי, אני עובד עם הרכב וצריך תמיד שיהיה לי רכב זמין, במקרה שאני אחליט להשאר עם הרכב והגיר מתי שהוא יגמור את חייו, כמה זמן לוקח להשיג גיר מפירוק ? ואם זה רלוונטי אז איך עושים את זה.

* בכל מקרה קחו עיצה אחת ממני, אני בטח לא מחדש כלום אבל זה טוב שאני יזכיר לכולם שכמעט ולא משנה כמה עולה הרכב שאתם רוצים לקנות - תקחו אותו לבדיקה במכון מורשה שאתם בוחרים !!! לי הציגו על הפיאט הנוכחית טופס בדיקה שהבן אדם עשה חודשיים לפני שקניתי את הרכב והכל כמעט היה בסדר חוץ ממשהו במצבר. הסתמכתי על טופס הבדיקה וקניתי את הרכב במחיר מחירון ( קילומטר נמוך ), מה קרה בסוף ? מסתבר שקניתי רכב שצריך לעשות לו ראש מנוע ( עלה לי 6 אלף במוסך מורשה ) ועוד יש לרכב בעיה יקרה בגיר, אכלתי אותה ביותר מ10 אלף... אם זה לא ישכנע אתכם אז מה כן ... ? ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא המקום המתאים אבל בטח יזיזו אותך.

בכל מקרה, אם זה וריאטור, אז אני לא רואה סיבה ש"הגיר יתפרק".

את המערכת אני לא מכיר וכן אני לא יכול לעזור לך...

החתימה שלי אינה מיישרת קו עם כללי הבד"ץ המרה"ל ריה"ל השב"ח ישתב"ך שמ"ו

חבר במועדון ה5...מטר אורך :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא המקום המתאים אבל בטח יזיזו אותך.

בכל מקרה, אם זה וריאטור, אז אני לא רואה סיבה ש"הגיר יתפרק".

את המערכת אני לא מכיר וכן אני לא יכול לעזור לך...

אכן התלבטתי איזה פורום הכי מתאים כי לא מדובר בעזרה ראשונה אבל מדובר בבעיה טכנית, הפורום "כללי" הכי היה נראה לי מתאים, אם זה לא המצב אז זה נעשה בתום לב ואבקש לא למחוק את הודעתי, אין לי בעיה שיזיזו לי אותה לאן שצריך.

לא יודע מה זה וריאטור אבל תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית לפנות לבעלי מקצוע שמתמחים בשיפוץ גירים, לאוו דווקא למוסכים?

לאן עוד יש לפנות מלבד מוסכים ? הייתי במוסכים רגילים וחוץ מהמוסך המרכזי כולם פחדו בכלל להתעסק עם הגיר הזה מכיוון שזה אינו גיר רגיל אלה רציף, אחד אמר לי למכור, אחר אמר לי " זה בעיה ", ואתה יודע מה ? זה רק ניחוש אבל יש מצב שגם במוסך המרכזי חששו מעט מהגיר... מי צריך בכלל גיר רציף ? אם הייתי יודע שזה ככה בחיים לא הייתי קונה גיר רציף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי היה כדאי בכל זאת שהמוסך המרכזי יפתח את הגיר ויראה בדיוק מה הבעיה, אולי זאת בעיה במחשב של הגיר, מוסך מורשה פיאט במקום אחר לא בדק במיוחד ספציפית לגביי הגיר אבל אמר שיתכן שהבעיה היא במוח של הגיר, אבל הבן אדם של המוסך המרכזי היה כניראה בטוח שזה יעלה הרבה, כפי שאמרתי הוא דיבר כבר על גיר מפירוק, שוב, עושה רושם שאפילו המוסך המרכזי מעט חושש מהגיר הזה והם העלו כבר אפשרות להחלפת הגיר בגיר מפירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת מופתע ממה שאתה כותב לגבי המוסך המרכזי כי בעבר הם עצמם אמרו לי שהם משפצים גיר שכזה וזה עולה די הרבה (דיברו על סכומים של 4000-6000 ש"ח).

הגיר הרציף בפונטו ספייס מפגין אמינות טובה למדי ואם תחפש באינטרנט בקושי תמצא דיונים לגבי תקלות רציניות בגיר הזה (שדרשו פתיחת גיר או החלפתו). כמה קילמוטראז' הרכב שלך עשה ?

אבל מה שכן חובה להקפיד על החלפת השמן כל שנתיים או 40 אלף ק"מ (וגם זה אמרו לי שאם תפספס זה לא יהרוג את הגיר). אבל אם שמים שמן לא מתאים אז זה כן בפירוש יגרום להרג הגיר אחרי איזשהו זמן.

האם לא העלו אופציה במוסך של לנסות להחליף שמן גיר ואולי כולל הפילטר כדי לראות אולי הבעיה נפתרת ?

מחשב הגיר לא נמצא בתוך הגיר אלא מחוץ לגיר. למעשה מתחת לרגלי הנוסע מתחת לכיסוי פלסטיק. מוח הגיר זה משהו אחר וזה באמת חלק של הגיר עצמו.

- יש מקום בבני ברק שמשפץ גירים והם טוענים שהם מומחים גם לגירים רציפים:

http://www.baron.dpages.co.il

ברון יעקב וזוהר 03-5791914. מצאתי אותם בחיפוש באינטרנט.

- בנושא מחשבים יש לך את המומחים במעבדה לרכב ממוחשב של איל נוימן:

http://www.vehicle-lab.net/

- ומוסך פיאט מומלץ מאוד הוא מוסך שמשון ביהוד.

שווה לקבל עוד חוות דעת ממומחים אמיתיים.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעבד פעם במוסך מורשה של פיאט . פתחתי פעם גיר כזה בתוך הגיר יש שרשרת עם המון חוליות ולפי מה שזכור לי אין חלקים תחליפים לגיר(קלאצ'ים ודסקי בילום ) רק למוסך המרכזי של פיאט.

גיר מפרוק יכול לפטור לך את הבעיה רק תשים לב כשאתה קונה גיר מפרוק שאין נזק באגן שמן של הגיר . כי מכה קטנה בקרטר ומתחילים הבעיות( השרשרת לא יושבת במקום והיא מתחילה להרעיש). כמו שצויין דאג להכניס שמן גיר מקורי שמתאים לגיר רציף ולהבא תידאג להחליפו כל 40000 ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

student תודה רבה על הקישורים הטובים, שינית לי את כיוון המחשבה ואני אלך לברר עוד על הבעיה ומהי בדיוק והכי חשוב האם זה אולי בעיה לא כל כך יקרה, אני בהחלט ילך להתייעץ עם מעבדת המחשבים של הגיר ופשוט קלעת בול המקום נמצא כעשר דקות נסיעה ממני, קודם אלך למעבדה ואם יהיה צורך לשאר המקומות שהצאתה, שיהיה לך ולכולם פורים שמח ואם יש לכם עוד דברים לומר בנושא אז תשטפו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי למעבדה בלינק שקיבלתי כאן והם עושים בדיקה לראות אם יש בעיה אלקטרונית בגיר ואני כבר עשיתי בדיקה דומה במוסך פיאט מורשה על ידי מחשב, אני לא רוצה לשלם 350 ש"ח על בדיקה שכבר עשיתי אותה אבל מצד שני אני חושב שיש מצב שבמעבדה אולי יוכלו לעלות על איזה שהיא בעיה במוח של הגיר, בעיה שלא עלו עליה במוסך פיאט אבל מצד שלישי במוסך המרכזי של פיאט אמרו שצריך לפתוח את הגיר וזה אומר שיש בעיה מכנית, אני כבר לא יודע על מי לסמוך ומחפש את הבדיקה שאולי תגיד לי שצריך אומנם לתקן אבל לא בסכומים של 8000 ש"ח בערך ( גיר מפירוק + עבודה + עוד דברים ) קראתי כאן בפורום שקרה מקרה שמוסך אמר סכום של 8000 ש"ח ובסוף האוטו תוקן במקום אחר על ידי החלפת חלק אחד במחשב של הגיר בסכום של... 350 ש"ח, הלוואי עלי, לא יודע אם הייתי שמח ככה אי פעם להפתר מ350 ש"ח... ורק שזה יהיה הסכום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי המלצות של student ושל עוד כאן בפורום על מוסך שמשון ביהוד, דיברתי עם חיים מהמוסך ושבוע הבא אלך אליו כדי שהוא "ירגיש" את הבעיה, ויחליט מה לעשות. באופן לא מפתיע הוא נשמע כמו אחד שאפשר לסמוך עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...